Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena, 2017-18

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 GuztiraIkastetxe publikoakIkastetxe pribatuak
 GuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX ereduaGuztiraA ereduaB ereduaD ereduaX eredua
Euskal AE               
Guztira386.40363.41870.197250.6802.108201.34230.87012.084158.388-185.06132.54858.11392.2922.108
Haur-hezkuntza88.1912.59815.10970.04244245.9214171.55243.952-42.2702.18113.55726.090442
Lehen hezkuntza130.4895.26727.70996.59891567.7131.1624.40562.146-62.7764.10523.30434.452915
Haurlehen hezkuntza berezia48733340114-137401384-3502932730-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)83.2866.57320.08656.08554238.5851.7792.57034.236-44.7014.79417.51621.849542
DBHko Hezkuntza Berezia370150101119-2026635101-168846618-
Oinarrizko lanbide heziketa4.5844.14937659-1.3141.255509-3.2702.89432650-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza56630533228-348134-214-2181713314-
Batxilergoa30.5749.7501.36419.25120914.8302.97321911.638-15.7446.7771.1457.613209
Erdi mailako LH14.8279.5322.4192.876-9.2625.3821.4782.402-5.5654.150941474-
Goimailako LH22.06513.7972.9605.308-12.2716.9031.7623.606-9.7946.8941.1981.702-
Helduen hezkuntza (HH)(1)10.96410.964---10.75910.759---205205---
                
Araba/Álava               
Guztira61.84813.62117.76130.466-36.4357.7504.56724.118-25.4135.87113.1946.348-
Haur-hezkuntza14.5754484.6919.436-8.8651778697.819-5.7102713.8221.617-
Lehen hezkuntza20.7051.1377.79711.771-12.6395602.4089.671-8.0665775.3892.100-
Haurlehen hezkuntza berezia64371215-5330815-1174--
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)12.7112.0244.2686.419-6.2156917614.763-6.4961.3333.5071.656-
DBHko Hezkuntza Berezia8853269-6942189-19118--
Oinarrizko lanbide heziketa605596-9-237228-9-368368---
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza11994-25-7550-25-4444---
Batxilergoa4.2591.7282412.290-1.958569-1.389-2.3011.159241901-
Erdi mailako LH2.9772.380457140-2.1421.654348140-835726109--
Goimailako LH3.7723.151269352-2.2091.776155278-1.5631.37511474-
Helduen hezkuntza (HH)(1)1.9731.973---1.9731.973--------
                
Bizkaia               
Guztira193.00335.63440.425114.8362.10895.81716.1094.87474.834-97.18619.52535.55140.0022.108
Haur-hezkuntza43.8201.4739.54132.36444221.50924065120.618-22.3111.2338.89011.746442
Lehen hezkuntza65.1813.01016.25145.00591532.1816021.61229.967-33.0002.40814.63915.038915
Haurlehen hezkuntza berezia278210860-7110556-20720034-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)41.7583.79711.45125.96854218.6691.0881.10916.472-23.0892.70910.3429.496542
DBHko Hezkuntza Berezia173573680-117241776-5633194-
Oinarrizko lanbide heziketa2.7442.6049050-79274250--1.9521.8624050-
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza254175-79-13556-79-119119---
Batxilergoa15.7835.9076479.0202097.6291.5311475.951-8.1544.3765003.069209
Erdi mailako LH6.9415.258891792-3.7842.658481645-3.1572.600410147-
Goimailako LH10.2587.3301.5101.418-5.3073.535802970-4.9513.795708448-
Helduen hezkuntza (HH)(1)5.8135.813---5.6235.623---190190---
                
Gipuzkoa               
Guztira131.55214.16312.011105.378-69.0907.0112.64359.436-62.4627.1529.36845.942-
Haur-hezkuntza29.79667787728.242-15.547-3215.515-14.24967784512.727-
Lehen hezkuntza44.6031.1203.66139.822-22.893-38522.508-21.7101.1203.27617.314-
Haurlehen hezkuntza berezia145862039-13--13-132862026-
Derrigorrezko bigarren hezkuntza (DBH)28.8177524.36723.698-13.701-70013.001-15.1167523.66710.697-
DBHko Hezkuntza Berezia109403930-16--16-93403914-
Oinarrizko lanbide heziketa1.235949286--285285---950664286--
Hezkuntza berezia zereginen ikaskuntza1933633124-13828-110-5583314-
Batxilergoa10.5322.1154767.941-5.243873724.298-5.2891.2424043.643-
Erdi mailako LH4.9091.8941.0711.944-3.3361.0706491.617-1.573824422327-
Goimailako LH8.0353.3161.1813.538-4.7551.5928052.358-3.2801.7243761.180-
Helduen hezkuntza (HH)(1)3.1783.178---3.1633.163---1515---

(1)Irakaskuntza arautua

Data 2017ko Abenduaren 5a

Iturria: Eustat. Eskola-jardueraren estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasleak, Euskal AEn, lurralde eta irakaskuntza-mailaren arabera, zentroaren titulartasunari eta hizkuntza ereduari jarraiki. Datu-aurrerapena, 2017-18

Eragiketa : 
Eskola-jardueraren estatistika
Eragiketa kodea : 
040601
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
Avance de datos 2017-18
Eguneratze data : 
2017/12/05
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0002427_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali