Euskal AEko 16tik 64 urte bitarteko biztanleria landun alokatua, eskualdeka (11 eskualde), kontratu-motaren eta sexuaren arabera. 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraMugagabeaAldi baterakoaKontratu gabeak
GUZTIRA784.906603.488174.8116.607
Gasteiz111.03586.01124.906118
Aiara14.51010.9623.47772
Eskuinaldea58.40546.02911.472903
Bilbao114.23088.59923.4582.172
Ezkerraldea139.246105.85632.3591.031
Bizkaia-Kostaldea47.25436.03410.673547
Durangaldea44.92434.07110.470383
Donostialdea175.109134.17240.194742
Tolosaldea-Goierri42.29234.1417.806345
Debagoiena19.15213.0076.020125
Deba Beherea18.74814.6053.975168
     
GIZONEZKOAK392.869310.11381.1811.575
Gasteiz56.55745.59110.9660
Aiara7.7756.1791.58313
Eskuinaldea27.57422.5104.888175
Bilbao55.39243.12411.804464
Ezkerraldea70.54354.05815.954531
Bizkaia-Kostaldea23.32418.1185.12878
Durangaldea23.77918.6764.993111
Donostialdea86.28468.73317.46784
Tolosaldea-Goierri23.30019.4783.8230
Debagoiena8.6035.6812.86161
Deba Beherea9.7377.9651.71457
     
EMAKUMEZKOAK392.037293.37593.6315.031
Gasteiz54.47840.42013.941118
Aiara6.7354.7831.89359
Eskuinaldea30.83023.5196.584728
Bilbao58.83845.47611.6551.708
Ezkerraldea68.70351.79916.404500
Bizkaia-Kostaldea23.93017.9165.546469
Durangaldea21.14515.3955.477273
Donostialdea88.82465.43922.727658
Tolosaldea-Goierri18.99214.6633.984345
Debagoiena10.5497.3263.15963
Deba Beherea9.0126.6402.261111

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2019ko Urriaren 8a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 16tik 64 urte bitarteko biztanleria landun alokatua, eskualdeka (11 eskualde), kontratu-motaren eta sexuaren arabera. 2018

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2018
Eguneratze data : 
2019/10/08
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000793_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali