Euskal AEn ez-aktibo dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraLehen mailako ikasketak edo gutxiagoBigarren mailakoakLanbide-heziketakoakUnibertsitarioak
GUZTIRA346.62886.903103.56876.64479.513
Gasteiz44.65910.62714.0929.78710.152
Aiara7.1132.4261.8401.7461.101
Eskuinaldea25.2774.4318.3494.6517.846
Bilbao54.90413.89414.78010.00616.224
Ezkerraldea62.88619.63118.04815.3949.813
Bizkaia-Kostaldea20.5803.9306.0824.6835.886
Durangaldea18.2355.1214.6024.9693.542
Donostialdea77.79616.94624.62617.55718.667
Tolosaldea-Goierri18.0734.9155.9053.9283.324
Deba Garaia9.2312.6622.6582.3561.554
Debabarrena7.8752.3182.5851.5671.404
      
GIZONEZKOAK145.34830.15549.72235.77129.700
Gasteiz17.0933.1196.6913.7433.540
Aiara2.775627883999266
Eskuinaldea10.5831.4964.0201.5813.486
Bilbao22.8994.3317.2255.0856.259
Ezkerraldea27.1916.7168.9347.2274.314
Bizkaia-Kostaldea9.4211.4142.6703.0072.331
Durangaldea7.2701.8431.8112.2471.368
Donostialdea33.7726.92312.1718.4266.252
Tolosaldea-Goierri6.5731.4542.8631.397860
Deba Garaia4.5311.1841.3401.460546
Debabarrena3.2391.0491.114598478
      
EMAKUMEZKOAK201.28056.74853.84640.87349.813
Gasteiz27.5657.5087.4006.0446.612
Aiara4.3371.799957747835
Eskuinaldea14.6942.9354.3293.0704.360
Bilbao32.0059.5647.5564.9219.965
Ezkerraldea35.69512.9169.1148.1665.500
Bizkaia-Kostaldea11.1592.5163.4121.6763.555
Durangaldea10.9653.2792.7912.7222.174
Donostialdea44.02310.02312.4559.13112.415
Tolosaldea-Goierri11.5003.4623.0422.5322.464
Deba Garaia4.7011.4781.3198961.008
Debabarrena4.6361.2691.471969927

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2018ko Abuztuaren 13a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEn ez-aktibo dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2017

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/08/13
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0004551_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali