Euskal AEko egitura orokorra eta organikoa eta lurzoruaren kalifikazioa lurralde-eremuaen arabera (Ha). 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv
Ingurumen eta Lurralde Politika Saila
Produktuen zerrenda
 Udalerriko azaleraEgoitzarako lurzoruaJarduera ekonomikoetarako lurzoruaSistema orokorretako lurzorua(1)(2)Lurzoru urbanizaezina
Euskal AE723.50818.922,6813.643,0830.263,41660.666,56
Lurralde historikoak     
Araba/Álava304.1875.649,184.752,009.828,61283.957,04
Bizkaia221.4848.139,784.993,0810.574,27197.768,55
Gipuzkoa197.8375.133,723.898,009.860,53178.940,97
      
Eremu Funtzionalak     
Araba Erdialdea/Alava Central233.0234.664,963.960,408.581,03215.816,61
Enkarterriak/Balmaseda-Zalla42.950479,71172,09739,3641.558,84
Goierri/Beasain-Zumarraga43.051520,39551,41837,6841.139,52
Bilbo Metropolitarra/Bilbao Metropolitano50.9355.081,223.222,176.461,4636.161,83
Donostia/DonostiaS. S37.6193.025,471.562,485.982,4427.048,61
Durango/Durango25.495558,61738,321.035,4723.162,60
Debabarrena/Eibar21.010317,30405,13943,3419.344,23
Busturialdea-Artibai/Gernika-Markina48.453700,83314,061.060,3346.377,78
Arratia/Igorre20.337191,85166,36321,7919.657,00
Arabako Errioxa/Laguardia31.588501,82402,40542,7230.140,89
Aiara/Llodio47.035696,82478,22893,0144.966,95
Debagoiena/Mondragon-Bergara42.229425,38614,06980,1740.207,79
Mungia/Mungia15.015839,11173,54501,0513.501,30
Toloserri/Tolosa32.354381,86333,36543,5931.095,19
Urola-Kosta/Zarautz-Azpeitia32.414537,35549,08839,9730.487,42
      
Eskualdeak     
Arabako Ibarrak/Valles Alaveses64.567711,89520,63898,0762.436,41
Arabako Lautada/Llanada Alavesa80.2662.950,263.011,555.416,1268.888,07
Arabako Mendialdea/Montaña Alavesa53.514323,3570,621.074,7252.045,31
Arratia Nerbioi/Arratia-Nervion40.052442,19227,41682,0938.700,31
Bidasoa Beherea/Bajo Bidasoa7.164706,15310,392.382,713.764,75
Bilbo Handia/Gran Bilbao37.5584.369,563.088,305.992,8624.098,96
Debabarrena/Bajo Deba18.052256,54294,23828,4116.672,82
Debagoiena/Alto Deba34.347412,11607,44828,4432.497,41
Donostialdea/DonostiaSan Sebastian30.4552.319,321.252,093.599,7323.283,86
Durangaldea/Duranguesado31.635680,12927,591.252,0428.775,25
Enkartazioak/Encartaciones42.950479,71172,09739,3641.558,84
Errioxa Arabarra/Rioja Alavesa31.588501,82402,40542,7230.140,89
Gernika-Bermeo27.857478,41209,54645,4426.523,61
Goierri42.191506,75534,89802,9240.344,44
Gorbeia Inguruak / Estribaciones del Gorbea41.042665,64345,631.280,9438.749,79
Kantauri Arabarra/Cantabrica Alavesa33.210496,22401,17616,0431.696,57
Markina-Ondarroa20.596222,42104,52414,8919.854,17
Plentzia-Mungia20.8361.467,37263,63847,5918.257,41
Tolosaldea/Tolosa33.214395,50349,88578,3531.890,27
UrolaKostaldea/Urola Costa32.414537,35549,08839,9730.487,42
      
Udalerriak     
Abadiño3.60252,28109,33153,813.286,58
Abaltzisketa1.1503,660,008,161.138,18
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena1.618121,60194,34147,441.154,62
Aduna7046,3455,8914,95626,82
Aia5.51731,5545,4940,805.399,16
Aizarnazabal6547,9823,039,43613,56
Ajangiz7122,9410,5311,97686,56
Albiztur1.2716,861,614,501.258,03
Alegia7759,3410,9333,90720,83
Alegría-Dulantzi1.98792,9492,2556,381.745,43
Alkiza1.2013,750,004,321.192,93
Alonsotegi2.02026,4222,4776,461.894,65
Altzaga2463,810,002,08240,11
Altzo9785,324,0210,65958,01
Amezketa2.05916,367,4313,172.022,04
Amorebieta-Etxano5.877136,46296,66152,425.291,46
Amoroto1.3067,453,6017,021.277,93
Amurrio9.608188,55168,57171,759.079,13
Andoain2.719107,61106,00222,212.283,18
Anoeta41013,8712,4117,91365,81
Antzuola2.79119,3413,7621,142.736,76
Añana2.16413,300,0016,012.134,69
Arakaldo2727,377,4311,46245,74
Arama1363,496,868,73116,92
Aramaio7.88213,276,62151,737.710,38
Arantzazu3549,923,2510,17330,66
Areatza91217,280,006,10888,62
Aretxabaleta2.69445,0630,81113,722.502,81
Armiñon1.29517,3820,0565,711.191,86
Arraia-Maeztu12.28671,4514,2487,7812.112,53
Arrankudiaga2.26744,3420,2544,742.157,67
Arrasate/Mondragon3.291125,31215,47149,172.801,05
Arratzu1.0057,120,0017,06980,82
Arratzua-Ubarrundia5.746109,1510,251.103,354.523,25
Arrieta1.4608,390,0027,401.424,21
Arrigorriaga1.61661,4160,17371,271.123,15
Artea1.23219,8421,0016,381.174,78
Artzentales3.66114,350,3158,583.587,76
Artziniega2.71265,9827,9837,952.580,09
Asparrena6.49978,6267,4193,806.259,17
Asteasu1.68716,5420,3224,511.625,63
Astigarraga1.19948,7889,02161,20900,00
Ataun5.83722,933,4027,185.783,49
Atxondo2.33510,4129,8726,832.267,89
Aulesti2.5546,501,0630,732.515,71
Ayala/Aiara14.120112,0360,15127,6713.820,15
Azkoitia5.52085,8084,4380,115.269,66
Azpeitia6.92284,17176,52184,856.476,46
Bakio1.646178,806,1952,541.408,47
Baliarrain2742,870,0020,30250,83
Balmaseda2.23560,1939,1052,842.082,87
Baños de Ebro/Mañueta95120,565,1329,14896,17
Barakaldo2.500396,45194,65281,591.627,31
Barrika75948,616,3644,28659,75
Barrundia9.731142,770,00335,349.252,89
Basauri707135,76185,57245,59140,08
Beasain2.99467,0290,96129,172.706,85
Bedia1.63912,4919,6918,301.588,52
Beizama1.6551,750,9530,071.622,23
Belauntza3438,9417,026,23310,81
Berango873115,2529,2158,02670,52
Berantevilla3.59734,7244,13116,053.402,10
Berastegi4.57018,912,9138,634.509,55
Bergara7.56379,79192,48235,017.055,72
Bermeo3.36864,6419,34195,173.088,85
Bernedo13.07991,187,10765,4512.215,27
Berriatua1.91210,0817,6550,331.833,94
Berriz2.97536,4140,9694,922.802,71
Berrobi2966,452,406,96280,19
--Bidania-Goiatz1.3749,005,458,801.350,75
Bilbao4.0591.203,1882,381.249,471.523,97
Busturia1.97557,060,5856,101.861,26
Campezo/Kanpezu8.55766,4124,5984,468.381,54
Deba5.01935,5078,9792,564.811,97
Derio1.014232,39177,64176,96427,01
Dima6.23327,6711,8151,176.142,35
Donostia / San Sebastian6.1001.365,55354,401.866,092.513,96
Durango1.072180,2279,85205,65606,28
Ea1.3967,767,6525,861.354,73
Eibar2.45687,2265,17464,851.838,76
Elantxobe1827,110,006,58168,31
Elburgo/Burgelu3.17454,6814,48389,402.715,44
Elciego1.62528,4650,4346,341.499,77
Elduain2.52414,022,3416,632.491,01
Elgeta1.75213,3321,7920,021.696,86
Elgoibar3.88366,79106,8693,993.615,36
Elorrio3.69662,7148,84205,563.378,89
Elvillar/Bilar1.74321,605,1210,601.705,68
Erandio1.883101,66205,12292,541.283,68
Ereño1.0528,910,0011,891.031,20
Ermua64853,7647,8872,21474,15
Errenteria3.193268,14102,84361,952.460,07
Errezil3.2203,294,9216,243.195,37
Erriberagoitia/Ribera Alta12.006120,3517,75110,9811.756,92
Errigoiti1.65114,247,0613,311.616,39
Eskoriatza4.03230,2733,7962,663.905,28
Etxebarri33860,0363,9142,60171,46
Etxebarria1.7906,9324,1134,281.724,68
Ezkio-Itsaso2.12214,8435,8425,392.045,93
Forua76313,171,9310,23737,67
Fruiz56312,020,0017,55533,43
Gabiria1.48312,058,2321,421.441,30
Gaintza5901,180,006,69582,13
Galdakao3.128249,54194,03254,332.430,10
Galdames4.43829,0215,45117,924.275,61
Gamiz-Fika1.52344,621,7340,431.436,22
Garai71412,850,006,40694,75
Gatika1.7277,1611,7738,061.670,01
Gautegiz Arteaga1.36475,400,0038,411.250,19
Gaztelu9281,940,473,73921,86
Gernika-Lumo853107,4254,3153,23638,04
Getaria1.10019,0923,2039,391.018,32
Getxo1.184630,2413,92285,39254,45
Gizaburuaga6092,308,0111,94586,75
Gordexola4.10628,237,6960,484.009,60
Gorliz1.008148,723,3971,37784,52
Güeñes4.149107,9054,73160,523.825,85
Harana/Valle de Arana3.90827,904,2627,323.848,52
Hernani3.989123,45155,21199,293.511,05
Hernialde4263,560,004,54417,90
Hondarribia2.976311,6763,611.932,03668,69
Ibarra51315,2437,799,38450,59
Ibarrangelu1.42624,310,0028,721.372,97
Idiazabal2.93014,4446,2049,122.820,24
Igorre1.70737,9842,3592,961.533,71
Ikaztegieta2055,577,4913,74178,20
Irun4.188394,48246,78450,683.096,06
Iruña Oka/Iruña de Oca5.306122,74250,89156,884.775,49
Irura29014,2719,8719,98235,88
Iruraiz-Gauna4.70791,710,0074,284.541,01
Ispaster2.28715,079,7140,472.221,75
Itsasondo8948,157,0712,15866,63
Iurreta1.88523,8989,47118,131.653,51
Izurtza4368,4411,1611,23405,17
Karrantza Harana/Valle de Carranza13.79646,806,3163,2813.679,61
Kortezubi1.1823,170,0011,941.166,89
Kripan1.25110,883,837,981.228,31
Kuartango8.42272,210,0099,958.249,84
Labastida/Bastida3.829103,798,8183,743.632,66
Lagran4.53128,463,0274,624.424,90
Laguardia8.14574,30101,22205,677.763,81
Lanciego/Lantziego2.43332,2844,9519,692.336,08
Lanestosa11420,060,0013,1480,80
Lantaron6.772115,40136,68137,276.382,65
Lapuebla de Labarca59942,849,0628,65518,45
Larrabetzu2.15321,4422,4764,202.041,07
Larraul5573,360,001,07552,57
Lasarte-Oria58290,0626,6296,50368,82
Laudio/Llodio3.742104,94132,87252,883.251,31
Laukiz81062,050,0076,39671,56
Lazkao1.15942,2952,6727,581.036,46
Leaburu3343,777,346,34316,55
Legazpi4.21282,4759,4666,614.003,46
Legorreta86013,6416,5234,76795,08
Legutio4.59587,45260,02769,143.478,39
Leintz-Gatzaga1.4702,440,0012,011.455,55
Leioa831209,40130,57256,39234,64
Lekeitio18258,464,2547,5771,72
Lemoa1.54348,2658,6883,341.352,72
Lemoiz1.85657,6042,3042,061.714,04
Leza95817,340,006,58934,08
Lezama1.63722,3668,5195,921.450,21
Lezo84731,8373,6757,39684,11
Lizartza1.2135,929,7214,071.183,29
Loiu1.50146,10177,18326,67951,05
Mallabia2.3107,0063,0242,722.197,26
Mañaria1.7579,035,676,841.735,46
Markina-Xemein4.52243,7824,4651,514.402,25
Maruri-Jatabe1.59634,640,0015,761.545,60
Mendaro2.52810,4113,4058,632.445,56
Mendata2.2728,850,0020,192.242,96
Mendexa69214,910,0027,06650,03
Meñaka1.2477,350,3767,791.171,49
Moreda de Álava/Moreda Araba87616,166,526,99846,33
Morga1.4459,770,0020,621.414,61
Mundaka39413,4716,3328,58335,62
Mungia4.443484,08153,48165,133.640,31
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz-2.42910,710,0028,702.389,59
Murueta53314,944,0831,48482,50
Muskiz2.09568,55182,24157,981.686,23
Mutiloa8623,270,0027,36831,37
Mutriku2.76342,7616,3174,892.629,04
Muxika4.95315,1187,0848,004.802,81
Nabarniz1.1755,870,655,141.163,34
Navaridas89610,463,015,42877,11
Oiartzun5.950100,81156,36158,315.534,52
Okondo3.02824,7211,6025,792.965,89
Olaberria69815,6253,3743,53585,48
Ondarroa42938,2910,5145,80334,40
Oñati10.75496,5799,34214,7110.343,38
Ordizia56874,2336,4384,50372,84
Orendain6434,820,0018,46619,72
Orexa5893,440,001,86583,70
Orio97038,0011,21101,27819,52
Ormaiztegi68512,2936,7122,90613,10
Orozko10.21963,0319,01148,159.988,81
Ortuella79973,6868,94181,61474,77
Otxandio1.23621,0618,5958,561.137,79
Oyón-Oion4.50870,16154,5359,694.223,62
Pasaia1.05953,5630,14271,45703,85
Peñacerrada-Urizaharra6.19637,9517,4125,836.114,81
Plentzia587114,380,0060,04412,58
Portugalete319113,3526,92177,760,97
Ribera Baja/Erribera Beitia2.54098,82259,66132,642.048,88
Salvatierra/Agurain3.788105,74205,14142,953.334,17
Samaniego1.07021,634,5711,401.032,40
San Millan/Donemiliaga8.499116,7274,7590,298.217,24
Santurtzi873147,6425,50392,24303,12
Segura93515,894,9816,84897,29
Sestao36187,50148,14125,360,00
Sondika68456,7054,50170,44402,36
Sopela831192,3112,5176,09550,09
Sopuerta4.24370,946,3255,294.110,45
Soraluze-Placencia de las Armas1.40313,8613,5243,491.332,13
Sukarrieta15617,150,0010,96127,89
Tolosaldea3.718115,7957,37128,763.416,08
Trucios-Turtzioz3.09123,583,0010,113.054,31
Ubide2806,030,004,35269,62
Ugao-Miraballes52524,9319,7743,99436,31
Urduliz78066,6425,5352,70635,13
Urduña/Orduña3.334130,2050,61117,363.035,83
Urkabustaiz6.08083,7611,1382,285.902,83
Urnieta2.24150,9072,9588,952.028,20
Urretxu75330,1522,6847,93652,24
Usurbil2.57678,6384,88116,392.296,10
Valdegovia/Gaubea23.815204,6711,88156,6723.441,78
Valle de Trapaga-Trapagaran1.28561,79162,02173,42887,77
Villabona1.75737,3227,8264,101.627,76
Villabuena de Alava/Eskuernaga84616,854,923,88820,18
Vitoria-Gasteiz27.6302.016,322.296,382.963,9720.353,33
Yécora/Iekora1.85814,510,3016,951.826,24
Zaldibar1.14625,9126,5153,681.039,90
Zaldibia1.6658,179,2018,491.629,14
Zalduondo1.20218,870,009,171.173,96
Zalla3.11778,6439,18147,202.851,98
Zambrana3.95635,0430,4862,793.827,69
Zamudio1.81528,32284,40138,351.363,93
Zaratamo1.01724,8229,0343,89919,26
Zarautz1.422149,8357,13100,351.114,69
Zeanuri6.71718,419,5843,376.645,64
Zeberio4.76414,133,7633,334.712,78
Zegama3.48321,467,5624,123.429,86
Zerain1.0175,452,128,351.001,08
Zestoa4.36634,3058,64103,924.169,14
Zierbena1.24873,98284,47206,97682,58
Zigoitia10.242229,0352,44104,539.856,00
Ziortza-Bolibar1.8847,941,1629,481.845,42
Zizurkil1.56524,6322,7627,941.489,67
Zuia12.243252,1315,42173,2611.802,19
Zumaia1.06881,5963,56133,54789,31
Zumarraga1.84947,5551,1594,451.653,85
Aralarko Enirio3.3930,000,0016,233.376,77
Partzuergo Nagusia3.2010,000,0016,973.184,03
Gipuzkoako Partzuergo Txikia4790,000,005,13473,87
Entziako Partzuergoa4.9570,000,009,264.947,74
Badaiako mendilerroa1.9970,000,000,311.996,69

(1)2012an zenbatu ziren lehenengo aldiz "ibai bideak" sistema orokorreko lurzoru gisa; horrek azaltzen du lurzoru kategoria horretan aurreko urteekin dauden aldeak.

(2)2014an islatu zen lehenengo aldiz "AHT" sistema orokorreko lurzoru gisa; horrek azaltzen du lurzoru kategoria horretan aurreko urteekin dauden aldeak

Data 2017ko Abenduaren 13a

Iturria: Eusko Jaurlaritza. Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila. Udalplan, informazio geografikoaren sistema eta lurralde-datuen bankua

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko egitura orokorra eta organikoa eta lurzoruaren kalifikazioa lurralde-eremuaen arabera (Ha). 2017

Eragiketa : 
UDALPLAN, informazio geografikoaren sistema eta lurralde-datuen bankua
Eragiketa kodea : 
200206
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2017/12/13
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Bilduma
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0005454_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Euskal Estatistika Erakundea/Instituto Vasco de Estadística

Beste produktu estatistikoak

Grafikoak

Prentsa Oharrak

Mikrodatuak

Kode eta izendegiak

Galdesortak

Grafiko interaktiboak

Kalitate-fitxak

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali