Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: gizartean eta politikan parte hartzea, elkarteetan parte hartzea, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Gizarte eta politikan parte hartzeaElkarteetan parte hartzea
 TxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoaTxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoa
Egoitza duen lurraldea        
Euskal AE88,610,11,31,2098,31,60,10,61
Araba/Álava89,29,01,81,2697,72,00,20,64
Bizkaia87,910,91,21,2398,41,50,10,62
Gipuzkoa89,49,31,31,1298,31,60,10,60
Udalerri mota        
>100.000 biztanle89,88,81,41,1698,31,70,00,59
20.000 -100.00089,89,30,81,1498,21,70,10,57
<20.000 biztanle86,412,01,61,2998,41,50,20,67
Sexua        
Gizonezkoak87,711,01,41,2497,72,10,20,69
Emakumezkoak89,59,31,31,1698,81,10,10,54
Adina        
15-2482,714,82,51,5798,21,8-0,52
25-3486,212,81,11,3698,61,4-0,53
35-4986,512,11,51,4397,72,20,20,73
50-6486,611,61,81,4297,81,90,30,79
65 eta gehiago96,43,40,30,5299,40,7-0,38
Jaioterria        
Araba87,210,62,31,4396,83,00,10,75
Bizkaia85,013,51,51,4598,21,60,20,70
Gipuzkoa88,210,51,31,2498,21,80,10,67
Beste lurraldeak93,55,51,00,8499,00,90,10,46
Atzerria93,46,00,50,7698,71,3-0,38
Egoera zibila        
Ezkongabea84,414,01,61,4598,21,70,10,60
Ezkondua90,18,71,21,1598,31,50,10,66
Alarguna, banandua eta dibortziatua93,25,71,10,7898,41,50,20,46
Familia mota        
Pertsona bakarrekoa88,210,51,31,1297,92,10,10,63
Bikotea eta seme-alabaren bat86,711,71,71,4097,91,90,20,69
Bakarrik dagoen bikotea92,57,00,50,8898,91,00,20,53
Aita edo ama, bakarrik, seme-alabaren batekin88,310,41,41,1898,61,4-0,51
Bestelakoak92,56,70,80,90100,0--0,39
Kolektiboa88,67,93,51,1497,82,2-0,58
FAMILIA-TAMAINA        
188,210,51,31,1297,92,10,10,63
291,47,80,80,9598,91,00,10,53
387,710,91,41,2998,21,60,20,61
486,811,51,71,4598,21,60,10,71
>=587,311,21,51,2197,52,5-0,61
Gizarte maila        
Goi eta goi-erdi maila83,414,71,91,6096,23,60,20,93
Batez bestekoa87,710,91,51,3098,21,80,10,67
Erdibehe maila90,68,51,01,0398,81,00,20,50
Behe maila92,96,20,90,7699,00,80,20,31
Eskolatze-maila        
Analfabetoak eta lehen mailako ikasketadunak96,73,00,30,5799,60,30,10,31
Lanbide-heziketakoak88,310,51,21,2898,31,50,20,69
Bigarren mailakoak89,09,91,11,2098,71,20,10,54
Unibertsitarioak78,618,72,81,9196,43,50,20,96
Inkesta egiteko hizkuntza        
Euskara73,320,76,02,1097,62,4-0,73
Gaztelania eta bestelakoak89,59,41,01,1598,31,50,10,61
Jarduerarekiko erlazioa        
Okupatuak86,112,21,71,4697,82,10,20,77
Langabeak83,615,11,31,4997,32,40,40,62
Jubilatuak94,35,30,40,6899,20,8-0,45
Pentsiodunak eta bestelakoak95,83,40,80,5998,81,2-0,42
Ikasleak82,315,72,01,5598,91,1-0,43
Etxeko lanak96,92,50,60,6399,70,3-0,36
Lanbidea        
Zuzendariak eta profesionalak82,614,72,71,7295,93,90,21,07
Laguntza teknikariak82,416,21,41,7398,61,4-0,79
Administrariak85,912,81,31,3696,63,00,40,81
Zerbitzu-pertsonala89,79,11,21,1697,32,40,30,64
Nekazaritzan eta industrian gaitutako langileak93,26,30,50,9197,82,00,20,56
Makinetako langileak91,97,50,60,9599,10,60,30,54
Langile ez-kualifikatuak91,87,40,90,9499,60,4-0,38
Egoera profesionala        
Enpresaburuak87,911,60,61,0495,93,80,30,81
Autonomoak eta familiaren laguntzak92,16,91,01,0798,81,3-0,59
Soldatako langile finkoak eta kooperatibistak88,110,51,41,2798,21,60,20,69
Behinbehineko soldatakoak85,313,31,41,4497,82,00,20,65

Data 2018ko Urriaren 3a

Iturria: EUSTAT. Kapital sozialari buruzko inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: gizartean eta politikan parte hartzea, elkarteetan parte hartzea, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2017

Eragiketa : 
Kapital sozialaren inkesta
Eragiketa kodea : 
010899
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/10/03
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0005568_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali