Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena. 2019/20

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraIkastetxe publikoakIkastetxe pribatuak
 GuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX eredua
Euskal AE               
Guztira386.58358.72268.665256.9092.287201.86328.71511.276161.872-184.72030.00757.38995.0372.287
Haur-hezkuntza84.3272.23713.43068.24441644.18337397442.836-40.1441.86412.45625.408416
Lehen hezkuntza129.9204.50625.91098.4291.07567.4161.0253.49662.895-62.5043.48122.41435.5341.075
Haurlehen hezkuntza berezia49431043141-1734413116-3212663025-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)86.4475.73619.69860.45256140.2241.4201.99236.812-46.2234.31617.70623.640561
DBHko Hezkuntza Berezia43417688170-2446130153-1901155817-
Oinarrizko lanbide heziketa4.7354.37830354-1.3361.2507016-3.3993.12823338-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza60132830243-382151-231-2191773012-
Batxilergoa31.1808.9901.67820.27723514.9202.50221012.208-16.2606.4881.4688.069235
Erdi mailako LH15.3098.3513.5783.380-9.5864.4842.3092.793-5.7233.8671.269587-
Goimailako LH22.43813.0123.9075.519-12.8286.8342.1823.812-9.6106.1781.7251.707-
Helduen hezkuntza (HH)(1)10.69810.698---10.57110.571---127127---
                
Araba/Álava               
Guztira62.65612.71917.78132.156-36.8827.2634.13525.484-25.7745.45613.6466.672-
Haur-hezkuntza14.1174464.1119.560-8.6091615147.934-5.5082853.5971.626-
Lehen hezkuntza21.1051.0157.45712.633-12.8365061.92110.409-8.2695095.5362.224-
Haurlehen hezkuntza berezia62361214-5129814-1174--
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)13.2781.7304.6346.914-6.5656157965.154-6.7131.1153.8381.760-
DBHko Hezkuntza Berezia86481919-69381219-17107--
Oinarrizko lanbide heziketa641625-16-251235-16-390390---
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza128114-14-8268-14-4646---
Batxilergoa4.8031.8774352.491-2.410817511.542-2.3931.060384949-
Erdi mailako LH2.4071.631624152-1.566954496116-84167712836-
Goimailako LH3.3932.561489343-1.8071.204337266-1.5861.35715277-
Helduen hezkuntza (HH)(1)2.6362.636---2.6362.636--------
                
Bizkaia               
Guztira191.48531.30740.222117.6692.28794.56013.5054.66976.386-96.92517.80235.55341.2832.287
Haur-hezkuntza41.9291.1838.51931.81141620.89721243920.246-21.0329718.08011.565416
Lehen hezkuntza65.1212.42915.70745.9101.07532.1485191.34030.289-32.9731.91014.36715.6211.075
Haurlehen hezkuntza berezia2992021087-10215582-19718755-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)43.1513.21911.55827.81356119.13280574417.583-24.0192.41410.81410.230561
DBHko Hezkuntza Berezia2267736113-1502318109-7654184-
Oinarrizko lanbide heziketa2.8562.7269238-80273270--2.0541.9942238-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza261180-81-14160-81-120120---
Batxilergoa15.6255.2316889.4712357.330994556.281-8.2954.2376333.190235
Erdi mailako LH7.0674.6161.547904-3.9302.1231.062745-3.1372.493485159-
Goimailako LH10.0316.5252.0651.441-5.1363.230936970-4.8953.2951.129471-
Helduen hezkuntza (HH)(1)4.9194.919---4.7924.792---127127---
                
Gipuzkoa               
Guztira132.44214.69610.662107.084-70.4217.9472.47260.002-62.0216.7498.19047.082-
Haur-hezkuntza28.28160880026.873-14.677-2114.656-13.60460877912.217-
Lehen hezkuntza43.6941.0622.74639.886-22.432-23522.197-21.2621.0622.51117.689-
Haurlehen hezkuntza berezia133722140-20--20-113722120-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)30.0187873.50625.725-14.527-45214.075-15.4917873.05411.650-
DBHko Hezkuntza Berezia122513338-25--25-97513313-
Oinarrizko lanbide heziketa1.2381.027211--283283---955744211--
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza2123430148-15923-136-53113012-
Batxilergoa10.7521.8825558.315-5.1806911044.385-5.5721.1914513.930-
Erdi mailako LH5.8352.1041.4072.324-4.0901.4077511.932-1.745697656392-
Goimailako LH9.0143.9261.3533.735-5.8852.4009092.576-3.1291.5264441.159-
Helduen hezkuntza (HH)(1)3.1433.143---3.1433.143--------

(1)Irakaskuntza arautua

Data 2019ko Azaroaren 12a

Iturria: Eustat. Eskola-jardueraren estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena. 2019/20

Eragiketa : 
Eskola-jardueraren estatistika
Eragiketa kodea : 
040601
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2019/20
Eguneratze data : 
2019/11/12
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0002427_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali