Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraIkastetxe publikoakIkastetxe pribatuak
 GuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX eredua
Euskal AE               
Guztira386.29060.58669.559253.8772.268200.69529.52611.540159.629-185.59531.06058.01994.2482.268
Haur-hezkuntza85.9582.47914.19168.86842044.5534031.18642.964-41.4052.07613.00525.904420
Lehen hezkuntza130.9324.87126.89898.0751.08867.9691.1304.05562.784-62.9633.74122.84335.2911.088
Haurlehen hezkuntza berezia49431442138-1634113109-3312732929-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)85.1616.13820.02858.44255339.3111.5552.26835.488-45.8504.58317.76022.954553
DBHko Hezkuntza Berezia416174100142-2296837124-1871066318-
Oinarrizko lanbide heziketa4.6094.25628667-1.2941.2364117-3.3153.02024550-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza58531128246-367133-234-2181782812-
Batxilergoa30.4259.1781.53919.50120714.6272.74318811.696-15.7986.4351.3517.805207
Erdi mailako LH15.0558.9752.9553.125-9.4535.0411.8292.583-5.6023.9341.126542-
Goimailako LH22.10113.3363.4925.273-12.3886.8351.9233.630-9.7136.5011.5691.643-
Helduen hezkuntza (HH)(1)10.55410.554---10.34110.341---213213---
                
Araba/Álava               
Guztira62.58013.18317.98831.409-36.8277.5904.41824.819-25.7535.59313.5706.590-
Haur-hezkuntza14.3714434.4109.518-8.6861756787.833-5.6852683.7321.685-
Lehen hezkuntza21.0891.0957.73412.260-12.9005542.23910.107-8.1895415.4952.153-
Haurlehen hezkuntza berezia65371315-5330815-1275--
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)13.0711.8654.4966.710-6.4286528014.975-6.6431.2133.6951.735-
DBHko Hezkuntza Berezia84482412-66391512-1899--
Oinarrizko lanbide heziketa661644-17-254237-17-407407---
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza117104-13-7259-13-4545---
Batxilergoa4.7291.9563972.376-2.383917171.449-2.3461.039380927-
Erdi mailako LH2.3951.717543135-1.5821.043420119-81367412316-
Goimailako LH3.3722.648371353-1.7771.258240279-1.5951.39013174-
Helduen hezkuntza (HH)(1)2.6262.626---2.6262.626--------
                
Bizkaia               
Guztira191.81432.91440.295116.3372.26894.29014.3244.61375.353-97.52418.59035.68240.9842.268
Haur-hezkuntza42.7861.4248.95231.99042020.91022846920.213-21.8761.1968.48311.777420
Lehen hezkuntza65.3992.66415.99545.6521.08832.2505761.49530.179-33.1492.08814.50015.4731.088
Haurlehen hezkuntza berezia291198984-9511579-19618745-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)42.6093.48711.56727.00255318.87290390317.066-23.7372.58410.6649.936553
DBHko Hezkuntza Berezia221833999-146292295-7554174-
Oinarrizko lanbide heziketa2.7502.6257550-76572441--1.9851.9013450-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza253176-77-13356-77-120120---
Batxilergoa15.3345.3396389.1502077.2181.109916.018-8.1164.2305473.132207
Erdi mailako LH7.0354.9741.208853-3.9022.468732702-3.1332.506476151-
Goimailako LH10.1046.9121.8121.380-5.1673.388855924-4.9373.524957456-
Helduen hezkuntza (HH)(1)5.0325.032---4.8324.832---200200---
                
Gipuzkoa               
Guztira131.89614.48911.276106.131-69.5787.6122.50959.457-62.3186.8778.76746.674-
Haur-hezkuntza28.80161282927.360-14.957-3914.918-13.84461279012.442-
Lehen hezkuntza44.4441.1123.16940.163-22.819-32122.498-21.6251.1122.84817.665-
Haurlehen hezkuntza berezia138792039-15--15-123792024-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)29.4817863.96524.730-14.011-56413.447-15.4707863.40111.283-
DBHko Hezkuntza Berezia111433731-17--17-94433714-
Oinarrizko lanbide heziketa1.198987211--275275---923712211--
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza2153128156-16218-144-53132812-
Batxilergoa10.3621.8835047.975-5.026717804.229-5.3361.1664243.746-
Erdi mailako LH5.6252.2841.2042.137-3.9691.5306771.762-1.656754527375-
Goimailako LH8.6253.7761.3093.540-5.4442.1898282.427-3.1811.5874811.113-
Helduen hezkuntza (HH)(1)2.8962.896---2.8832.883---1313---

(1)Irakaskuntza arautua

Data 2018ko Azaroaren 27a

Iturria: Eustat. Eskola-jardueraren estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena

Eragiketa : 
Eskola-jardueraren estatistika
Eragiketa kodea : 
040601
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
Avance de datos 2018-19
Eguneratze data : 
2018/11/27
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0002427_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali