Euskal AEko Industria prezioen indizea. Laburpen-taula (p). Uztaila 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Indizeam / m-1m / m-12m / abendua
INDIZE OROKORRA104,3-0,21,21,9
     
ERAUZTEKO INDUSTRIAK104,5-0,50,52,3
Ateratze-industriak104,5-0,50,52,3
     
MANUFAKTURA-INDUSTRIA105,00,20,41,6
Elikaduraren, edarien eta tabakoaren industria103,50,50,00,4
Ehungintza, jantzigintza, larrugintza eta zapatagintza104,94,9-2,3-5,6
Zurgintza, papera eta arte grafikoak106,6-0,60,20,1
Kokeak eta petrolioa fintzen113,01,9-1,19,8
Industria kimikoa109,8-0,51,40,4
Botiken fabrikazioa109,00,10,9-1,0
Kautxu eta plastikoa, beste produktu mineral ez-metalezkoak98,90,00,91,2
Metalurgia eta produktu metalikoak102,7-0,2-0,4-0,6
Informatikako, elektronikako eta optikako produktuen fabrikazioa101,1-0,5-1,41,4
Material eta ekipo elektrikoen fabrikazioa103,20,02,52,5
Beste inon sailkatu gabeko makineriaren eta ekipoen fabrikazioa107,40,00,70,7
Garraiorako materialen fabrikazioa105,40,12,52,1
Altzariak, beste manufaktura-ind., konponketa eta instalazioa105,10,20,90,8
     
ENERGIA ELEKTRIKOAREN, GASA, LURRINA ETA AIRE GIROTUA99,9-2,86,93,9
Energia elektrikoa, gasa, lurrina eta aire girotua99,9-2,86,93,9
     
URA106,61,01,32,1
Ura106,61,01,32,1
     
ONDASUNAK HELBURU EKONOMIKOKA    
Kontsumo-ondasunak103,60,60,00,3
Kontsumoondasun iraunkorrak103,40,02,21,9
Kontsumoondasun ez-iraunkorrak103,70,7-0,30,0
Ekipo-ondasunak107,40,11,71,7
Bitarteko ondasunak102,6-0,20,30,0
Energia107,2-0,53,47,9

Oinarria 2015 = 100

(p)Behinbehineko datuak

m / m-1 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko hilaren (m-1) aldean

m/m12 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (m-12) aldean

m/abendua Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko abenduaren aldean

Data 2019ko Abuztuaren 23a

Iturria: EUSTAT. Industria Prezioen Indizea

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko Industria prezioen indizea. Laburpen-taula (p). Uztaila 2019

Eragiketa : 
Industria- prezioen indizea
Eragiketa kodea : 
182313
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Julio 2019
Eguneratze data : 
2019/08/23
Hurrengo eguneratzea : 
2019/09/24
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0000772_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali