Euskal AEko 16tik 64 urte bitarteko biztanleria landun alokatua, eskualdeka (11 eskualde), kontratu-motaren eta sexuaren arabera. 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraMugagabeaAldi baterakoaKontratu gabeak
GUZTIRA755.796561.359182.24412.193
Gasteiz104.94376.67127.688585
Aiara14.23110.3393.747145
Eskuinaldea55.51241.08613.487939
Bilbao110.48382.70623.6264.150
Ezkerraldea131.41797.74832.2351.434
Bizkaia-Kostaldea46.38734.42711.074886
Durangaldea45.50234.00610.739757
Donostialdea166.899127.21438.3671.317
Tolosaldea-Goierri41.39431.2609.219915
Deba Garaia19.46312.4636.495504
Debabarrena19.56513.4385.566561
     
GIZONEZKOAK378.469289.82484.6973.948
Gasteiz56.00241.51814.160324
Aiara7.9255.9631.94319
Eskuinaldea26.56020.0096.091460
Bilbao51.50239.11710.9081.476
Ezkerraldea65.94050.44515.004491
Bizkaia-Kostaldea22.51317.1665.3480
Durangaldea23.75718.7304.679348
Donostialdea82.22265.93815.915369
Tolosaldea-Goierri22.46317.7714.310382
Deba Garaia8.9315.5723.28277
Debabarrena10.6537.5963.0570
     
EMAKUMEZKOAK377.327271.53597.5478.245
Gasteiz48.94135.15313.528260
Aiara6.3064.3761.804126
Eskuinaldea28.95221.0777.397478
Bilbao58.98143.58912.7182.674
Ezkerraldea65.47747.30317.231943
Bizkaia-Kostaldea23.87417.2625.726886
Durangaldea21.74515.2766.059410
Donostialdea84.67761.27622.453948
Tolosaldea-Goierri18.93013.4894.909532
Deba Garaia10.5316.8913.213427
Debabarrena8.9115.8422.509561

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2018ko Abuztuaren 13a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 16tik 64 urte bitarteko biztanleria landun alokatua, eskualdeka (11 eskualde), kontratu-motaren eta sexuaren arabera. 2017

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/08/13
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000793_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali