Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2018/IV

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 2017201820172018
   IVIIIIIIIV
NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA, ARRANTZA16,94,27,3-5,02,5-0,720,3
INDUSTRIA ETA ENERGIA3,54,04,14,95,53,91,8
Manufaktura-industria4,43,94,95,15,03,81,7
ERAIKUNTZA4,76,25,03,56,76,87,7
ZERBITZUAK3,64,03,63,84,33,74,2
Merkataritza, ostalaritza eta garraioa4,83,94,53,84,43,34,3
Herri administrazioa, hezkuntza, osasun eta gizarte zerbitzuetako jarduerak2,93,53,03,53,63,13,6
-Gainerako zerbitzuak3,24,33,43,94,54,34,5
BALIO ERANTSI GORDINA oinarrizko prezioetan3,74,13,84,04,73,94,0
PRODUKTUEN GAINEKO ZERGA GARBIAK2,50,56,25,2-3,04,5-4,6
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan3,63,84,14,13,94,03,1
GASTUA AZKEN KONTSUMOAN3,64,03,73,64,13,94,2
Familien eta EZMAEDE-en azken kontsumo gastua3,94,24,03,84,54,44,2
Herri administrazioen azken kontsumo gastua2,53,02,52,92,72,24,2
KAPITALAREN OSAKETA GORDINA4,15,84,54,76,46,35,9
Kapital finkoaren eraketa gordina ekipo-ondasunetan4,04,94,14,57,04,83,3
Gainerako Kapitalaren Eraketa Gordina4,16,44,74,96,17,27,5
BARNE-ESKARIA3,74,43,93,94,64,54,6
ONDASUN ETA ZERBITZUEN ESPORTAZIOAK6,94,49,26,65,14,81,3
ONDASUNEN ETA ZERBITZUEN INPORTAZIOAK7,15,48,76,26,15,63,6
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan3,63,84,14,13,94,03,1

Erreferentzia urtea, 2015

Urtaroen eta egutegiaren eragina zuzendutako datuak

Data 2019ko Martxoaren 8a

Iturria: Eustat. Hiruhileroko kontuak

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2018/IV

Eragiketa : 
Hiruhileroko kontuak
Eragiketa kodea : 
170115
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
IV/2018
Eguneratze data : 
2019/03/08
Hurrengo eguneratzea : 
2019/04/26
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0003223_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Ekonomiaren Garapena eta Azpiegiturak Saila

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali