Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: zoriona, osasuna, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Zoriontasuna eta osasuna
 TxikiaErdikoaHandiaBatez bestekoa
Egoitza duen lurraldea    
Euskal AE4,133,162,87,14
Araba/Álava4,335,160,67,06
Bizkaia4,533,861,77,10
Gipuzkoa3,331,165,67,25
Udalerri mota    
>100.000 biztanle4,034,161,97,13
20.000 -100.0005,132,162,87,10
<20.000 biztanle3,333,063,77,19
Sexua    
Gizonezkoak3,632,663,97,19
Emakumezkoak4,633,761,77,10
Adina    
15-241,222,276,67,74
25-340,829,569,77,50
35-493,129,167,87,33
50-643,932,763,47,12
65 eta gehiago8,043,948,16,56
Jaioterria    
Araba3,333,063,77,15
Bizkaia3,832,463,87,18
Gipuzkoa3,030,866,27,29
Beste lurraldeak6,338,055,76,84
Atzerria3,330,666,17,32
Egoera zibila    
Ezkongabea3,130,966,07,29
Ezkondua3,531,265,37,22
Alarguna, banandua eta dibortziatua8,746,145,26,48
Familia mota    
Pertsona bakarrekoa5,339,954,86,86
Bikotea eta seme-alabaren bat2,528,668,97,39
Bakarrik dagoen bikotea5,334,160,57,01
Aita edo ama, bakarrik, seme-alabaren batekin6,138,855,16,83
Bestelakoak5,842,351,96,75
Kolektiboa6,032,861,37,04
FAMILIA-TAMAINA    
15,339,954,86,86
25,936,557,66,89
32,933,763,47,18
42,127,270,67,47
>=54,924,370,97,45
Gizarte maila    
Goi eta goi-erdi maila0,415,883,88,06
Batez bestekoa2,327,770,07,40
Erdibehe maila6,546,247,36,61
Behe maila12,744,542,76,26
Eskolatze-maila    
Analfabetoak eta lehen mailako ikasketadunak8,341,849,96,60
Lanbide-heziketakoak2,131,766,27,29
Bigarren mailakoak2,930,466,77,37
Unibertsitarioak1,225,573,37,53
Inkesta egiteko hizkuntza    
Euskara1,727,271,27,45
Gaztelania eta bestelakoak4,233,562,37,12
Jarduerarekiko erlazioa    
Okupatuak1,825,972,37,50
Langabeak4,848,846,46,63
Jubilatuak6,141,053,06,78
Pentsiodunak eta bestelakoak15,347,437,35,98
Ikasleak0,823,675,67,69
Etxeko lanak5,439,355,36,84
Lanbidea    
Zuzendariak eta profesionalak1,721,776,77,64
Laguntza teknikariak1,627,171,47,47
Administrariak1,131,967,07,36
Zerbitzu-pertsonala2,834,762,67,21
Nekazaritzan eta industrian gaitutako langileak4,032,563,57,21
Makinetako langileak5,537,457,16,91
Langile ez-kualifikatuak5,038,156,96,92
Egoera profesionala    
Enpresaburuak3,928,267,97,29
Autonomoak eta familiaren laguntzak3,032,964,17,21
Soldatako langile finkoak eta kooperatibistak2,930,866,37,27
Behinbehineko soldatakoak3,735,161,37,14

Data 2018ko Urriaren 3a

Iturria: EUSTAT. Kapital sozialari buruzko inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 15 urteko eta gehiagoko biztanleak, honakoak kontuan hartuta: zoriona, osasuna, ezaugarri soziodemografikoak (%). 2017

Eragiketa : 
Kapital sozialaren inkesta
Eragiketa kodea : 
010899
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/10/03
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0005572_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali