HomeGaiakEtxebizitza-parkeaEstatistika taulak Euskal AEko famili etxebizitza...

Euskal AEko famili etxebizitza nagusiak, lurralde-eremuen, ekipamenduen arabera (%). 2016/11/01

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Ur korrontea-hornikuntzaUr bero zentralaBerokuntzaTelefono linearekinTutu bidezko gasaIgogailuarekin
 PublikoaPribatua ZentralaBanakakoaNoizean beningoa EraikinakEtxebizitzenak 
           
Euskal AE98,51,439,418,758,021,198,981,055,071,6
           
Lurralde historikoak          
Araba / Álava99,70,356,831,861,55,898,482,958,577,6
Bizkaia98,81,136,018,854,524,298,977,950,269,4
Gipuzkoa97,52,336,612,662,123,499,385,161,072,3
           
Eskualdeak          
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses97,91,674,40,175,917,580,818,314,13,5
Arabako Lautada / Llanada Alavesa99,80,256,937,458,63,599,389,762,986,3
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa99,70,382,03,875,815,693,18,14,55,8
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión97,52,147,310,066,119,896,350,634,442,5
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa99,10,933,610,762,424,799,690,265,069,1
Bilbo Handia / Gran Bilbao99,01,032,320,952,324,499,381,251,874,3
Debabarrena / Bajo Deba97,42,528,59,561,028,299,188,059,473,0
Debagoiena / Alto Deba95,05,041,817,666,315,299,386,665,171,2
Donostialdea / Donostia-San Sebastián98,31,638,613,459,624,999,588,065,175,8
Durangaldea / Duranguesado97,62,339,314,463,919,998,683,961,871,2
Enkartazioak / Encartaciones98,90,246,76,559,229,293,651,833,438,3
Errioxa Arabarra99,50,451,07,076,113,992,232,923,322,2
Gernika-Bermeo99,00,954,715,253,128,397,660,738,953,7
Goierri96,92,539,412,767,717,798,881,858,766,2
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea99,50,569,22,683,511,692,629,023,414,7
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa99,20,649,411,170,116,697,676,356,561,8
Markina-Ondarroa96,53,337,69,752,035,397,748,827,851,3
Plentzia-Mungia99,20,761,810,768,118,197,769,542,639,3
Tolosaldea / Tolosa95,93,947,89,564,123,098,266,944,859,8
Urola-Kostaldea / Urola Costa96,23,722,710,664,123,599,277,547,974,4
           
Udalerriak          
Abadiño99,60,418,812,667,517,799,489,951,867,4
Abaltzisketa97,31,894,62,775,08,987,5--8,0
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena98,71,144,53,562,029,599,271,852,430,9
Aduna100,0-34,115,360,221,697,230,121,621,6
Agurain/Salvatierra99,50,538,435,157,26,999,079,148,560,8
Aia56,643,296,55,269,614,496,855,738,538,1
Aizarnazabal97,12,624,56,971,219,794,221,215,730,3
Ajangiz99,40,695,87,766,716,797,016,716,715,5
Albiztur80,020,034,8-67,827,886,118,318,30,0
Alegia95,14,96,72,570,723,799,915,75,244,6
Alegría-Dulantzi99,9-44,514,580,84,395,780,669,238,7
Alkiza89,310,793,16,161,828,290,822,922,916,0
Alonsotegi98,70,847,710,555,631,898,071,645,149,3
Altzaga91,28,8100,0-91,28,8100,0--3,5
Altzo98,71,348,76,557,824,798,138,332,514,3
Amezketa85,814,211,03,164,030,396,048,430,38,2
Amorebieta-Etxano98,61,341,621,761,515,197,679,563,473,5
Amoroto100,0-22,11,457,236,694,526,912,46,9
Amurrio99,90,132,510,073,315,497,478,861,564,2
Andoain99,70,284,110,954,332,998,590,659,662,9
Anoeta96,43,611,62,073,121,999,581,466,364,1
Antzuola63,436,497,517,960,620,697,319,515,162,1
Añana100,0-97,5-85,07,577,522,515,00,0
Arakaldo100,0-38,3-66,728,393,36,71,721,7
Arama94,35,797,1-77,121,495,720,011,40,0
Aramaio98,91,175,61,179,817,694,418,515,015,2
Arantzazu100,0-30,32,172,422,193,836,624,136,6
Areatza99,20,248,019,955,519,594,124,813,833,5
Aretxabaleta99,30,754,025,264,59,099,895,474,575,0
Armiñon100,0-92,6-73,722,181,1--0,0
Arraia-Maeztu99,70,387,80,676,819,587,5--6,1
Arrankudiaga100,0-83,13,769,825,492,916,49,311,0
Arrasate/Mondragon99,70,342,124,761,113,699,790,862,870,4
Arratzu100,0-98,70,763,128,983,9--0,0
Arratzua-Ubarrundia100,0-88,9-83,313,687,822,520,31,4
Arrieta99,5-97,74,264,812,588,4--1,9
Arrigorriaga99,40,620,118,561,119,399,090,669,571,5
Artea92,66,393,04,970,119,795,114,47,40,7
Artzentales97,50,433,1-53,626,384,5--0,4
Artziniega98,90,192,111,266,122,196,618,97,331,2
Asparrena99,70,340,56,877,612,492,960,648,521,0
Asteasu86,713,013,72,864,329,394,312,48,012,6
Astigarraga97,12,723,98,471,918,699,386,166,377,5
Ataun89,810,126,011,058,129,896,130,213,140,8
Atxondo99,60,410,40,475,915,398,488,645,846,8
Aulesti86,213,859,74,054,526,596,037,222,110,3
Ayala/Aiara99,6-88,05,571,220,992,433,925,124,5
Azkoitia94,35,722,710,561,427,299,187,959,875,8
Azpeitia95,94,132,524,952,721,599,687,152,677,8
Bakio98,01,439,17,256,718,994,835,728,651,3
Baliarrain74,026,024,0-76,024,080,016,016,02,0
Balmaseda99,70,253,05,161,730,193,680,454,751,0
Baños de Ebro/Mañueta100,0-13,4-81,516,898,3--0,0
Barakaldo99,60,324,617,048,032,298,582,148,772,5
Barrika99,6-10,0-71,924,597,736,224,92,9
Barrundia100,0-95,2-82,515,589,941,136,60,0
Basauri95,64,013,15,664,028,599,890,061,674,3
Beasain98,81,228,421,060,716,999,690,364,078,8
Bedia87,711,88,65,279,611,896,646,334,527,6
Beizama83,66,616,4-47,531,196,7--0,0
Belauntza100,0-93,3-65,428,897,146,219,20,0
Berango99,8-90,818,663,516,199,596,563,250,4
Berantevilla99,40,693,3-82,715,188,8--5,0
Berastegi82,517,568,4-65,626,692,427,315,219,7
Bergara93,96,134,214,266,318,099,488,461,571,4
Bermeo98,91,118,112,350,433,898,868,241,267,1
Bernedo100,0-96,83,678,69,190,9--4,4
Berriatua90,49,641,525,143,327,699,165,635,133,7
Berriz98,21,823,412,364,720,498,976,759,550,8
Berrobi100,0-93,88,076,011,699,118,23,152,0
--Bidania-Goiatz98,91,184,9-59,235,886,08,96,72,8
Bilbao98,91,135,927,849,120,799,882,450,184,0
Busturia98,11,931,46,159,930,096,69,02,717,8
Campezo/Kanpezu99,80,284,48,870,018,596,719,18,69,4
Deba96,63,48,710,361,826,898,674,245,371,2
Derio99,80,239,310,967,520,399,891,671,171,8
Dima90,29,094,314,060,816,892,46,14,29,9
Donostia / San Sebastian99,01,036,617,962,618,399,790,671,678,1
Durango98,41,650,120,664,314,399,687,570,883,8
Ea98,2-15,52,853,441,099,010,64,616,2
Eibar98,11,935,78,764,325,599,597,062,881,5
Elantxobe100,0-100,05,070,921,199,56,56,512,1
Elburgo/Burgelu100,0-19,1-90,06,494,515,915,50,5
Elciego98,80,529,98,672,015,986,714,07,922,0
Elduain94,55,561,53,365,923,190,12,21,113,2
Elgeta85,814,247,915,766,118,098,132,819,354,0
Elgoibar96,43,526,911,057,930,599,683,261,570,8
Elorrio95,63,865,87,271,619,095,186,663,532,3
Elvillar/Bilar99,30,792,1-71,421,492,1--3,6
Erandio99,9-22,38,851,835,899,283,852,879,1
Ereño96,13,962,1-68,018,467,0--22,3
Ermua98,31,725,35,260,532,399,993,457,087,4
Errenteria94,45,530,34,150,143,899,888,855,179,9
Errezil26,773,398,9-38,558,391,41,1-3,7
Erriberagoitia/Ribera Alta97,80,687,2-81,912,581,913,48,81,6
Errigoiti93,05,096,0-43,552,089,5--3,0
Eskoriatza89,410,430,04,877,217,398,285,477,069,2
Etxebarri99,01,079,121,558,817,797,288,573,585,4
Etxebarria88,411,218,40,769,728,697,346,334,032,3
Ezkio-Itsaso88,89,996,6-66,530,095,338,237,819,7
Forua97,52,062,6-65,427,495,546,134,910,6
Fruiz94,35,796,721,256,115,695,3--30,2
Gabiria47,252,886,5-77,917,289,6--2,5
Gaintza54,245,8100,0-75,020,893,8--0,0
Galdakao99,40,620,718,463,417,399,586,766,374,0
Galdames96,71,442,8-52,942,280,4--5,2
Gamiz-Fika95,54,090,20,970,819,494,6--0,7
Garai100,0-5,94,969,624,589,2--0,0
Gatika97,22,881,621,058,718,991,432,015,810,5
Gautegiz Arteaga100,0-96,94,069,124,090,01,7-3,7
Gaztelu100,0-37,3-72,910,294,9--3,4
Gernika-Lumo99,60,488,526,751,320,399,782,755,167,8
Getaria95,84,213,29,960,528,899,725,48,655,3
Getxo100,0-54,237,152,69,699,371,651,071,4
Gizaburuaga90,79,366,75,370,717,377,3--37,3
Gordexola98,60,264,47,959,830,091,211,55,616,8
Gorliz100,0-21,49,566,223,199,370,846,335,3
Güeñes99,4-19,510,554,432,197,462,438,944,9
Harana/Valle de Arana99,10,989,7-75,014,794,812,112,10,0
Hernani97,90,928,113,156,828,299,884,361,873,2
Hernialde100,0-66,7-74,623,793,9--0,0
Hondarribia99,10,942,611,668,717,899,393,154,940,7
Ibarra74,625,441,36,068,822,099,995,059,964,0
Ibarrangelu100,0-83,312,255,929,998,7--13,8
Idiazabal91,38,799,46,277,215,897,322,313,155,3
Igorre97,62,358,313,264,220,399,278,862,362,8
Ikaztegieta99,4-35,02,583,88,196,9--21,3
Irun99,10,931,210,560,726,699,789,467,876,8
Iruña Oka/Iruña de Oca99,90,175,55,284,88,094,573,870,422,8
Irura98,5-78,37,077,015,097,483,669,274,0
Iruraiz-Gauna97,03,011,7-81,217,392,4--3,0
Ispaster100,0-91,812,356,322,092,522,413,820,5
Itsasondo100,0-99,211,956,128,598,415,815,839,9
Iurreta97,82,213,51,458,836,999,979,462,067,8
Izurtza100,0-42,44,751,837,685,94,7-4,7
Karrantza Harana/Valle de Carranza97,20,590,62,248,232,183,07,15,211,8
Kortezubi98,1-55,11,362,721,579,7--3,8
Kripan100,0-47,94,273,219,791,5--0,0
Kuartango98,3-9,9-63,029,377,916,614,41,7
Labastida/Bastida99,70,314,0-84,513,794,619,211,39,9
Lagran100,0-90,0-83,312,297,87,87,80,0
Laguardia99,8-21,53,276,117,691,263,138,415,3
Lanciego/Lantziego98,60,750,71,480,911,088,32,50,416,0
Lanestosa100,0-95,013,046,030,088,0--13,0
Lantaron99,40,396,6-67,225,771,8--3,4
Lapuebla de Labarca96,63,436,94,271,319,777,712,18,222,0
Larrabetzu98,50,419,08,960,825,894,455,639,137,2
Larraul97,52,52,5-80,010,095,030,025,018,8
Lasarte-Oria99,90,134,78,763,426,199,998,872,286,6
Laudio/Llodio99,01,046,213,268,815,998,889,064,670,3
Laukiz98,31,799,3-81,018,096,3--5,7
Lazkao100,0-36,05,274,619,799,495,774,964,6
Leaburu100,0-84,12,269,621,795,742,011,626,8
Legazpi96,30,664,717,265,914,699,794,166,864,3
Legorreta95,90,426,611,258,519,797,327,820,445,4
Legutio99,30,786,22,687,29,096,675,464,024,2
Leintz-Gatzaga60,635,18,52,160,628,792,620,210,68,5
Leioa100,0-28,917,465,815,798,787,967,281,3
Lekeitio99,90,163,715,953,829,199,519,813,160,6
Lemoa96,43,660,815,466,916,799,469,556,061,2
Lemoiz93,76,393,31,170,626,495,839,913,233,4
Leza100,0-98,9-72,821,790,2--3,3
Lezama99,80,157,520,764,811,297,851,939,542,3
Lezo99,5-10,83,749,644,899,574,148,373,8
Lizartza99,6-7,13,866,125,594,613,45,420,1
Loiu99,80,188,124,756,518,186,749,937,730,7
Mallabia69,230,822,211,955,627,197,948,833,919,6
Mañaria93,15,355,624,349,724,393,1--23,8
Markina-Xemein92,67,119,015,250,931,697,470,948,765,1
Maruri-Jatabe100,0-90,4-50,738,390,40,3-11,9
Mendaro93,56,537,914,759,924,692,981,758,158,6
Mendata92,08,085,5-50,736,294,9--0,0
Mendexa96,03,554,99,254,925,491,36,96,41,2
Meñaka98,81,298,80,861,031,799,2--0,4
Moreda de Álava/Moreda Araba100,0-93,2-69,922,394,2--0,0
Morga98,8-31,0-38,755,492,3--1,8
Mundaka99,7-14,39,657,329,497,679,854,849,9
Mungia99,80,166,616,961,619,597,780,347,653,7
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz-94,42,892,12,261,830,991,640,410,121,9
Murueta100,0-97,2-73,415,668,8--2,8
Muskiz99,90,181,515,357,722,597,472,138,843,1
Mutiloa75,024,090,0-69,026,087,012,011,020,0
Mutriku99,50,321,89,261,027,398,266,637,363,0
Muxika95,54,599,2-51,745,092,6--0,4
Nabarniz96,21,985,7-60,024,879,0--7,6
Navaridas100,0-96,36,286,44,998,8--3,7
Oiartzun99,90,185,110,552,720,294,476,937,846,2
Okondo96,92,496,5-67,820,493,033,628,735,7
Olaberria100,0-31,952,939,86,592,9--29,8
Ondarroa97,42,113,50,448,348,697,869,232,551,8
Oñati93,96,037,58,075,016,199,090,279,775,9
Ordizia100,0-44,314,363,820,999,692,964,175,9
Orendain92,47,628,810,666,721,289,4--10,6
Orexa95,5---86,49,193,2--0,0
Orio99,00,619,79,259,929,696,779,152,764,6
Ormaiztegi100,0-16,29,772,016,498,685,733,463,1
Orozko95,93,781,47,173,36,095,348,821,743,3
Ortuella99,80,219,311,348,036,699,560,536,740,8
Otxandio99,4-22,410,573,315,093,112,710,135,1
Oyón-Oion100,0-79,717,772,68,597,265,852,047,4
Pasaia96,03,834,92,549,844,2100,081,650,073,7
Peñacerrada-Urizaharra99,30,722,5-84,511,393,7--3,5
Plentzia100,0-34,87,976,714,799,872,346,043,7
Portugalete99,90,119,09,752,834,399,582,448,160,9
Ribera Baja/Erribera Beitia94,05,652,30,285,413,497,641,732,58,8
Samaniego100,0-19,5-82,915,491,9--6,5
San Millan/Donemiliaga100,0-94,4-81,317,393,0--2,5
Santurtzi95,74,319,513,549,633,799,080,046,569,1
Segura100,0-98,48,269,218,294,516,610,429,0
Sestao99,80,210,12,446,746,599,873,538,151,1
Sondika99,90,142,811,465,322,598,379,767,055,8
Sopela100,0-81,210,174,713,998,694,758,335,7
Sopuerta95,00,316,45,058,433,790,15,74,519,0
Soraluze-Placencia de las Armas95,14,413,57,846,344,899,286,976,641,3
Sukarrieta99,40,699,4-72,621,491,161,938,733,9
Tolosaldea99,90,156,615,559,723,399,276,255,176,5
Trucios-Turtzioz99,5-92,5-52,837,384,4--0,0
Ubide98,81,275,321,069,14,984,033,330,924,7
Ugao-Miraballes99,50,512,28,570,818,499,886,652,472,0
Urduliz97,72,245,17,679,111,099,482,049,546,2
Urduña/Orduña99,50,430,99,962,325,499,252,242,041,0
Urkabustaiz100,0-48,38,677,28,290,933,322,826,6
Urnieta97,62,476,84,975,314,099,427,821,358,7
Urretxu99,10,912,910,175,810,499,696,574,679,2
Usurbil100,0-34,711,163,423,198,180,273,051,1
Valdegovia/Gaubea99,40,687,60,270,913,065,124,018,81,9
Valle de Trapaga-Trapagaran99,70,125,58,751,437,198,274,063,355,8
Villabona100,0-31,56,364,222,198,990,545,773,0
Villabuena de Alava/Eskuernaga100,0-99,22,481,715,199,2--3,2
Vitoria-Gasteiz99,80,257,138,857,63,299,691,563,889,7
Yécora/Iekora100,0-70,91,981,69,784,58,76,80,0
Zaldibar93,55,744,47,863,826,196,286,367,759,1
Zaldibia95,94,196,517,461,117,798,272,434,339,2
Zalduondo100,0-97,4-73,116,785,9--0,0
Zalla100,0-51,77,666,821,898,669,243,050,4
Zambrana98,11,958,6-72,227,288,99,38,60,0
Zamudio100,0-16,51,069,025,299,074,356,754,2
Zaratamo99,20,811,97,059,332,098,645,331,821,0
Zarautz99,30,67,24,074,918,9100,074,947,884,8
Zeanuri96,82,223,312,756,828,989,847,830,513,5
Zeberio91,06,968,80,764,531,288,7--6,6
Zegama69,820,348,910,666,020,692,622,814,743,6
Zerain71,328,798,910,675,510,681,94,34,34,3
Zestoa99,60,440,613,753,730,798,670,018,953,1
Zierbena99,6-94,31,661,932,792,834,319,334,2
Zigoitia99,70,373,0-87,411,091,88,77,04,0
Ziortza-Bolibar100,0-84,620,456,814,896,935,233,332,1
Zizurkil99,50,575,97,862,728,4100,084,754,852,7
Zuia99,50,360,52,083,512,589,69,07,17,4
Zumaia99,70,125,47,366,125,599,887,553,976,7
Zumarraga97,92,07,92,475,419,799,895,573,868,5

Data 2018ko Urriaren 5a

Iturria: EUSTAT. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko famili etxebizitza nagusiak, lurralde-eremuen, ekipamenduen arabera (%). 2016/11/01

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen estatistika
Eragiketa kodea : 
010123
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
01/11/2016
Eguneratze data : 
2018/10/05
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0006090_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali