HomeGaiakHotel establezimenduakEstatistika taulak Euskal AEko hotel-establezimenduetako...

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Iraila 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 SarrerakGaualdiakBetetze-maila plazakaBetetzemaila gelaka
 Lanegunak%Asteburuetan(3)%Lanegunak%Asteburuetan(3)%LanegunakAsteburuetan(3)LanegunakAsteburuetan(3)
EUSKAL AE215.963100,0100.968100,0436.998100,0190.886100,064,076,379,386,1
Estatuko egoiliarrak97.63545,257.08756,5202.30246,3101.65653,3----
Atzerriko egoiliarrak118.32854,843.88143,5234.69653,789.23046,7----
             
ARABA/ALAVA26.52012,313.90413,851.55911,824.08112,655,069,572,378,2
Estatuko egoiliarrak16.49662,210.47775,433.67165,317.80974,0----
Atzerriko egoiliarrak10.02437,83.42724,617.88834,76.27226,0----
             
Vitoria-Gasteiz17.82867,29.14065,737.17172,116.39068,156,667,577,678,9
Errioxa Arabarra4.15515,72.61618,87.01813,64.17617,354,387,661,789,2
Arabako gainerako eskualdeak4.53717,12.14815,47.37014,33.51514,648,862,958,165,6
             
BIZKAIA102.17747,348.35547,9198.62845,588.43046,361,975,579,086,5
Estatuko egoiliarrak45.75444,826.63255,189.93545,345.61151,6----
Atzerriko egoiliarrak56.42355,221.72344,9108.69354,742.81948,4----
             
Bilbao64.94163,627.64157,2125.15063,054.11361,266,678,984,791,2
Metropolialdea(1)17.90517,59.17419,033.15616,714.69716,657,769,977,282,3
Bizkaiko kostaldea11.44711,26.23612,921.35710,810.74812,253,172,767,182,1
Bizkaiko barrualdea7.8847,75.30411,018.9659,58.87210,054,069,665,673,1
             
GIPUZKOA87.26640,438.70938,3186.81142,778.37541,169,779,882,288,4
Estatuko egoiliarrak35.38540,519.97851,678.69642,138.23648,8----
Atzerriko egoiliarrak51.88159,518.73148,4108.11557,940.13951,2----
             
Donostia / San Sebastian50.73358,120.73553,6110.37559,145.09157,576,485,188,495,1
Metropolialdea(1)7.4358,53.7489,717.7019,57.5899,759,068,878,681,1
Gipuzkoako kostaldea(1)21.06924,19.43524,436.16519,416.09920,570,285,479,591,6
Gipuzkoako barrualdea8.0299,24.79112,422.57012,19.59612,253,562,468,168,0
             
METATUA(2)            
EUSKAL AE1.600.421100,0850.936100,03.264.978100,01.605.517100,0----
ARABA/ALAVA203.42112,7115.56613,6400.54812,3204.69812,7----
BIZKAIA768.10048,0394.56946,41.523.60446,7744.90846,4----
GIPUZKOA628.90039,3340.80140,11.340.82641,1655.91140,9----

(1)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

(2)Urtarriletik hilabete honetara arte metatutako datuak

(3)Asteburuetan: ostiraletan eta larunbatetan

Data 2019ko Urriaren 22a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Iraila 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Septiembre 2019
Eguneratze data : 
2019/10/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/11/21
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000258_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali