Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2018/III

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 2016201720172018
   IIIIVIIIIII
NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA, ARRANTZA4,216,921,67,3-5,02,5-0,7
INDUSTRIA ETA ENERGIA4,03,53,44,14,95,53,9
Manufaktura-industria4,04,44,24,95,15,03,8
ERAIKUNTZA0,64,75,75,03,56,76,8
ZERBITZUAK3,63,63,63,63,84,33,7
Merkataritza, ostalaritza eta garraioa4,24,84,94,53,84,43,3
Herri administrazioa, hezkuntza, osasun eta gizarte zerbitzuetako jarduerak2,62,92,93,03,53,63,1
-Gainerako zerbitzuak3,73,23,23,43,94,54,3
BALIO ERANTSI GORDINA oinarrizko prezioetan3,53,73,83,84,04,73,9
PRODUKTUEN GAINEKO ZERGA GARBIAK8,52,50,56,25,2-3,04,5
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan4,03,63,54,14,13,94,0
GASTUA AZKEN KONTSUMOAN3,13,63,93,73,64,13,9
Familien eta EZMAEDE-en azken kontsumo gastua3,43,94,04,03,84,54,4
Herri administrazioen azken kontsumo gastua2,02,53,12,52,92,72,2
KAPITALAREN OSAKETA GORDINA5,84,14,54,54,76,46,3
Kapital finkoaren eraketa gordina ekipo-ondasunetan8,84,04,44,14,57,04,8
Gainerako Kapitalaren Eraketa Gordina4,14,14,64,74,96,17,2
BARNE-ESKARIA3,73,74,03,93,94,64,5
ONDASUN ETA ZERBITZUEN ESPORTAZIOAK1,16,98,09,26,65,14,8
ONDASUNEN ETA ZERBITZUEN INPORTAZIOAK0,87,18,88,76,26,15,6
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan4,03,63,54,14,13,94,0

Erreferentzia urtea, 2015

Urtaroen eta egutegiaren eragina zuzendutako datuak

Data 2018ko Azaroaren 29a

Iturria: Eustat. Hiruhileroko kontuak

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2018/III

Eragiketa : 
Hiruhileroko kontuak
Eragiketa kodea : 
170115
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
III/2018
Eguneratze data : 
2018/11/29
Hurrengo eguneratzea : 
2019/03/08
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0003223_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Ekonomiaren Garapena eta Azpiegiturak Saila

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali