Euskal AEn ez-aktibo dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia
Enplegu eta Gizarte Politikak Saila
Produktuen zerrenda
 GuztiraLehen mailako ikasketak edo gutxiagoBigarren mailakoakLanbide-heziketakoakUnibertsitarioak
GUZTIRA331.16279.95995.46275.21580.526
Gasteiz39.5799.20411.7468.6599.971
Aiara6.3281.7381.6931.6241.274
Eskuinaldea25.7244.2218.2335.0438.227
Bilbao51.31611.68013.94210.13415.559
Ezkerraldea61.18018.82716.81214.09011.452
Bizkaia-Kostaldea20.4563.8515.7724.5116.323
Durangaldea18.2035.1505.0164.9763.061
Donostialdea73.31116.12321.08917.90318.196
Tolosaldea-Goierri17.8214.5696.0583.8283.366
Debagoiena8.4322.0952.5242.3831.431
Deba Beherea8.8112.5012.5782.0641.667
      
GIZONEZKOAK141.60029.82245.01335.67531.090
Gasteiz16.0763.1065.1804.2773.513
Aiara2.349346807819378
Eskuinaldea11.5781.7094.1342.2423.492
Bilbao22.1734.6746.4384.8236.238
Ezkerraldea27.0356.5368.2436.6915.565
Bizkaia-Kostaldea9.8541.9022.5462.6432.762
Durangaldea7.1861.3782.4532.518838
Donostialdea31.0566.82410.6247.5926.017
Tolosaldea-Goierri6.8171.4652.2531.6441.455
Debagoiena3.8297141.1731.454487
Deba Beherea3.6471.1671.162972346
      
EMAKUMEZKOAK189.56250.13850.44839.54049.436
Gasteiz23.5036.0986.5654.3816.458
Aiara3.9791.392886805896
Eskuinaldea14.1462.5114.0982.8014.735
Bilbao29.1447.0077.5055.3119.321
Ezkerraldea34.14512.2918.5687.3995.887
Bizkaia-Kostaldea10.6031.9493.2251.8683.560
Durangaldea11.0163.7722.5632.4582.223
Donostialdea42.2559.30010.46510.31112.179
Tolosaldea-Goierri11.0043.1033.8052.1841.911
Debagoiena4.6041.3801.351929944
Deba Beherea5.1641.3351.4161.0921.321

Oinarri: 11eskualde CMT

Data 2019ko Urriaren 8a

Iturria: Enplegu eta Gizarte Politiketako Saila. Lan merkatuaren zentsua (eskaintza)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEn ez-aktibo dagoen 16 urtetik 64ra bitarteko biztanleria, eskualdearen (11eskualde), ikasketa-maila eta sexuaren arabera. 2018

Eragiketa : 
Lan-merkatuaren zentsua
Eragiketa kodea : 
050404
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2018
Eguneratze data : 
2019/10/08
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0004551_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Prentsa Oharrak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali