HomeGaiakHezkuntzaEstatistika taulak Euskal AEko 10.000 biztanle...

Euskal AEko 10.000 biztanle baino gehiagoko biztanleriak, eskolatze-mailaren arabera. 2018/01/ 01

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraLehen mailako ikasketak edo gutxiagoLanbide-heziketakoakBigarren mailakoakErdi-/Goi-Mailakoak / Goi-mailakoak
ARABA/ALAVA     
Amurrio10.3664.5712.0361.7941.965
Aldaiturriaga378193696254
Bañuetaibar6113181218884
Erdia82642716413798
Juan de Aranoa (Alkinar)822368171144139
Landako1.191517259207208
Larrabe Goikolarra15772252733
Lexarraga239104413361
San Jose Arenalde777364152117144
San Roque3.9311.572736740883
Ugarte13460361919
Baserrialdea1.300576262220242
Laudio/Llodio18.4478.2443.4933.3733.337
Areta1.976903409367297
La Plaza-Centro3.8131.611699735768
Lamuza-Lusurbeilanda1.956955350341310
Landaluze-Goikoplaza1.172532204239197
Larra-Altzarrate1.601628331265377
Larrano1.587728277294288
Larrazabal-Gardea753348157142106
Lateorro3.1831.463590533597
Ugarte2.4061.076476457397
Vitoria-Gasteiz243.81597.99238.38851.81755.618
Abetxuko3.1231.721496635271
Adurtza5.8532.9079001.159887
Ali-Gobeo951444128223156
Arana2.9431.560486552345
Aranbizkarra10.5915.1961.7372.0911.567
Arantzabela1.419635263277244
Aretxabaleta-Gardelegi1.216397175173471
Ariznabarra7.6112.7071.2781.6521.974
Arriaga-Lakua27.15410.6134.8266.1705.545
Casco Viejo8.3413.5161.2461.8111.768
Coronacion11.7945.4051.5932.5562.240
Desamparados5.8811.9058661.2651.845
El Anglo4.0571.722648803884
El Pilar8.7124.9451.1271.5731.067
Ensanche8.1041.9398551.8243.486
Gazalbide2.160780306448626
Judimendi5.5452.4308181.1291.168
Lovaina7.5922.0529331.6332.974
Mendizorrotza4.5401.0574461.0202.017
Salburua18.0356.8573.1003.8324.246
San Cristobal5.6532.7058631.0471.038
San Martin11.7492.8571.8692.2704.753
Sansomendi20.2118.0643.8805.0543.213
Santa Luzia7.2892.9081.4331.4891.459
Santiago3.2851.195580693817
Txagorritxu7.8293.3051.1881.5591.777
Zabalgana25.5409.8553.9685.3926.325
Zaramaga11.7066.4641.5012.4681.273
Ekialdeko Landa Zona1.957738345396478
Iparmendebaldeko landa zona1.690663316387324
Hegomendebaldeko landa zona1.284450218236380
      
BIZKAIA     
Amorebieta-Etxano18.9197.9553.5153.5113.938
Astepe5562489896114
Erdia9.1913.5701.6811.8012.139
Ogenabekoa2.9051.511510479405
San José2.9001.244595506555
Baserrialdea1.122505224195198
Zubikurtze2.245877407434527
Arrigorriaga11.9514.9222.0782.3932.558
Abusu/LaPeña3.4621.757598700407
Atxukarro-Lanbarketa1.142546187224185
Centro-Casco2.317887399412619
Santo Cristo2.7601.074447549690
Urgoiti2.270658447508657
Barakaldo98.05545.49016.92518.37917.261
Arteagabeitia4.9472.320948904775
Beurko5.4692.4779439761.073
Burceña2.4521.188423510331
Cruces8.1953.9681.3521.5851.290
El Carmen9.6704.1781.5751.8772.040
Errekatxo/El Regato2.9691.300512610547
Fueros9.3193.9221.5041.8932.000
La Paz3.8701.889672712597
Landaburu3.3551.685601546523
Larrea2.4041.070439513382
Lasesarre3.7261.780636714596
Llano3.8412.077639679446
Lutxana2.9381.321572581464
Retuerto5.6922.6841.0031.028977
Rontegi5.7352.9039981.031803
San Vicente15.5186.9312.7232.7273.137
Santa Teresa3.8901.809661753667
Zuazo4.0651.988724740613
Basauri40.88218.6775.6628.3558.188
Ariz6.0132.6558751.2571.226
Arizgoiti2.8151.227375630583
Basozelai2.6051.185358528534
Bentakoiko3.7381.549535830824
Berriotxoa-Soloarte4.9592.2756939831.008
Careaga2.1841.091279448366
El Calero4.3712.224595802750
geltokia1.117540146207224
Hernán Cortes1.610748212344306
Matadero841404101163173
Pozokoetxe3.3581.704424631599
San Miguel2.7591.060450581668
San Pedro1.478626215273364
Urbi2.0721.014281457320
Virgen de Begoña962375123221243
Bermeo16.8657.7282.8663.2363.035
Aren-Ondo895474150146125
Casco Viejo3.2511.590521639501
Sakabanatua785360139135151
Errene-Zubi1.958825349383401
Erribera1.472678301266227
Esparru1.692746259326361
Kurtzio1.288609208277194
Morondo3.2721.361552664695
Portale1.216545206218247
Tala1.036540181182133
Bilbao342.810127.48346.79272.58595.950
Abando23.8495.1041.9845.12211.639
Altamira1.8781.022288367201
Ametzola12.2393.8381.4002.7844.217
Arabella1.636750279373234
Arangoiti4.2522.095711866580
Atxuri5.4552.3428161.0691.228
Basurtu14.2384.1361.9033.0025.197
Begoña4.7251.5466151.0621.502
Bilbao la Vieja4.1971.787606885919
Bolueta4.2052.055723806621
Casco Viejo7.2581.9187731.4303.137
Castaños5.6711.3126351.2752.449
Ciudad Jardin63520988131207
Errekaldeberri16.5407.6942.4403.4122.994
Ibarrekolanda10.1123.4221.4602.1703.060
Indautxu27.2775.6622.2625.91613.437
Iralabarri11.7754.5411.6102.6782.946
Iturralde5.8662.0568161.3201.674
Iturrigorri-Peñascal1.7971.06824639192
La Peña7.5453.7911.2711.4831.000
La Ribera4031496577112
Larraskitu2.9381.374499590475
MasustegiMonte Caramelo4.0251.703607832883
Matiko5.1841.8747581.1391.413
Miribilla8.7173.1071.2321.5502.828
Olabeaga1.187499213228247
Otxarkoaga10.0255.8531.4302.040702
San Adrian5.5402.2188771.2641.181
San Francisco6.6292.9217351.5201.453
San Ignacio13.6455.0982.2322.9413.374
San Pedro de Deustu20.2075.4792.5784.5547.596
Santutxu31.21114.0824.8186.3305.981
Solokoetxe5.2911.8288481.1401.475
Txurdinaga15.5956.0132.6283.3443.610
Uretamendi2.4461.468350454174
Uribarri12.7135.6871.9722.5282.526
Zabala5.0822.3386511.160933
Zorrotza10.8335.2661.8842.2821.401
Zurbaran9.9894.1781.4892.0702.252
Durango29.29511.1465.3155.4927.342
Aramotz3.2751.244630557844
Casco Viejo2.007913312420362
Ensanche2.081719324431607
Erretentxu2.121899399411412
Landako5.8571.9731.1581.1441.582
Magdalena3.3051.402608578717
San Fausto1.618827254274263
San Ignacio3.1021.133596558815
San Roque2.861954524547836
Tabira3.0681.082510572904
Erandio24.15711.3984.1894.8903.680
Arriaga503255918869
Astrabudua10.1445.1021.8081.9631.271
Asua703279104166154
Bekoetxe975474156189156
Casco Viejo2.378977381575445
Ensanche3.3941.566576702550
Erandiogoikoa852322180153197
Los Chimbos2.127981395433318
Lutxana-Enekuri805365143141156
Ribera1.485702249320214
Santi Mami791375106160150
Ermua16.0918.6072.7202.6862.078
Casco3.6171.891612582532
Grupo Santiago1.497847260235155
Ongaray1.469850245227147
San Antonio1.602902264289147
San Lorenzo1.145676175174120
San Pelayo5.0022.575854860713
Santa Ana1.759866310319264
Etxebarri11.0965.0131.8422.0512.190
Doneztebe4.9121.9557719211.265
Kukullaga3.7251.614708731672
Legizamon419197796776
San Antonio2.0401.247284332177
Galdakao29.36111.9375.1585.6106.656
Bengoetxe2.5851.281445478381
Elexalde643274114105150
Gorosibai1.068433219189227
Kurtzea9.9013.4321.6672.0102.792
Oinkina3.5811.576676617712
Olaberrieta-Aperribai1.840986275380199
Plazakoetxe2.4341.008468422536
Tximelarre1.139519214227179
Urreta2.384939445441559
Urtebieta2.131971372421367
Zabalea1.655518263320554
Gernika-Lumo16.6576.8332.3103.1694.345
Casas Sindicatos-Ospitalea1.397610174247366
Casco Historico1.102358131256357
Errenteria2.4701.157351484478
Lumo1.986803305323555
Lurgorri-hilerria2.9941.308445535706
Poligono Calzada1.909755311370473
San Roque-Don Tello1.178478144257299
Txorroburu2.392877303424788
Zona C/Bizkaia1.229487146273323
Getxo77.53018.6708.96017.20632.694
Algorta33.9218.7334.3767.50413.308
Andra Mari10.1962.2291.1642.1824.621
Las Arenas26.0346.3932.9155.85710.869
Neguri7.3791.3155051.6633.896
Leioa30.90410.6504.7046.5079.043
Centro-Iparraguirre1.747661292385409
Elexalde6.0601.7509121.2332.165
Ensanche4.2911.5106278411.313
Ibaiondo1.427470214323420
Iturribide811378143154136
Lamiako1.883847311389336
Los Pinos3.0831.196480709698
Ikea mendia1.452602271317262
Negurigane5.1501.2316021.1382.179
Sakoneta1.689587297309496
Txorierri1.036523147207159
Udondo2.275895408502470
Mungia17.2376.4062.6273.4534.751
Basozabal3.8721.0254878561.504
Billela-Atxuri2.055797325386547
Casco Urbano11.3104.5841.8152.2112.700
Portugalete46.27420.4748.3608.0959.345
Abaro3.5301.633631634632
Azeta3.3311.419754556602
Buena Vista6.2203.1221.1581.048892
Campazar3.5781.554670644710
Casco Viejo2.029655267386721
Mugakoa2.000583366356695
Peñota2.7908354235081.024
Repelega4.6452.071882890802
San Roque10.5205.4081.8811.7181.513
Vista Alegre5.1272.1818819121.153
Zona Nueva2.5041.013447443601
Santurtzi45.65120.9418.1298.4748.107
Balparda1.121505217255144
Buena Vista1.045567154174150
Cabieces3.1101.576542592400
Coscojales1.420656253264247
Cuesta Hospital772300145152175
El Bullon1.507803237297170
El Campon1.137431191204311
El Cotillo3.5801.413693656818
Parkea2.9261.110435602779
Fontuso1.741883269335254
Kai-Alde3.1251.159532659775
La Chicharra55926186108104
Las Vinas2.4511.220449425357
Lauaxeta1.421676233267245
Mamariga8.5604.0451.6351.5711.309
Mirabueno77742513113388
Nafarroa74840415712166
Peñota1.417438244259476
Portalada1.312600238224250
Ranzari2.4951.265520361349
San Juan1.31082120021772
Torquillas3.1171.383568598568
Sestao27.31113.7384.6655.0753.833
Albiz2.8211.335511518457
Azeta932447187159139
El Carmen3.2151.393628660534
El Casco2.6731.252414443564
Kueto3.5642.017583626338
La Iberia2.4281.232370503323
La Union2.6681.438451492287
Markonzaga4.4372.276769757635
Rebonza-Urbinaga2.8991.593478555273
Vista Alegre1.674755274362283
Sopela12.7443.8041.9422.7174.281
Moreaga9.1672.6711.3991.9843.113
Ugeraga3.5771.1335437331.168
Valle de Trapaga-Trapagaran11.8725.1592.4422.3051.966
Arkotxa1.499747322256174
La Arboleda77945113813060
La Escontrilla7.9583.2051.6681.5391.546
Salcedillo-Trapaga1.051465208265113
San Andres58529110611573
      
GIPUZKOA     
Andoain14.9306.8362.8372.7792.478
Arrate2.0831.044375351313
Casco Viejo2.4631.059440487477
Etxeberrietas2.9501.171601546632
Galardi1.174585228185176
Karrika1.132594187221130
Leizar1.226622226198180
Ondarreta971445204199123
Venta Berri1.680789318346227
Baserrialdea1.251527258246220
Arrasate/Mondragon22.1249.3874.3543.8894.494
Altamira1.003343235186239
Casco Viejo1.346465267281333
Ferial977375181193228
Musakola2.5261.132493515386
Olan1.186500268170248
Rural3.6601.674594642750
San Andres1.757889339276253
San Juan2.818856584495883
Santa Marina1.161603263192103
Santa Teresa97355817615584
Uribarri2.3821.122439416405
Uribe-Munar1.087362244185296
Zarugalde1.248508271183286
Azkoitia11.9645.8581.9571.9182.231
Casco Viejo3.7731.967602565639
Erdia3.1351.380507595653
Floreaga2.5071.184455393475
San Martin2.5491.327393365464
Azpeitia14.9167.0562.3502.6112.899
Casco Antiguo4.6312.077738898918
Diseminado Rural2.1061.130284352340
Harzubia2.2561.105341389421
Sanjuandegi3.4421.735599535573
Zona Paulo VI2.4811.009388437647
Beasain13.9776.1562.6142.4252.782
Casco Viejo4.2581.703787777991
Ensanche Moderno4.1391.935687715802
La Porteria2.4891.177550425337
Zona Loinaz3.0911.341590508652
Bergara14.9766.0663.2302.5613.119
Bolu1.583560394296333
Casco Antiguo1.942733413346450
Erdia3.7501.308824644974
Matxiategi-Santa Marina1.594780324230260
San Lorenzo2.070867455334414
Tokieder-San Antonio1.482586309253334
Baserrialdea1.517686317279235
Zubiaurre1.038546194179119
Donostialdea180.98957.74725.51138.67559.056
Aiete13.9793.3981.6132.9686.000
Altza19.6839.4623.6293.8842.708
Amara Berri29.3938.1643.6956.46111.073
Antiguo14.1453.6831.6892.9215.852
Ategorrieta-Ulia3.9231.2054578961.365
Añorga2.074685406426557
Erdia21.2015.7892.4394.6098.364
Egia14.6315.1582.2243.1204.129
Gros17.9205.1692.2313.8846.636
Ibaeta9.5482.4311.2571.9343.926
Igeldo1.038366132218322
Intxaurrondo14.9945.1142.7363.3293.815
Landarbaso135332
Loiola4.7511.8327311.1301.058
Martutene2.6151.095473563484
Miracruz-Bidebieta8.6663.4851.5231.8171.841
Miramon-Zorroaga2.129614217451847
Zubieta28692566177
Eibar27.13811.9714.9404.9085.319
Amana4.6662.419876699672
Azitain2.5871.338416457376
Azitain-Rural1.220541223238218
Erdia6.5952.3731.1651.3181.739
Ipurua4.9592.125978874982
Legarre2.240925378457480
Urki3.9661.903720718625
Urkizu905347184147227
Elgoibar11.5585.1792.4161.8902.073
Azkue (San Roke)2.5331.049529404551
Casco Antiguo4.7862.199929802856
Muguruza-Ermuaranbide2.3751.119496367393
Urazandi1.145478291199177
Baserrialdea71933417111896
Errenteria40.03018.0987.8118.2945.827
Alaberga-Versalles3.1181.342596667513
Beraun5.7363.1061.0301.100500
Capuchinos3.1251.394614703414
Erdia6.3802.5411.2291.4071.203
Gabierrota-Larzabal3.9401.483894884679
Galtzaraborda4.5022.356815922409
Gaztaño-Agustinas4.7151.959993936827
Iztieta3.4031.736625656386
OlibetCasas Nuevas1.518642324292260
Pontika2.7641.169541550504
Baserrialdea829370150177132
Hernani19.8498.0413.9083.9803.920
Anciola-Villas6.4732.5461.3041.2991.324
Casco Viejo1.711661305372373
Erdia1.463569280299315
El Puerto1.167530224204209
Elizatxo917383174182178
La Florida2.8871.174623568522
Leizar837427146152112
Santa Barbara2.721931513595682
Zikuñaga1.102547218213124
Baserrialdea5712731219681
Hondarribia17.1195.9862.6613.7754.697
Amute-Kosta1.674675291357351
Campina-Akartegi2.812940419586867
CaseriosZona Rural4.6771.4536761.0551.493
CentroAlde Zaharra2.936956475641864
Marina-Portua2.534945368582639
Mendelu-Jaitzubia2.4861.017432554483
Irun59.50824.46010.81712.92111.310
Anaka6.4082.4371.2271.3861.358
Anzaran2.084795357465467
Azken Portu6.2292.6531.2281.366982
Belaskoenea3.3751.646614628487
Beraun-Santiago3.3951.160559768908
Bidasoa-Behobia1.017435196230156
Casco Viejo3.5891.290587835877
Dumboa2.149749401510489
Lapice4.2141.755855806798
Larreaundi3.1071.527530654396
P. Colon-Mendibil3.1441.022479775868
Pinar1.306585215286220
Pío XII4.6302.1297571.065679
San Miguel4.4111.9767231.029683
Uranzu-A. Artia6.7652.7641.3041.3531.344
Ventas-Landetxa3.6851.537785765598
Lasarte-Oria18.6778.8103.4383.2953.134
Erdia7.3173.3901.3541.2941.279
Otzaran-Basaundi-Oria2.9621.407559541455
Sasoeta-Atsobakar4.4922.104834818736
Zabaleta1.676640332300404
Zumaburu2.2301.269359342260
Oiarztun10.3454.2171.8792.0332.216
Altzibar1.668757290289332
Arragua1.391607280266238
Elizalde3.5151.299596693927
Ergoien728343128145112
Gurutze329147566165
Iturriotz1.182500236238208
Karrika274106476259
Ugaldetxo1.258458246279275
Oñati11.3084.8881.8221.8372.761
CentroCasco Antiguo5.0262.0267668751.359
Errekalde1.102573139183207
San Lorenzo2.4481.112478350508
Baserrialdea2.7321.177439429687
Pasaia16.6297.3933.0983.5192.619
Pasai Antxo5.3402.1811.0231.174962
San Juan Casco Antiguo-Zona Rural864408154175127
San Juan Ensanche1.446677262299208
San Pedro Azkuene3.5791.749620787423
San Pedro Casco Viejo1.561614308295344
San Pedro Esnabide-Gran Sol1.471740263274194
San Pedro Z.Euskadi-Pescaderia2.3681.024468515361
Tolosaldea19.0697.6473.4023.5764.444
Berazubi2.470871427497675
Bidebieta1.987772383387445
Casco Antiguo2.6391.234445454506
Larramendi3.0041.106615514769
Rondilla-Belate1.655735278311331
San Francisco mendebaldea1.789622304365498
Usabal-Amaroz1.305633265225182
Vega de Laskorain3.2401.155540643902
Z. Ollarain980519145180136
Zarautz23.1888.0053.9374.8196.427
Azken Portu4.4971.750836919992
Casco Viejo4.7491.6187569991.376
Inurritza3.1888794816821.146
Itxasmendi3.6661.353715812786
Mendilauta3.5299884807261.335
Vista Alegre-Zona Rural1.636656307315358
Zelai Ondo1.923761362366434

Data 2019ko Irailaren 19a

Iturria: EUSTAT. Hezkuntzaren udal estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 10.000 biztanle baino gehiagoko biztanleriak, eskolatze-mailaren arabera. 2018/01/ 01

Eragiketa : 
Hezkuntzaren udal estatistika
Eragiketa kodea : 
040606
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
 01/01/2018
Eguneratze data : 
2019/09/19
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0005936_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali