Euskal AEko etxebizitza familiarrak, lurralde-eremuaren arabera egitura-ezaugarriei jarraiki. 2016/11/01

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraEraikineko etxebizitza kopuruaBatez besteko antzinakotasunaBatez besteko azalera erabilgarriaGela kopuruaBainugela kopuruaIgogailuarekin
  123 - 1011 - 2021-40>=41 (urte)(m2)1-3456>=712 edo gehiago 
                  
Euskal AE1.048.28186.11624.759285.241338.902234.87878.38543,787,074.763270.026518.738126.16358.591689.832351.041724.202
                  
Lurralde historikoak                 
Araba / Álava163.94524.9233.01633.32454.84537.09810.73936,992,011.22836.84384.69720.83310.34497.23065.658118.273
Bizkaia542.71637.46413.029135.455175.495135.32545.94845,485,738.989144.288262.07065.84831.521362655176.303364.615
Gipuzkoa341.62023.7298.714116.462108.56262.45521.69844,386,824.54688.895171.97139.48216.726229.947109.080241.314
                  
Eskualdeak                 
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses4.4533.79222237861--59,7125,63601.0421.2208161.0153.325910117
Arabako Lautada / Llanada Alavesa126.2498.48773224.14247.93534.39810.55534,087,48.92129.51167.98314.3015.53371.73154.138106.292
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa2.9062.25617240177--48,2109,72126278856115712.233565155
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión12.9563.9259804.2453.100706-45,299,25232.1246.5162.4001.3938.1684.3224.984
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa35.9892.61088113.27312.3286.24365441,886,81.8749.80318.6403.9531.71923.27012.57624.438
Bilbo Handia / Gran Bilbao396.51513.4634.75684.641131.655118.89843.10246,382,130.349114.169188.77743.60319.617272.583122.216290.697
Debabarrena / Bajo Deba27.9931.3066439.21010.6744.2421.91846,982,91.2818.65513.6573.1611.23921.1436.68519.718
Debagoiena / Alto Deba30.1172.23199914.9378.7601.9811.20940,488,01.1016.49517.2503.8791.39219.23710.70720.694
Donostialdea / Donostia-San Sebastián155.4437.4552.37740.57948.74340.14416.14546,383,116.37146.58969.92315.4447.116104.83649.686117.126
Durangaldea / Duranguesado45.0013.6701.58013.61515.3189.3901.42839,390,02.89710.08624.3335.4722.21328.66916.07130.767
Enkartazioak / Encartaciones16.4284.7328815.5944.562659-49,093,27663.5758.1302.3191.63811.3544.6345.738
Errioxa Arabarra8.7574.2568872.630804180-53,4104,95442.1993.6461.4149545.8322.7941.437
Gernika-Bermeo26.1393.9151.45810.1008.1392.4388948,499,71.4914.61612.5984.8822.55216.2319.51612.773
Goierri32.7993.5011.34113.7989.2524.17373444,190,31.0056.50019.8683.9401.48622.9319.37920.444
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea4.7582.9912771.21025921-41,7135,62117461.6251.0751.1012.8001.897636
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa16.8223.1417264.5635.7092.49918440,995,59802.7189.3382.6161.17011.3095.3549.636
Markina-Ondarroa14.6811.8119106.1144.2701.26631047,490,97732.9077.4972.3051.19910.1664.3517.259
Plentzia-Mungia30.9965.9482.46411.1468.4511.9681.01937,5100,92.1906.81114.2194.8672.90915.48415.19312.397
Tolosaldea / Tolosa23.3303.2951.4479.1086.5662.52239244,895,51.4804.93212.1763.2281.51416.8996.01513.183
Urola-Kostaldea / Urola Costa35.9493.3311.02615.55712.2393.15064639,495,81.4345.92120.4575.8772.26021.63114.03225.711
                  
Udalerriak                 
Abadiño3.3803061807861.24272713935,290,01557202.0403371282.4089592.204
Abaltzisketa1611122425---43,2107,2124354160945912
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena4.4629561861.9307335738443,978,43471.2852.0704483123.3601.0431.303
Aduna21758646530--29,5113,354011941121387040
Agurain/Salvatierra2.5263471189451.07442-32,691,21444311.5472611431.6079051.442
Aia1.05442098434102--35,7109,132127264219412618401345
Aizarnazabal339155186799--42,9110,3414199883414019893
Ajangiz217130422124--52,7129,914517454249711326
Albiztur1801086210---47,2119,2152365482912237-
Alegia8317364502192--48,490,3152105134152688132351
Alegría-Dulantzi1.2795694046018129-28,3112,474239546246174813464497
Alkiza174903846---48,3141,8526615230867421
Alonsotegi1.48414586575536142-48,676,910847377390401.161290683
Altzaga705713----51,1138,02351513536322
Altzo1971153052---50,6143,55478432291177526
Amezketa4781579819330--48,0101,218872101313233611649
Amorebieta-Etxano8.5856953232.7733.4701.2715337,292,15341.5694.8791.1134905.2733.2696.082
Amoroto193806845---45,2166,34195354638510113
Amurrio4.9351.0292361.5721.702396-37,796,82127712.8897023612.5832.3222.930
Andoain6.6661721882.6672.2971.08625640,679,73131.8623.6316681925.3141.3104.061
Anoeta9005926393316106-34,982,721146729715749149569
Antzuola1.07117292485322--39,196,01126058213880584485622
Añana2271803215---65,7112,8147366304418129-
Arakaldo75222033---42,3108,49338187542015
Arama83274412---36,3138,6-302515134736-
Aramaio7083726623535--42,1119,82611423215518147323290
Arantzazu190722098---44,9120,042011526251424659
Areatza680123523958624-39,595,3171593489066426226210
Aretxabaleta3.279199721.8711.072244136,187,2878211.987298862.1831.0812.432
Armiñon16014947---51,3146,881550177010058-
Arraia-Maeztu609448509813--49,7110,7561321939013846412036
Arrankudiaga464264829820--47,6113,411671921613329316850
Arrasate/Mondragon10.4182511605.0103.0758741.04840,481,74602.8545.5361.3002687.1373.2227.252
Arratzu199170263---47,2141,163862534013559-
Arratzua-Ubarrundia5174691830---47,1157,927751311071773221867
Arrieta32217511037---51,4127,0167011368551781247
Arrigorriaga5.302311481.3691.8721.35834437,184,9999823.5955231033.3031.9913.701
Artea399283505016--43,3110,6126414699782351603
Artzentales3773133232---70,6123,618651257198292661
Artziniega1.11438478381271--44,2101,74517353527388785321335
Asparrena1.10446876368192--53,0103,760288499135122804286197
Asteasu69225911023093--42,4111,04214129613578482193107
Astigarraga2.6752039687373856320230,685,51247601.4001852061.7129511.996
Ataun89827912627063160-50,0104,540157420138143682170337
Atxondo6312044611424324-46,3103,89714377341457169280
Aulesti39216010810123--57,2117,011481611145821715646
Ayala/Aiara1.53791160264302--47,8127,847193616397284908578309
Azkoitia5.245521982.1581.8086194139,694,3978603.3736802353.6861.5283.834
Azpeitia6.6415902162.8892.36839917939,7103,71237163.8621.6163243.7332.8504.937
Bakio3.23946612474573848967740,789,92931.1341.2114401611.6871.5381.933
Baliarrain63576----32,6123,5-211781752111
Balmaseda3.7891801261.5681.625290-46,283,12131.0331.9184291962.7499671.844
Baños de Ebro/Mañueta244195427---53,8122,86314610160126117-
Barakaldo45.8326652098.88515.07014.0346.96943,274,13.41914.56023.9883.13173436.2159.52232.786
Barrika7532821102179648-46,5124,413715121011613939531823
Barrundia56054614----42,7146,221109121123186294245-
Basauri19.0792621264.6636.0455.1112.87246,073,41.3775.93610.5531.03417915.9583.05613.873
Beasain6.396211862.7092.20299719142,783,92111.3163.9357661684.0992.2034.881
Bedia5601997013213722-54,797,0531072727751402126143
Beizama1008983---47,0179,920161917286317-
Belauntza13540463811--48,0120,523650341310233-
Berango2.8145882191.144863--34,8104,11885191.3824412841.6001.2061.377
Berantevilla3282781436---50,3108,635647989612576512
Berastegi5592669417722--42,1135,322792781215940313397
Bergara7.1675592043.1802.26783712042,089,52251.4724.1439573704.5582.5644.912
Bermeo9.0073531963.2403.7021.4278949,489,36262.0404.0891.8983545.6573.1845.730
Bernedo6075431252---53,0112,63113013913517247510418
Berriatua5611913025783--42,2118,8214526895132344202173
Berriz2.146362130727755172-38,9100,61484711.1252641381.3977301.044
Berrobi282522614658--48,199,91144172391623941137
--Bidania-Goiatz2851579632---44,0205,333841053924210698
Bilbao162.7471.43359220.44850.70861.34628.22051,182,015.63048.97168.26420.3999.483111.86150.128135.884
Busturia1.33226013661327053-52,4106,268185656215208905410274
Campezo/Kanpezu9535937422264--44,6105,43918435321516272020891
Deba3.0153121161.2578384444842,494,11315621.6364482381.9091.0682.110
Derio2.891346286801.3734194530,786,11078021.5313041471.9249622.064
Dima8005723812466--66,5117,72111031921213848329882
Donostia / San Sebastian91.4653.92874120.59629.35425.09711.74949,385,112.72827.22736.4539.8945.16355.39035.58471.571
Durango13.1383651303.9744.9433.6844236,387,59972.5137.1641.9045606.2206.89410.769
Ea8791811253969780-65,996,272212373114108606259134
Eibar13.5802861073.1476.0492.3491.64252,977,27945.1245.8811.35143010.8362.68010.844
Elantxobe435254229177--48,480,81874194103463418643
Elburgo/Burgelu2672652----27,7180,432248401541501171
Elciego7383687028416--44,4113,3551353868280483249134
Elduain127683821---71,3120,0419622220575412
Elgeta6171325833790--34,6102,412883837658388229304
Elgoibar5.5772401661.8842.1581.0458440,186,61421.5822.9606971964.3761.1923.777
Elorrio3.3513952612.140555--42,3108,6813721.9976462552.1791.1501.016
Elvillar/Bilar273215321511--43,6112,0156710444432007214
Erandio10.8677603201.6593.7793.61373643,177,59464.0294.8426983528.7142.0628.340
Ereño15894221626--61,9177,62502131541193531
Ermua7.17646341.2792.1152.5561.14641,271,76923.1482.936322785.8471.3226.183
Errenteria17.596304984.7634.6905.3022.43945,774,16564.80310.4461.26143015.1292.39713.878
Errezil3032304429---45,8166,2645111845717410713
Erriberagoitia/Ribera Alta5664875623---53,6154,955105149132125427936
Errigoiti2661747418---81,5135,82240738645192629
Eskoriatza2.03228011690466666-38,389,3743261.3651671001.2437741.347
Etxebarri4.573129941.8131.69772611427,983,91951.2852.716289883.1051.4583.850
Etxebarria4481405217185--45,7112,549332347161303140145
Ezkio-Itsaso350252263636--52,9117,51554176733220813555
Forua4882175117050--52,7136,01161247769331916644
Fruiz266131465336--39,8120,682386758211887571
Gabiria2511597022---54,6179,07217183691181185
Gaintza7952225---35,4132,9495012439395
Galdakao13.3085913603.9505.3042.80429938,185,52292.1178.8701.7063868.3004.9559.623
Galdames525394387716--72,3101,741113174106914039820
Gamiz-Fika5673531861612--49,0138,7411141611291222702806
Garai139972418---55,8170,042832354097412
Gatika7213811701103822-34,7116,56017721212514737932374
Gautegiz Arteaga569245138186---48,1156,5337818110816927528423
Gaztelu81551214---48,4106,620181521763185
Gernika-Lumo8.0672881143.7393.225701-41,091,33611.1174.8091.2535274.7783.2705.377
Getaria1.488142781.016148297541,795,89236462732580890590745
Getxo33.7151.94446111.28312.6767.10224942,7105,62.0885.67313.8947.2114.84911.31522.36023.867
Gizaburuaga94282838---33,6116,4-2403418682330
Gordexola906489632526834-52,9121,245191315181174659208134
Gorliz4.4555602341.9251.38719315639,892,32399302.0649472752.0412.4041.732
Güeñes3.2655042041.587804166-44,182,91678571.7393491532.2888901.395
Harana/Valle de Arana247230143---51,8122,62154656344170541
Hernani9.0654553923.1102.8731.94229338,982,46523.2854.1927042326.2122.8096.506
Hernialde131891626---42,9133,51156242116760-
Hondarribia8.4981.0623074.6961.8934905043,797,26022.0443.9111.3146274.3724.0703.656
Ibarra1.89670448686062525643,484,51223621.269109341.3705071.186
Ibarrangelu643200862587623-41,4118,1231072589715833530778
Idiazabal1.2813486857122668-48,5104,93021075319494838428591
Igorre1.98238548542892115-42,593,6963051.1463071281.2477131.193
Ikaztegieta20486107533--43,5104,881413733121564842
Irun27.4911.5485748.57710.4355.75360441,283,61.2727.75914.7292.6391.09218.8988.50620.782
Iruña Oka/Iruña de Oca1.6051.0185431015766-39,7114,6772517633411731.005584323
Irura804602027340051-25,590,54619041512429473329586
Iruraiz-Gauna28427824---50,5157,51751518283184948
Ispaster39520072123---44,9130,928461586110225312768
Itsasondo3314950232---49,595,61784173401724680113
Iurreta1.6871611363646153634848,286,2543451.066163591.4112311.067
Izurtza120811227---52,2121,672542301683324
Karrantza Harana/Valle de Carranza1.7501.19712626811148-64,9110,3542216594243921.183492183
Kortezubi2191851420---69,2135,57311023544131818
Kripan121107104---43,7110,33143143308832-
Kuartango297280611---56,4149,81572665193239523
Labastida/Bastida1.8469328949827057-49,8106,01006257052751411.131714102
Lagran22120966---44,8101,33263525222202141
Laguardia1.16243420243690--89,892,4108318471153112891262143
Lanciego/Lantziego607299801792524-40,5103,63614419611911244014072
Lanestosa191118301924--54,4111,53277132581622731
Lantaron6745662484---73,8106,04110421314017648914320
Lapuebla de Labarca6302359625544--66,3108,9401522619681453169124
Larrabetzu1.02325115638620624-45,8110,949160556140118619395346
Larraul10851507---41,2175,729241954575017
Lasarte-Oria7.970270681.6152.6832.68065438,579,46802.5653.8836681745.8132.1266.865
Laudio/Llodio8.6655443302.2063.2982.10318441,386,76681.5204.9671.1683426.7071.9015.878
Laukiz5003071225714--36,0176,324851457017620229025
Lazkao2.478261561.2515043654139,288,2283361.7722281142.0314341.543
Leaburu1895750421822-56,0101,26726633121662246
Legazpi4.1772171122.840658350-44,585,1505063.1893161163.0141.1472.539
Legorreta7141564235413428-44,993,7189541014942515186294
Legutio1.002437743799121-43,5109,44824743018889710288219
Leintz Gatzaga142473857---45,4101,92137531813924811
Leioa13.0954871182.9254.7034.54931333,684,86272.7917.9241.3254286.1846.88810.571
Lekeitio5.2772611481.9121.95879420449,582,12611.3012.5788183193.6361.6283.138
Lemoa1.83129488561442446-42,188,1753381.0521991671.2635491.016
Lemoiz81915912227519865-34,095,24822432116264548248228
Leza2942351841---70,499,91366119524416411610
Lezama1.08427527439415126-42,0115,930182478207187493586422
Lezo2.656146981.0071.159246-40,876,6939491.364206442.1614841.916
Lizartza36011855187---48,7100,0117219149373411956
Loiu1.016394170286123-4340,9121,935224387143227495514309
Mallabia536246481138445-48,9160,3291271781069632820494
Mañaria283904610839--47,1117,7174413852322047265
Markina-Xemein2.4403081941.21063494-41,393,81433101.4163741971.5908201.487
Maruri-Jatabe47322919648---61,1112,59156190825423920150
Mendaro9741334465211926-41,2100,41813960296119678296511
Mendata226139789---64,8135,542963567415058-
Mendexa268129305356--50,9115,2176510541401421263
Meñaka33116494361621-41,0136,723719760801851343
Moreda de Álava/Moreda Araba2041502232---62,1104,91846494645143565
Morga255165864---63,5155,53255964104168733
Mundaka1.63686124824480122-54,790,11362477592942001.168451800
Mungia7.7141.3994642.9542.445452-34,9106,94461.5633.7631.1877554.0973.5443.994
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz3521605612412--51,3124,4226115864472439557
Murueta1591133610---37,9171,15254622611015410
Muskiz3.4257232121.0541.057379-43,085,01978451.7863522452.4809221.372
Mutiloa153922635---47,4125,74405147111093934
Mutriku2.7812311401.29574023114438,188,11426391.4663521821.6031.1701.680
Muxika767677225117--48,8127,9491492811641245102075
Nabarniz1571231420---66,5178,3819514039905510
Navaridas1511102615---63,8115,485855201099486
Oiartzun4.2771.1793121.8096472319938,6101,21908782.2027172902.6481.5401.908
Okondo57127322140136--36,5117,58613317695326232184
Olaberria5441516619111521-52,3108,895033211043425118144
Ondarroa4.03149582.0211.41937810650,078,31949252.2125571433.1937952.033
Oñati5.3915912593.0931.268180-42,794,72116373.2019254173.0522.3043.814
Ordizia4.743147781.6631.902953-45,284,61581.2122.7494731513.2451.3233.477
Orendain119901217---36,8147,319313345516814
Orexa5424246---47,5135,032465163814-
Orio2.961188901.3601.190133-33,292,91535001.6954851281.9041.0501.823
Ormaiztegi6249526302201--43,9102,828464149145403220368
Orozko1.543594149376424--40,7110,698174800253218765651554
Ortuella4.0564482081.5829787905044,375,02561.4111.9343241313.2417131.603
Otxandio7662368436383--56,092,43415840112845481195232
Oyón-Oion1.82147710479334899-36,098,098401999227961.215572797
Pasaia7.75478902.1812.3722.58045352,172,47932.6083.7245221077.0336165.618
Peñacerrada-Urizaharra2692331620---46,6110,93364835633202658
Plentzia2.8173811541.25265024213841,5100,52185281.1055644021.5421.2481.308
Portugalete21.2472871027.0037.9845.05881346,475,31.0017.21211.0371.57941816.5524.63812.750
Ribera Baja/Erribera Beitia6694912413222--44,3113,27518418010312750414253
Samaniego2141881214---38,2126,019487052251357518
San Millan/Donemiliaga4454171414---83,3163,84351871371272731707
Santurtzi20.8093441655.1137.7556.0691.36343,075,31.5906.94910.2951.72025516.0404.72314.254
Segura73019411034779--35,8106,6911841714442456269210
Sestao13.007216164.0324.9283.41540053,569,11.0634.8296.33065213311.8501.0766.442
Sondika2.13456112460877467-40,089,91017119082731411.4236931.143
Sopela6.1246861602.6092.3602614833,788,43961.3073.4216393612.6153.4972.097
Sopuerta1.39761458523202--52,1101,372298614214199945385242
Soraluze-Placencia de las Armas2.06610470975770147-46,878,1546091.112217741.741279796
Sukarrieta46090322119532-42,6114,3233820011980154302168
Tolosaldea9.3304451163.4813.2691.73128849,288,78432.1254.5491.2385756.4682.6786.919
Trucios-Turtzioz3212743413---58,8107,22067886680242703
Ubide13985648---47,3101,88373321401152328
Ugao-Miraballes2.0207622671986265-41,082,4203551.374206651.3656511.420
Urduliz1.895275172812461175-30,296,9763631.13922097918969846
Urduña/Orduña2.5163621971.209446302-38,489,51184931.2274921861.5538501.015
Urkabustaiz86534234356133--44,3114,938153408137129596236209
Urnieta2.570374787511.000367-34,191,0478021.345288881.7028601.458
Urretxu3.013171448901.25950514441,691,61535941.7813631221.9879962.332
Usurbil2.7493462161.20793050-39,094,6958501.2833311901.7221.0091.349
Valdegovia/Gaubea1.1851.044485439--66,3129,39034532020122989221922
Valle de Trapaga-Trapagaran5.6276171981.8931.6631.06818849,976,35271.5243.0993391384.1871.3642.993
Villabona2.760125741.3411.028192-39,787,71696121.569322882.2065331.940
Villabuena de Alava/Eskuernaga2481676021---51,0111,12053726835140967
Vitoria-Gasteiz117.5303.98039222.01146.33134.26110.55533,585,38.44827.97864.15712.7854.16266.21651.022103.810
Yécora/Iekora2041442436---61,5123,4541823640124765
Zaldibar1.4381295249967880-42,188,242208975151621.100323798
Zaldibia87122448362237--45,592,63722941213459666185327
Zalduondo1321302----52,1134,37163344326365-
Zalla3.9076491701.2551.712121-40,688,41337032.4274471972.4311.4311.885
Zambrana3473171416---61,8121,627809753902361091
Zamudio1.45617915843962951-45,193,2572679031141151.163285762
Zaratamo76023160362107--47,584,5242503756942547200141
Zarautz11.4063891184.6214.3941.57730741,088,66832.3576.4731.3865076.7754.5519.687
Zeanuri7224744613369--60,4119,4428122819717451918384
Zeberio66037716610512--54,1121,8339814919019049013839
Zegama8422594646473--51,393,97010848213151580252305
Zerain152972233---44,2147,032079292183688
Zestoa1.87938815996531354-40,7107,4742679733032621.105769885
Zierbena702320661657774-43,794,5591822879282493186238
Zigoitia924886830---44,3164,35111822723729143947132
Ziortza-Bolibar2301056659---17,0106,5235211422199213866
Zizurkil1.2991981004873261404840,992,450320693170661.053237648
Zuia1.25995495210---36,4158,44811432835841158267086
Zumaia4.533219992.0151.8173394437,390,21506552.8616741932.5431.9713.349
Zumarraga4.7331592021.5631.69775435843,682,91301.3252.5725401663.6191.0873.168

Data 2018ko Urriaren 5a

Iturria: EUSTAT. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko etxebizitza familiarrak, lurralde-eremuaren arabera egitura-ezaugarriei jarraiki. 2016/11/01

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen estatistika
Eragiketa kodea : 
010123
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
01/11/2016
Eguneratze data : 
2018/10/05
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0006089_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali