Euskal AEko langabezian dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraLehen mailakoak edo gutxiagoBigarren mailakoakLanbide-heziketakoakUnibertsitarioak
GUZTIRA107.26927.76422.25233.60123.653
Gasteiz14.5514.0613.5433.8443.102
Aiara2.9746314581.349537
Eskuinaldea6.7961.2181.0382.0442.496
Bilbao24.5697.3496.8925.1565.173
Ezkerraldea20.4495.4762.4398.7733.761
Bizkaia-Kostaldea4.6451.2111.2931.0021.140
Durangaldea5.6051.4851.8391.0931.188
Donostialdea19.5503.6453.2867.9654.655
Tolosaldea-Goierri3.8411.1865421.239873
Debagoiena1.9641.07129057329
Deba Beherea2.326430633564700
      
GIZONEZKOAK57.00314.94014.32717.09910.637
Gasteiz7.8682.1402.0941.8531.780
Aiara1.839504393727215
Eskuinaldea3.5224576648401.561
Bilbao12.0442.7524.7342.5182.041
Ezkerraldea10.9093.5021.5274.4261.454
Bizkaia-Kostaldea2.454484731431808
Durangaldea2.8471.2061.31223595
Donostialdea10.9252.2731.9564.5122.183
Tolosaldea-Goierri1.813515327807164
Debagoiena1.27974711538829
Deba Beherea1.502359475362306
      
EMAKUMEZKOAK50.26712.8247.92516.50213.016
Gasteiz6.6831.9211.4491.9911.322
Aiara1.13512765621322
Eskuinaldea3.2737613741.204935
Bilbao12.5254.5972.1582.6383.132
Ezkerraldea9.5401.9749124.3472.307
Bizkaia-Kostaldea2.191728562570331
Durangaldea2.7582805278581.093
Donostialdea8.6251.3711.3293.4522.472
Tolosaldea-Goierri2.028671216433709
Debagoiena6843241751850
Deba Beherea82471158202394

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2019ko Urriaren 8a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko langabezian dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2018

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2018
Eguneratze data : 
2019/10/08
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0004554_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali