HomeGaiakHezkuntzaEstatistika taulak Euskal AEko unibertsitateetan...

Euskal AEko unibertsitateetan matrikulatutako ikasleak, graduko ikasketetan titulazioaren arabera, lurralde historikoari eta sexuari segituz. 2017/18

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Euskal AEAraba/ÁlavaBizkaiaGipuzkoa
 GuztiraGizonakEmakumezkoakGuztiraGizonakEmakumezkoakGuztiraGizonakEmakumezkoakGuztiraGizonakEmakumezkoak
Guztira56.55825.84730.7118.2163.4684.74830.83014.01416.81617.5128.3659.147
             
Enpresazuzendaritza eta -administrazioa5.6802.8052.8755122632492.7161.3491.3672.4521.1931.259
Antropologia soziala19972127------19972127
Antropologia soziala eta kulturala149599028919833053382018
Arkitektura teknikoa1869195------1869195
Artea602168434---602168434---
Biologia415149266---415149266---
Biokimika eta biologia molekularra20562143---20562143---
Bioteknologia17373100---17373100---
Politika eta administrazio zientzia119833633231062431924177
Zientzia politikoa eta Kudeaketa publikoa358233125---358233125---
Elikagaien zientzia eta teknologia1794613317946133------
Ingurumen-zientziak302150152248118130543222---
Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren Zientziak1.14985129849136812350238012215610353
Herri Administrazioen Zientzia Juridikoak8327561871148183017215
Komunikazioa27391182------27391182
Ikusentzunezko komunikazioa575252323---3831592241929399
Kultur ondasunen zaintza eta zaharberritzea20449155---20449155---
Sorkuntza eta Diseinua424124300---424124300---
Kriminologia36812024836241258273127469205
Zuzenbidea3.5691.3832.18610754532.4939751.518969354615
Ekonomia60637822815114550342208412516
Haur-hezkuntza2.1202291.8914355737895010184973571664
Lehen hezkuntza3.9271.6822.2456193412781.7357261.0091.573615958
Gizarte-Hezkuntza1.4753601.115701951917223694488118370
Erizaintza1.5242451.2793505829268512955648958431
Ikasketa ingelesak4378435343784353------
Ikasketa ingelesak: hizkuntza, literatura eta kultura19954145214171122884662244
Euskal ikasketak287109178287109178------
Farmazia745184561745184561------
Filologia3539226135392261------
Euskal filologia33----33----
Filosofia3532191341477835726256155101
Filosofia, politika eta ekonomia513615---513615---
Finantzak eta Aseguruak573324---573324---
Fiskalitatea eta Herri administrazioa18010971---18010971---
Fisika476340136147744932112813121
Fisioterapia24083157---24083157---
Arkitektura Oinarriak659299360------659299360
Gastronomia eta Sukaldaritza Arteak419250169------419250169
Geografia eta historia33125576503911178136421038023
Geografia eta Lurralde Antolamendua13392411339241------
Geologia1609070---1609070---
Negozioen kudeaketa895492403---895492403---
Enpresa kudeaketa eta marketina407235172---407235172---
Historia439285154439285154------
Artearen historia4961653312578117616251111773344
Humanitateak413011---413011---
Ingurumen Ingeniaritza974750---974750---
Ingeniaritza aotomobilgintzakoa4240242402------
Ingeniaritza Biomedikoa309123186------309123186
Ingeniaritza Zibila435285150---3071951121289038
Ingeniaritza Energia Berriztagarria28919693------28919693
Energia ingenieritza1148925------1148925
Meategietako teknologiaren eta energiaren Ingeniaritza1188236---1188236---
Ingeniaritza elektrikoa3122506255-21316944947618
Ingeniaritza elektronikoa23217854---23217854---
Komunikazioen Ingeniaritza elektronikoa24186------24186
Industria ingeniaritza elektronikoa19116427------19116427
Elektronika industrialeko eta automatikoko Ingeniaritza1.1981.0041942071802758148010141034466
Diseinu Industrialeko Ingeniaritza15910257---15910257---
Diseinu Industrialean eta Produktu-Garapeneko Ingeniaritza330154176------330154176
Industria-prozesuetako ekoteknologiako ingeniaritza553916------553916
Elektronika industrialeko eta automatikoko Ingeniaritza211---211---
Geomatika eta Topografiako ingeniaritza351817351817------
Informatika-ingeniaritza13312211------13312211
Prozesuan eta Produktuen Berrikuntzan Ingeniaritza20918524------20918524
Komunikazio sistemen Ingeniaritza49418------49418
Komunikazio teknologien Ingeniaritza1275---1275---
Industria teknologiaren Ingeniaritza1.4311.014417---1.4311.014417---
Informazio teknologien ingeniaritza5238149362521418144
Telekomunikazioetako Ingeniaritza43367------43367
Informatika-ingeniaritza9888401481916329525936674565109
Kudeaketa eta Informazio Sistemak Ingeniaritza Informatikoa505414911951613431025357---
Itsas Ingeniaritza1059213---1059213---
Ingeniaritza mekanikoa2.2091.865344323266578367211151.050878172
Ingeniaritza Mekatronikoa36333------36333
Ingeniaritza nautikoa eta itsas garraioa967818---967818---
Industri Antolamenduko ingeniaria568303265---266126140302177125
Ingeniaritza kimikoa319141178---319141178---
Industria Ingeniaritza kimikoa793346793346------
Telekomunikazioingeniaritza teknikoa415311104---415311104---
Industria teknologien Ingeniaritza2361884866-1815321216745
Hizkuntza eta Euskal Kultura552134---552134---
Espainiar hizkuntza eta literatura1544710723716752154561937
Hizkuntza modernoak21555160---21555160---
Hizkuntza modernoak eta kudeaketa18032148---18032148---
Buruzagitza, ekintzailetza eta berrikuntza739421318---1175463622367255
Marketinga265127138---265127138---
Matematikak3972071902013735617817821165
Medikuntza1.8024951.307---1.8024951.307---
Giza nutrizioa eta dietetika2355318223553182------
Odontologia19449145---19449145---
Pedagogia365662992332069175227346227
Kazetaritza874383491---874383491---
Psikologia2.7406122.128181551261.2092719381.3502861.064
Publizitatea eta harreman publikoak574147427---574147427---
Kimika7433434001055392181211341157184
Nazioarteko harremanak407106301---407106301---
Lan-erlazioak582137---582137---
Lanerlazioak eta Giza baliabideak562180382---562180382---
Soziologia36217518722121031614716924168
Gizarte-lana1.3153021.0136171584594218633527758219
Itzulpengintza eta interpretaritza2584721125847211------
Turismoa412106306165112175516217946133
             
Gradu bikoitzak(1)2.1659811.184---1.580701879585280305

(1)Ez da batzen guztizkoarekin, bakarrik kontabilizatzen da gradu bikoitzetan matrikulatutako ikasle kopuru

Titulazio bikoitzeko programaren bi graduak kontabilizatzen badira

Data 2019ko Irailaren 12a

Iturria: Eustat. Unibertsitatearen estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko unibertsitateetan matrikulatutako ikasleak, graduko ikasketetan titulazioaren arabera, lurralde historikoari eta sexuari segituz. 2017/18

Eragiketa : 
Unibertsitatearen estatistika
Eragiketa kodea : 
040603
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017/18
Eguneratze data : 
2019/09/12
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0003205_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali