HomeGaiakHezkuntzaEstatistika taulak Euskal AEko unibertsitateetan...

Euskal AEko unibertsitateetan lehen eta bigarren zikloko eta graduko ikasketetan matrikulatutako ikasleak, titulazioaren arabera sailkatuta, eta lurralde historikoaren eta sexuaren arabera bereizita. 2016/17

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Euskal AEArabaBizkaiaGipuzkoa
 GuztiraGizonezkoakEmakumezkoakGuztiraGizonezkoakEmakumezkoakGuztiraGizonezkoakEmakumezkoakGuztiraGizonezkoakEmakumezkoak
Guztira56.18025.90030.2808.1033.4384.66530.53314.02516.50817.5448.4379.107
             
Lehen eta bigarren zikloko unibertsitateko ikasketak321---21111-
             
Graduko unibertsitateko ikasketak56.17725.89830.2798.1033.4384.66530.53114.02416.50717.5438.4369.107
Enpresazuzendaritza eta -administrazioa5.6102.7852.8255502722782.7251.3381.3872.3351.1751.160
Antropologia soziala20175126------20175126
Antropologia soziala eta kulturala16059101341024792554472423
Arkitektura teknikoa243127116------243127116
Artea608187421---608187421---
Biologia432154278---432154278---
Biokimika eta biologia molekularra20862146---20862146---
Bioteknologia1748391---1748391---
Politika eta administrazio zientzia125873832201264461829218
Zientzia politikoa eta Kudeaketa publikoa356233123---356233123---
Elikagaien zientzia eta teknologia1704412617044126------
Ingurumen-zientziak300155145233118115673730---
Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren Zientziak994754240485376109389299901207941
Herri Administrazioen Zientzia Juridikoak8325581871152173513112
Komunikazioa27596179------27596179
Ikusentzunezko komunikazioa593266327---39516523019810197
Kultur ondasunen zaintza eta zaharberritzea18640146---18640146---
Sorkuntza eta Diseinua439131308---439131308---
Kriminologia26062198------26062198
Zuzenbidea3.5201.3732.14711158532.1888811.3071.221434787
Ekonomia59838021817125551350201301812
Haur-hezkuntza2.1102241.886424573679639886572369654
Lehen hezkuntza3.8451.6772.1686053322731.7137379761.527608919
Gizarte-Hezkuntza1.4113351.076772156887210677447104343
Erizaintza1.5212591.2623365328368613754949969430
Ikasketa ingelesak4258933642589336------
Ikasketa ingelesak: hizkuntza, literatura eta kultura22453171306241182296762551
Euskal ikasketak2799918027999180------
Farmazia747189558747189558------
Filologia3268923732689237------
Euskal filologia19811---19811---
Filosofia3772311461486875532276168108
Filosofia, politika eta ekonomia23194---23194---
Finantzak eta Aseguruak945836---945836---
Fiskalitatea eta Herri administrazioa1749876---1749876---
Fisika432318114107341130111011101
Fisioterapia24185156---24185156---
Arkitektura Oinarriak714334380------714334380
Gastronomia eta Sukaldaritza Arteak423262161------423262161
Geografia eta historia35827286504010195148471138429
Geografia eta Lurralde Antolamendua13292401329240------
Geologia18210676---18210676---
Negozioen kudeaketa1.001550451---1.001550451---
Enpresa kudeaketa eta marketina383230153---383230153---
Historia430287143430287143------
Artearen historia5141543602507717317149122932865
Humanitateak584315---584315---
Ingurumen Ingeniaritza1055055---1055055---
Ingeniaritza Biomedikoa270104166------270104166
Ingeniaritza Zibila493327166---33921512415411242
Ingeniaritza Energia Berriztagarria294188106------294188106
Energia ingenieritza13411024------13411024
Meategietako teknologiaren eta energiaren Ingeniaritza15511045---15511045---
Ingeniaritza elektrikoa3642956955-250201491098920
Ingeniaritza elektronikoa21817048---21817048---
Komunikazioen Ingeniaritza elektronikoa20137------20137
Industria ingeniaritza elektronikoa17715819------17715819
Elektronika industrialeko eta automatikoko Ingeniaritza1.154973181188167215594689140733869
Diseinu Industrialeko Ingeniaritza1106248---1106248---
Diseinu Industrialean eta Produktu-Garapeneko Ingeniaritza321162159------321162159
Industria-prozesuetako ekoteknologiako ingeniaritza524012------524012
Elektronika industrialeko eta automatikoko Ingeniaritza1091---1091---
Geomatika eta Topografiako ingeniaritza683731683731------
Informatika-ingeniaritza1069313------1069313
Prozesuan eta Produktuen Berrikuntzan Ingeniaritza19217319------19217319
Komunikazio sistemen Ingeniaritza553916------553916
Komunikazio teknologien Ingeniaritza23149---23149---
Industria teknologiaren Ingeniaritza1.4191.029390---1.4191.029390---
Informazio teknologien ingeniaritza4632148352318515114
Telekomunikazioetako Ingeniaritza50437------50437
Informatika-ingeniaritza9377891482520526723136645538107
Kudeaketa eta Informazio Sistemak Ingeniaritza Informatikoa486407791751453031126249---
Itsas Ingeniaritza1099613---1099613---
Ingeniaritza mekanikoa2.2691.906363325272538297051241.115929186
Ingeniaritza nautikoa eta itsas garraioa1018318---1018318---
Industri Antolamenduko ingeniaria568326242---266139127302187115
Ingeniaritza kimikoa321152169---321152169---
Industria Ingeniaritza kimikoa107476010246564131-1
Telekomunikazioingeniaritza teknikoa427321106---427321106---
Industria teknologien Ingeniaritza2882246444-77611620715948
Hizkuntza eta Euskal Kultura401624---401624---
Espainiar hizkuntza eta literatura1585610221813792455582434
Hizkuntza modernoak21451163---21451163---
Hizkuntza modernoak eta kudeaketa19031159---19031159---
Buruzagitza, ekintzailetza eta berrikuntza618356262---1024953516307209
Marketinga268127141---268127141---
Matematikak3871951921310335717218517134
Medikuntza1.8645331.331---1.8645331.331---
Giza nutrizioa eta dietetika2516218925162189------
Odontologia20453151---20453151---
Pedagogia374762982542188226626150211
Kazetaritza854372482---854372482---
Psikologia2.8106462.164218711471.2342709641.3583051.053
Publizitatea eta harreman publikoak536148388---536148388---
Kimika7363234131046368165203358154204
Nazioarteko harremanak35294258---35294258---
Lan-erlazioak381325---381325---
Lanerlazioak eta Giza baliabideak551181370---551181370---
Soziologia3661931731910932516915622148
Gizarte-lana1.2342839515891524373727130127360213
Itzulpengintza eta interpretaritza2575120625751206------
Turismoa448117331154112536418918049131
             
Gradu bikoitzak(1)1.8778521.025---1.369610759508242266

(1)Ez da batzen guztizkoarekin, bakarrik kontabilizatzen da gradu bikoitzetan matrikulatutako ikasle kopuru

Titulazio bikoitzeko programaren bi graduak kontabilizatzen badira

Data 2018ko Irailaren 14a

Iturria: Eustat. Unibertsitatearen estatistika

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Euskal AEko unibertsitateetan lehen eta bigarren zikloko eta graduko ikasketetan matrikulatutako ikasleak, titulazioaren arabera sailkatuta, eta lurralde historikoaren eta sexuaren arabera bereizita. 2016/17

Eragiketa : 
Unibertsitatearen estatistika
Eragiketa kodea : 
040603
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2016/17
Eguneratze data : 
2018/09/14
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0003205_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali