HomeGaiakJaiotzakEstatistika taulak Bizirik jaioak, bizilekuari...

Bizirik jaioak, bizilekuari jarraiki, sexuaren, jaiotza-ordenaren eta amaren egoera zibilaren arabera. 2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraSexuaJaiotza-ordenaEgoera zibila
  GizonezkoakEmakumezkoakLehenengoaBigarrenaHirugarrena eta gehiagoEzkonduaEzkon gabea
         
Euskal AE17.0768.8268.2508.6096.6281.8399.5847.492
         
Lurralde historikoak        
Araba/Álava2.9611.4981.4631.4281.1294041.6551.306
Bizkaia5.5932.9082.6852.6832.2356753.2762.317
Gipuzkoa8.5224.4204.1024.4983.2647604.6533.869
         
Eskualdeak        
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses31121919932011
Arabako Lautada / Llanada Alavesa2.4061.2231.1831.1709053311.3291.077
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa1751287289
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión177879085781410869
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa57128728427123565352219
Bilbo Handia / Gran Bilbao6.2763.2573.0193.3952.3165653.3662.910
Debabarrena / Bajo Deba45923122823017059273186
Debagoiena / Alto Deba44523920620718652260185
Donostialdea / Donostia-San Sebastián2.4341.2821.1521.2149912291.3431.091
Durangaldea / Duranguesado79642337337035373483313
Enkartazioak / Encartaciones2381291091119730134104
Errioxa Arabarra12972574751318148
Gernika-Bermeo36318417918215625193170
Goierri56527429126421685360205
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea603030232983327
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa31815616216112829184134
Markina-Ondarroa184919310362199985
Plentzia-Mungia48824923925220234270218
Tolosaldea / Tolosa44025618420918150254186
Urola-Kostaldea / Urola Costa679339340288256135434245
         
Udalerriak        
Abadiño683434362934325
Abaltzisketa1-1-1-1-
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena6033273030-3525
Aduna33-21-12
Agurain/Salvatierra563521282352432
Aia21516579156
Aizarnazabal514-145-
Ajangiz53241-23
Albiztur33-21-21
Alegia115664183
Alegría-Dulantzi22111111651210
Alkiza73414261
Alonsotegi301911151231515
Altzaga2111-12-
Altzo43122-22
Amezketa85332344
Amorebieta-Etxano166858179771010561
Amoroto74352-34
Amurrio10447574743146836
Andoain9855434441135840
Anoeta201371163155
Antzuola1569411-123
Añana--------
Arakaldo1-1-1--1
Arama1-1-1-1-
Aramaio16885101106
Arantzazu11--1-1-
Areatza1578103296
Aretxabaleta623824262884022
Armiñon1-11--1-
Arraia-Maeztu72524143
Arrankudiaga52331114
Arrasate/Mondragon14979707657169059
Arratzu82626-53
Arratzua-Ubarrundia4313-113
Arrieta63332142
Arrigorriaga793643383654138
Artea63333-42
Artzentales6425-142
Artziniega168896179
Asparrena84416153
Asteasu1431176177
Astigarraga1015249445166437
Ataun1899963108
Atxondo761-7-25
Aulesti21111-11
Ayala/Aiara221391381148
Azkoitia11854644638348335
Azpeitia14681656151349749
Bakio26161015101818
Baliarrain--------
Balmaseda6429353023113133
Baños de Ebro/Mañueta11--1--1
Barakaldo80744036743529874425382
Barrika82635-26
Barrundia52331132
Basauri2721291431519922157115
Beasain11357564647207934
Bedia107391-46
Beizama11--1--1
Belauntza31211121
Berango663828313143828
Berantevilla51423-41
Berastegi73425-52
Bergara10659474348155848
Bermeo12658687045115868
Bernedo21111-2-
Berriatua5234-123
Berriz341915151362212
Berrobi73414252
--Bidania-Goiatz413-4-31
Bilbao2.4811.3051.1761.3598722501.2731.208
Busturia73452-34
Campezo/Kanpezu82652126
Deba331518101852013
Derio743539402864529
Dima42231-22
Donostia / San Sebastian1.312685627683522107747565
Durango2451311141161072215491
Ea94563-54
Eibar221121100115812512794
Elantxobe--------
Elburgo/Burgelu31221-3-
Elciego147747368
Elduain--------
Elgeta114746138
Elgoibar11551646139157441
Elorrio562630222953125
Elvillar/Bilar52313141
Erandio18791969776149493
Ereño32112-12
Ermua10459454645136341
Errenteria27614613012312429137139
Errezil64213251
Erriberagoitia/Ribera Alta32112-21
Errigoiti43121122
Eskoriatza21101110921011
Etxebarri1065353524686937
Etxebarria95454-72
Ezkio-Itsaso96317181
Forua63322233
Fruiz1-1-1--1
Gabiria2111-1-2
Gaintza32112-12
Galdakao231114117128871614289
Galdames119264165
Gamiz-Fika124855257
Garai2-22--11
Gatika105564-37
Gautegiz Arteaga84453-44
Gaztelu211-1111
Gernika-Lumo1478562667298562
Getaria2821714681513
Getxo56228727529820658336226
Gizaburuaga21111-11
Gordexola65124-33
Gorliz362214112142610
Güeñes542430272343321
Harana/Valle de Arana--------
Hernani13475596751165678
Hernialde21111--2
Hondarribia13572635856219738
Ibarra30161417941317
Ibarrangelu2-211-11
Idiazabal16115853115
Igorre352312141831916
Ikaztegieta321-21-3
Irun43621522121317944255181
Iruña Oka/Iruña de Oca20137128-155
Irura291910141231613
Iruraiz-Gauna2-211-11
Ispaster74324143
Itsasondo85352144
Iurreta281612131321216
Izurtza--------
Karrantza Harana/Valle de Carranza2512131411-1213
Kortezubi2-21-12-
Kripan11-1---1
Kuartango3123--3-
Labastida/Bastida137673376
Lagran--------
Laguardia1394742103
Lanciego/Lantziego3-312-21
Lanestosa22-2---2
Lantaron6245-133
Lapuebla de Labarca137657185
Larrabetzu20614119-119
Larraul3213--21
Lasarte-Oria15580757761179857
Laudio/Llodio15980797968128376
Laukiz94562154
Lazkao502327271673515
Leaburu211-2--2
Legazpi613526312463922
Legorreta138585-94
Legutio157849278
Leintz Gatzaga211-2-2-
Leioa27415312114710819156118
Lekeitio412120251331625
Lemoa362016171451917
Lemoiz1495104-77
Leza32112-12
Lezama281117121151612
Lezo372413161652413
Lizartza32121-21
Loiu1661084497
Mallabia54131132
Mañaria83522462
Markina-Xemein5523322619103520
Maruri-Jatabe53241-14
Mendaro19811883145
Mendata2112---2
Mendexa211-2-11
Meñaka53232-41
Moreda de Álava/Moreda Araba31212-21
Morga32121-3-
Mundaka1798710-116
Mungia14975746967139059
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz11--1--1
Murueta11---11-
Muskiz743044432564331
Mutiloa2111-111
Mutriku482325261662622
Muxika93663-45
Nabarniz2-2-2-2-
Navaridas11---11-
Oiartzun994554504094257
Okondo17891331125
Olaberria82624244
Ondarroa502723321442723
Oñati7942374425104534
Ordizia11046645338196941
Orendain4313-122
Orexa11---11-
Orio683929283463731
Ormaiztegi137692294
Orozko20614614-173
Ortuella473215271461829
Otxandio94545-63
Oyón-Oion4727201414193314
Pasaia12161606145155863
Peñacerrada-Urizaharra--------
Plentzia361719221222511
Portugalete2671561111529619142125
Ribera Baja/Erribera Beitia83543144
Samaniego74324143
San Millan/Donemiliaga42221122
Santurtzi26712614114110917122145
Segura1221056184
Sestao17383908472179578
Sondika28121619811513
Sopela1236558704676063
Sopuerta148649186
Soraluze-Placencia de las Armas23131010851211
Sukarrieta211-2-11
Tolosaldea174109658875119876
Trucios-Turtzioz32112-21
Ubide--------
Ugao-Miraballes31141721732011
Urduliz482127252033018
Urduña/Orduña311516131441813
Urkabustaiz114765-56
Urnieta422022211832418
Urretxu261214141021511
Usurbil593920282293524
Valdegovia/Gaubea53231132
Valle de Trapaga-Trapagaran854342512774639
Villabona462917152472818
Villabuena de Alava/Eskuernaga21111-2-
Vitoria-Gasteiz2.2811.1521.1291.1068583171.2631.018
Yécora/Iekora32121-12
Zaldibar27131410152189
Zaldibia211011885156
Zalduondo1-11---1
Zalla5334192021123518
Zambrana--------
Zamudio24111314821311
Zaratamo4131124-
Zarautz175829391661810372
Zeanuri128448-66
Zeberio72542152
Zegama17413854107
Zerain33-21--3
Zestoa32141812155248
Zierbena1477113-68
Zigoitia52331123
Ziortza-Bolibar31221-21
Zizurkil36162020882115
Zuia139454494
Zumaia7937423034155029
Zumarraga703733323263931

Data 2018ko Uztailaren 6a

Iturria: EUSTAT. Euskal AEko Jaiotzen Estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Bizirik jaioak, bizilekuari jarraiki, sexuaren, jaiotza-ordenaren eta amaren egoera zibilaren arabera. 2017

Eragiketa : 
Jaiotzen estatistika
Eragiketa kodea : 
010302
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
2017
Eguneratze data : 
2018/07/06
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0005711_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali