HomeGaiakHotel establezimenduakEstatistika taulak Euskal AEko hotel-establezimenduetako...

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Urtarrila 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 SarrerakGaualdiakBetetze-maila plazakaBetetzemaila gelaka
 Lanegunak%Asteburuetan(3)%Lanegunak%Asteburuetan(3)%LanegunakAsteburuetan(3)LanegunakAsteburuetan(3)
EUSKAL AE105.956100,055.706100,0211.050100,095.768100,034,544,746,749,8
Estatuko egoiliarrak69.75865,841.37274,3137.96865,468.63271,7----
Atzerriko egoiliarrak36.19834,214.33425,773.08234,627.13628,3----
             
ARABA/ALAVA14.90114,16.93312,429.58914,011.51612,033,837,647,042,0
Estatuko egoiliarrak11.51477,35.91985,422.52176,19.47582,3----
Atzerriko egoiliarrak3.38722,71.01414,67.06823,92.04117,7----
             
Vitoria-Gasteiz12.60884,65.16974,626.07888,19.17279,638,038,353,443,6
Errioxa Arabarra1.0387,01.24117,91.5765,31.58513,822,562,624,362,8
Arabako gainerako eskualdeak1.2558,45237,51.9356,57596,616,418,223,120,8
             
BIZKAIA52.20849,325.39545,6104.62749,645.71947,735,544,548,750,4
Estatuko egoiliarrak34.88466,819.59577,269.20766,133.51273,3----
Atzerriko egoiliarrak17.32433,25.80022,835.42033,912.20726,7----
             
Bilbao35.86468,718.36072,367.78564,832.58871,337,851,851,057,8
Metropolialdea(1)9.74918,73.66514,418.74517,96.17813,532,230,645,836,0
Bizkaiko kostaldea3.2656,31.5836,210.83810,43.9788,738,141,552,349,3
Bizkaiko barrualdea3.3306,41.7877,07.2596,92.9756,525,629,436,535,1
             
GIPUZKOA38.84736,723.37842,076.83436,438.53340,233,447,644,152,0
Estatuko egoiliarrak23.36060,115.85867,846.24060,225.64566,6----
Atzerriko egoiliarrak15.48739,97.52032,230.59439,812.88833,4----
             
Donostia / San Sebastian23.41860,315.65667,045.06758,726.19668,035,057,743,961,9
Metropolialdea(1)3.3738,71.9318,38.64911,33.1478,230,631,749,140,4
Gipuzkoako kostaldea(1)8.17021,04.66920,013.14217,16.68217,332,647,140,149,8
Gipuzkoako barrualdea3.88610,01.1224,89.97613,02.5086,530,522,145,727,3
             
METATUA(2)            
EUSKAL AE105.956100,055.706100,0211.050100,095.768100,0----
ARABA/ALAVA14.90114,16.93312,429.58914,011.51612,0----
BIZKAIA52.20849,325.39545,6104.62749,645.71947,7----
GIPUZKOA38.84736,723.37842,076.83436,438.53340,2----

(1)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

(2)Urtarriletik hilabete honetara arte metatutako datuak

(3)Asteburuetan: ostiraletan eta larunbatetan

Data 2019ko Otsailaren 21a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Urtarrila 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Enero 2019
Eguneratze data : 
2019/02/21
Hurrengo eguneratzea : 
2019/02/25
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000258_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali