HomeGaiakFamiliakEstatistika taulak Familiak, lurralde-eremuen,...

Familiak, lurralde-eremuen, motaren eta batez besteko tamainaren arabera. 2001

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 Famili kopururaPertsona bakarrekoaKonposatuaGunea seme-alabarik gabeGunea seme-alabekinGuraso bakarrekoaHandituaGune askotarikoaBatez besteko tamaina
          
Euskal AE748.967151.85525.371127.615302.53375.42853.19812.9672,76
          
Lurralde historikoak         
Araba102.65121.0063.60917.74441.8989.9086.9091.5772,76
Bizkaia400.40376.92312.44868.408165.59540.93328.7697.3272,79
Gipuzkoa245.91353.9269.31441.46395.04024.58717.5204.0632,72
          
Eskualdeak         
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses1.759546105255391183189902,64
Arabako Lautada / Llanada Alavesa82.32816.6512.89914.48233.9847.9325.3541.0262,75
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa1.2674225420633813482312,43
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervion7.4911.5913001.1232.8307536742202,81
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa26.4635.8459254.71210.1932.6321.7663902,69
Bilbo Handia / Gran Bilbao311.56159.9089.54254.671128.95932.37521.1614.9452,76
Deba Beherea / Bajo Deba21.1315.2878773.8466.9342.2721.5483672,54
Debagoiena / Alto Deba21.3423.9607563.5299.3061.9061.5103752,85
Donostialdea / Donostia-San Sebastian114.42225.0704.35919.24344.17111.7788.0481.7532,70
Durangaldea / Duranguesado30.6584.7567675.32714.3322.6122.2576072,93
Enkartazioak / Encartaciones10.4602.1734301.5883.7951.0781.0153812,80
Errioxa Arabarra3.7781.0151376291.263345293962,63
Gernika-Bermeo15.5143.3015832.1915.8461.7071.4524342,81
Goierri22.7564.5557174.1239.3902.0271.6003442,77
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea2.423567132360864213211762,81
Kantauri Arabarra / Cantabrica Alavesa11.0961.8052821.8125.0581.1017802582,94
Markina-Ondarroa8.8181.7533451.1823.4158938983322,93
Plentzia-Mungia15.9013.4414812.3266.4181.5151.3124082,83
Tolosaldea / Tolosa16.1953.8327182.3775.9351.8221.2053062,72
UrolaKostaldea / Urola Costa23.6045.3779623.6339.1112.1501.8435282,79
          
Udalerriak         
Abadiño2.202288533211.137186164533,10
Abaltzisketa8316592651483,34
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena3.297638895981.393295227572,74
Aduna112275163781362,97
Aia4689230431404073503,44
Aizarnazabal16435712631125113,21
Ajangiz14128121045172093,08
Albiztur89171093271223,22
Alegia57312832822216133162,76
Alegría-Dulantzi56011181302353530112,72
Alkiza83194102741183,18
Alonsotegi972224301373829876252,74
Altzaga3593583613,03
Altzo1031711741131223,17
Amezketa3175425271263833143,09
Amorebieta-Etxano5.4648081339062.5715274101092,95
Amoroto10611311361619103,55
Amurrio3.110462804571.486334218733,02
Andoain4.7297501268052.140479352772,91
Anoeta569951266280604883,00
Antzuola659128271102714364162,88
Añana7726471914612,39
Arakaldo33114652142,88
Arama50826184933,26
Aramaio4597531561753862223,19
Arantzazu95165932171063,04
Areatza3761011638126543382,65
Aretxabaleta2.19840788373959217124302,80
Armiñon581527206532,86
Arraia-Maeztu29610595374282072,42
Arrankudiaga261471741832036172,97
Arrasate/Mondragon7.7451.3262411.2733.5836995051182,88
Arratzu1212241140191693,04
Arrazua-Ubarrundia2404892289382593,00
Arrieta187471924451523142,79
Arrigorriaga3.977691817481.816339247552,80
Artea205401120572736143,14
Artzentales239681920592434152,74
Artziniega49812220821726328112,67
Asparrena619176251031926845102,54
Asteasu4248818631543350183,03
Astigarraga1.3412844424851412498292,78
Ataun54512936651616967182,86
Atxondo4567216531963869123,13
Aulesti228551131662228152,85
Ayala/Aiara729181321002297071462,90
Azkoitia3.5286851435621.456295301862,89
Azpeitia4.5268061866371.971434393992,98
Bakio70725941961904759152,44
Baliarrain2936434633,34
Balmaseda2.55050383427992258214732,75
Baños de Ebro/Mañueta119273173818972,82
Barakaldo34.6366.6678166.60314.2103.3592.3825992,72
Barrika41411014591523331152,75
Barrundia24169173463262392,66
Basauri16.1902.6153303.2857.3441.4509851812,78
Beasain4.3188041087781.941369254642,79
Bedia354656711442136112,81
Beizama441231931063,64
Belauntza96205163112752,97
Berango1.87037439308811185121322,83
Berantevilla14325725391323113,21
Berastegi3337815341135130122,92
Bergara5.3561.0591739732.198475388902,78
Bermeo5.9841.2111789452.4115475681242,80
Bernedo21966124657181732,43
Berriatua3005910301072535343,29
Berriz1.46023032296627121119352,91
Berrobi19134123266162832,96
Bidania-Goiatz151381220342314102,83
Bilbao130.50229.1475.31122.46048.22114.5868.8051.9722,66
Busturia58213224842026558172,79
Campezo/Kanpezu4411522352134541882,41
Deba1.82539567296694162145662,84
Derio1.64822927312812135105282,93
Dima38811321491013058162,70
DonostiaSan Sebastian66.02615.3702.83610.65524.5036.9754.7199682,68
Durango8.6991.5252121.5063.9747935581312,86
Ea3091001932873919132,57
Eibar11.9343.4795772.2723.2991.4127631322,34
Elantxobe1927531946261942,31
Elburgo/Burgelu1372262354101753,05
Elciego367105972112253682,53
Elduain6515541810853,23
Elgeta3436316531263736122,84
Elgoibar3.7456871136831.543365286682,78
Elorrio2.375368584141.086199195552,96
Elvillar/Bilar128316214631472,87
Erandio7.8041.2641871.3173.4528375731742,87
Ereño76204516415123,34
Ermua5.6757091221.0702.938396362782,96
Errenteria14.1902.7493922.8575.8181.3538361852,68
Errezil164291610351834223,75
Erriberagoitia/Ribera Alta2248793947191492,33
Errigoiti175481920312026112,77
Eskoriatza1.35027642195557121116432,88
Etxebarri2.407320644971.158193140352,93
Etxebarria248431022992133203,22
Ezkio-Itsaso176371224511921123,09
Forua3226014401313033143,03
Fruiz1283482128171552,71
Gabiria1432972147131972,95
Gaintza441043126543,02
Galdakao10.0501.4031751.7235.1488776031212,94
Galdames3161023034683338112,53
Gamiz-Fika3846910491423749283,17
Garai7719792048103,27
Gatika4057218431652555273,20
Gautegiz Arteaga307811738933234122,75
Gaztelu465541141433,30
Gernika-Lumo5.2699361667362.203693446892,87
Getaria8612113210829211382232,79
Getxo27.0194.3477383.76712.5453.0222.1154853,03
Gizaburuaga43753105853,35
Gordexola52211032761754951292,86
Gorliz1.69846038272612155126352,64
Güeñes2.09540164376809219172542,75
Harana/Valle de Arana1243342033121752,69
Hernani6.9781.7282361.1312.6327583901032,60
Hernialde95226133271053,01
Hondarribia5.7461.5152728571.920713376932,60
Ibarra1.5533575222461619988172,70
Ibarrangelu23190193048251182,35
Idiazabal717153321212656963142,84
Igorre1.24118831135614118121343,10
Ikaztegieta12730815539932,97
Irun20.7174.3306533.8558.2731.9191.3902972,72
Iruña Oka/Iruña de Oca695144311252664866152,80
Irura368981885108282742,47
Iruraiz-Gauna14731821511312112,99
Ispaster204601219541829123,00
Itsasondo2175583567291852,65
Iurreta1.36921145224608121119413,03
Izurtza811711215719103,28
Karrantza Harana/Valle de Carranza9962687510625811494812,85
Kortezubi11329141015820173,21
Kripan651556246722,92
Kuartango14649101330271162,53
Labastida/Bastida4971659941523134122,55
Lagran8933320179432,21
Laguardia5341512782185483382,60
Lanciego/Lantziego23365103478261552,71
Lanestosa1104111102396102,62
Lantaron325922441653245262,95
Lapuebla de Labarca311758481212718142,74
Larrabetzu55710821892076355142,78
Larraul39324136743,72
Lasarte-Oria6.0411.0151451.0892.757520427882,84
Laudio/Llodio6.4539721371.1203.0656134311152,93
Laukiz280309281233140193,55
Lazkao1.77235945347763137107142,76
Leaburu13024111648171042,82
Legazpi3.163625746331.349239212312,74
Legorreta4718921611875347132,87
Legutio50012124821903933112,70
Leintz-Gatzaga8223782151262,93
Leioa9.4771.3762181.4194.7959426071202,96
Lekeitio2.721667984231.007279211362,68
Lemoa991202232093738877192,71
Lemoiz34892117297313782,55
Leza8532617175622,26
Lezama66810316672947876343,16
Lezo2.17748668375904202113292,68
Lizartza21852123166312332,67
Loiu61110124792554771343,15
Mallabia339488481333148233,27
Mañaria1513320950112083,00
Markina-Xemein1.55929252194645157156632,98
Maruri-Jatabe23859151488302572,87
Mendaro5219691241923356112,77
Mendata11827101631121662,87
Mendexa114241014311113112,99
Meñaka162291217561323123,15
Moreda de Alava1073481823111122,44
Morga13332813292119113,01
Mundaka72323822952326750192,50
Mungia4.7488551236472.138539363832,90
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz-1333541243919112,93
Murueta861641130121123,01
Muskiz2.26137872406934202203662,89
Mutiloa5811610159432,72
Mutriku1.59329971203650154165512,97
Muxika4148425441154657433,19
Nabarniz70197412105133,16
Navaridas79195102931212,82
Oiartzun3.1336181234491.254310284952,91
Okondo3066813531062132132,86
Olaberria3105811521123331132,92
Ondarroa3.1625001304231.3173303471153,04
Oñati3.6096781625441.591309265602,90
Ordizia3.2446791105581.340314216272,72
Orendain481194123542,98
Orexa267.273523,19
Orio1.58030262298600155124392,80
Ormaiztegi409901156166374362,86
Orozko776198381052388584282,66
Ortuella3.116549675621.380310204442,79
Otxandio378901665136333442,69
Oyón-Oion9442243017032810962212,58
Pasaia6.0371.3292641.0542.0966725141082,63
Peñacerrada-Urizaharra98333152313652,45
Plentzia1.39542041199444153101372,61
Portugalete18.0192.8573763.4068.2371.7711.1122602,82
Ribera Baja/Erribera Beitia248682035621633142,77
Salvatierra/Agurain1.4373154422760114589162,75
Samaniego97174134091223,05
San Millan/Donemiliaga235501128812530102,99
Santurtzi16.7402.8023563.1697.3651.6671.0962852,81
Segura3815820451535338143,07
Sestao11.7042.2432862.2694.8021.1817661572,71
Sondika1.41727348244560132112482,79
Sopelana3.755738896031.668310271762,85
Sopuerta7831852210525592101232,76
SoraluzePlacencia de las Armas1.51333140268556146133392,72
Sukarrieta1485314282914912,20
Tolosaldea6.7801.8172601.0542.347797426792,57
Trucios-Turtzioz182531719311732132,86
Ubide6925710126632,35
Ugao-Miraballes1.4872493431265514468252,76
Urduliz1.052167331824707994272,99
Urduña-Orduña1.40331050229546133107282,75
Urkabustaiz3429921531033521102,56
Urnieta1.90834050304859169150362,88
Urretxu2.354433584651.015191155372,77
Usurbil1.86240175276694216165352,79
Valdegovia/Gaubea3981422362794437112,34
Valle de Trapaga-Trapagaran4.5438011118362.027413303522,78
Villabona2.117489101312822233142182,67
Villabuena de Alava/Eskuernaga1203251742101222,68
Vitoria-Gasteiz77.96215.6692.73413.76432.3377.5195.0109292,75
Yecora/Iekora922321028141232,83
Zaldibar965161311794606953122,86
Zaldibia52611939631885944142,83
Zalduondo551665155712,53
Zalla2.667442774151.125263273722,91
Zambrana1404262630121592,60
Zamudio1.082228262014209078392,78
Zaratamo56784131092505544122,91
Zarautz8.2712.3543371.3452.9567394371032,54
Zeanuri41811026521284937162,73
Zeberio361932452973543172,74
Zegama46712023501625442162,77
Zerain942361221131632,70
Zestoa1.16232474175294146116332,65
Zierbena4278621601414855162,85
Zigoitia47613019721544143172,70
Ziortza-Bolibar*********
Zizurkil959179361534048773272,94
Zuia64614237972426052162,84
Zumaia2.836527724421.295196248562,98
Zumarraga3.7337461027741.536307230382,71

Data 2004ko Apirilaren 14a

Iturria: EUSTAT. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Zentsua (BEZ01)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Familiak, lurralde-eremuen, motaren eta batez besteko tamainaren arabera. 2001

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen zentsuak
Eragiketa kodea : 
010152
Periodikotasuna : 
Hamar urtekoa
Denbora arloa : 
Familias por ámbitos territoriales, tipo y tamaño medio. 2001
Eguneratze data : 
2004/04/14
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000034_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Metodologia eta Kalitatea

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali