Euskal AEko langabezian dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), sexuaren eta adinaren arabera. 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraGizonezkoakEmakumezkoak
 Guztira< 25 urte25-44 urte45-64-urteGuztira< 25 urte25-44 urte45-64-urteGuztira< 25 urte25-44 urte45-64-urte
Guztira114.7329.38461.76743.58159.9925.08133.02421.88754.7404.30328.74321.694
Gasteiz14.1601.2756.9625.9226.8983753.8222.7017.2629013.1413.220
Aiara2.5072821.5766491.2302105814391.27772994210
Eskuinaldea9.0051.0734.7313.2014.4346742.1921.5694.5713992.5391.632
Bilbao25.2982.35214.0338.91313.0661.5277.5523.98712.2328266.4804.926
Ezkerraldea24.8731.54413.8989.43113.2896077.4935.19011.5849376.4054.242
Bizkaia-Kostaldea5.1846652.7441.7752.5503721.4177612.6342931.3281.014
Durangaldea5.4113523.2301.8283.3653241.9361.1052.046281.295723
Donostialdea20.7441.40810.9718.36511.3266396.4444.2439.4187694.5274.123
Tolosaldea-Goierri3.5753721.3801.8241.8853286359221.69144745902
Deba Garaia1.60226883693858263285047450555190
Debabarrena2.373351.3609781.09206244681.28135736510

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2018ko Abuztuaren 13a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko langabezian dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), sexuaren eta adinaren arabera. 2017

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/08/13
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0004555_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali