HomeGaiakHotel establezimenduakEstatistika taulak Euskal AEko hotel-establezimenduetako...

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Martxoa 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 SarrerakGaualdiakBetetze-maila plazakaBetetzemaila gelaka
 Lanegunak%Asteburuetan(3)%Lanegunak%Asteburuetan(3)%LanegunakAsteburuetan(3)LanegunakAsteburuetan(3)
EUSKAL AE128.784100,0110.038100,0255.218100,0187.165100,041,462,856,169,5
Estatuko egoiliarrak80.42362,481.07173,7159.59262,5132.82371,0----
Atzerriko egoiliarrak48.36137,628.96726,395.62637,554.34229,0----
             
ARABA/ALAVA15.65312,214.69213,432.50812,725.45813,637,961,252,266,9
Estatuko egoiliarrak11.65974,512.96888,324.01273,921.85685,9----
Atzerriko egoiliarrak3.99425,51.72411,78.49626,13.60214,1----
             
Vitoria-Gasteiz12.18577,89.57865,226.69782,118.14871,342,560,159,968,0
Errioxa Arabarra1.68510,82.71518,52.4777,63.75514,728,683,231,983,9
Arabako gainerako eskualdeak1.78311,42.39916,33.33410,33.55514,023,551,930,951,2
             
BIZKAIA63.82749,650.19645,6124.94749,087.37046,742,962,259,969,9
Estatuko egoiliarrak39.84662,436.47072,776.57061,359.42268,0----
Atzerriko egoiliarrak23.98137,613.72627,348.37738,727.94832,0----
             
Bilbao44.17369,233.24666,283.69067,059.52868,148,671,668,181,1
Metropolialdea(1)11.43617,98.13916,221.62317,313.40315,339,150,255,156,9
Bizkaiko kostaldea4.4857,05.50911,010.4728,48.86610,131,956,345,262,4
Bizkaiko barrualdea3.7335,83.3026,69.1627,35.5736,429,337,539,640,3
             
GIPUZKOA49.30438,345.15041,097.76338,374.33739,740,864,152,869,8
Estatuko egoiliarrak28.91858,731.63370,159.01060,451.54569,3----
Atzerriko egoiliarrak20.38641,313.51729,938.75339,622.79230,7----
             
Donostia / San Sebastian30.13261,126.14057,956.77058,145.67861,444,874,357,381,5
Metropolialdea(1)3.7587,65.00611,18.3958,66.4888,729,947,345,655,7
Gipuzkoako kostaldea(1)10.54421,49.86821,918.33718,814.31919,340,665,749,268,7
Gipuzkoako barrualdea4.8709,94.1369,214.26114,67.85210,635,941,547,845,0
             
METATUA(2)            
EUSKAL AE339.781100,0239.811100,0672.056100,0403.003100,0----
ARABA/ALAVA44.49613,131.09013,090.98413,551.76612,8----
BIZKAIA168.46449,6109.19545,5334.00649,7190.79347,3----
GIPUZKOA126.82137,399.52641,5247.06636,8160.44439,8----

(1)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

(2)Urtarriletik hilabete honetara arte metatutako datuak

(3)Asteburuetan: ostiraletan eta larunbatetan

Data 2019ko Apirilaren 17a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Euskal AEko hotel-establezimenduetako sarrerak, hauek igarotako gauak eta okupazio-mailak; bidaiarien jatorria, eremu geografikoa eta asteko eguna kontuan hartuta. Martxoa 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Marzo 2019
Eguneratze data : 
2019/04/17
Hurrengo eguneratzea : 
2019/04/25
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000258_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali