Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2019/I

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 2017201820182019
   IIIIIIIVI
NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA, ARRANTZA16,94,2-5,02,5-0,720,36,8
INDUSTRIA ETA ENERGIA3,54,04,95,53,91,81,5
Manufaktura-industria4,43,95,15,03,81,71,5
ERAIKUNTZA4,76,23,56,76,87,76,6
ZERBITZUAK3,64,03,84,33,74,23,7
Merkataritza, ostalaritza eta garraioa4,83,93,84,43,34,33,9
Herri administrazioa, hezkuntza, osasun eta gizarte zerbitzuetako jarduerak2,93,53,53,63,13,63,2
-Gainerako zerbitzuak3,24,33,94,54,34,53,8
BALIO ERANTSI GORDINA oinarrizko prezioetan3,74,14,04,73,94,03,3
PRODUKTUEN GAINEKO ZERGA GARBIAK2,50,55,2-3,04,5-4,64,6
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan3,63,84,13,94,03,13,5
GASTUA AZKEN KONTSUMOAN3,64,03,64,13,94,23,5
Familien eta EZMAEDE-en azken kontsumo gastua3,94,23,84,54,44,23,3
Herri administrazioen azken kontsumo gastua2,53,02,92,72,24,24,3
KAPITALAREN OSAKETA GORDINA4,15,84,76,46,35,95,4
Kapital finkoaren eraketa gordina ekipo-ondasunetan4,04,94,57,04,83,34,2
Gainerako Kapitalaren Eraketa Gordina4,16,44,96,17,27,56,1
BARNE-ESKARIA3,74,43,94,64,54,64,0
ONDASUN ETA ZERBITZUEN ESPORTAZIOAK6,94,46,65,14,81,3-0,6
ONDASUNEN ETA ZERBITZUEN INPORTAZIOAK7,15,46,26,15,63,60,2
BARNE-PRODUKTU GORDINA merkatu-preziotan3,63,84,13,94,03,13,5

Erreferentzia urtea, 2015

Urtaroen eta egutegiaren eragina zuzendutako datuak

Data 2019ko Ekainaren 7a

Iturria: Eustat. Hiruhileroko kontuak

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko barne produktu gordina, eskaintzaren eta eskariaren osagaien eta hiruhilekoen arabera. Uneko prezioak (urte arteko aldakuntza-tasak). 2019/I

Eragiketa : 
Hiruhileroko kontuak
Eragiketa kodea : 
170115
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
I/2019
Eguneratze data : 
2019/06/07
Hurrengo eguneratzea : 
2019/09/20
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0003223_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Ekonomiaren Garapena eta Azpiegiturak Saila

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali