HomeGaiakHezkuntzaEstatistika taulak Unibertsitatetik kanpoko...

Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasle atzerrian jaioak, Euskal AEn, lurralde arloaren arabera, sexuari jarraiki. 16/18-2015/2017

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 2017/182016/172015/16
 GuztiraGizonakEmakumezkoakGuztiraGizonakEmakumezkoakGuztiraGizonakEmakumezkoak
          
Euskal AE36.41018.97217.43834.62818.13916.48933.78517.91815.867
          
Lurralde historikoak         
Araba / Álava7.5003.8323.6686.8923.5903.3027.2993.8003.499
Bizkaia16.3928.6017.79115.5948.1577.43715.1978.0087.189
Gipuzkoa12.5186.5395.97912.1426.3925.75011.2896.1105.179
          
Eskualdeak         
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses382612463313483018
Arabako Lautada / Llanada Alavesa6.6613.4063.2556.0603.1612.8996.4483.3673.081
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa37152223914341420
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión217112105200102981829488
Bidasoa Behea / Bajo Bidasoa1.5788117671.5218007211.396734662
Bilbo Handia / Gran Bilbao12.4016.4405.96111.8476.1495.69811.5966.0405.556
Deba Beherea / Bajo Deba1.2776855921.2516575941.168641527
Debagoiena / Alto Deba1.015552463969533436835474361
Donostialdea / Donostia-San Sebastián5.2672.7072.5605.0892.6132.4764.8292.5562.273
Durangaldea / Duranguesado1.8029528501.5978377601.562851711
Enkartazioak / Encartaciones428203225404195209420205215
Errioxa Arabarra274131143284144140310156154
Gernika-Bermeo917523394894501393884513371
Goierri1.5308037271.5588587001.371789582
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea452322351916432419
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa445231214444224220416209207
Markina-Ondarroa322197125332191141294165129
Plentzia-Mungia305174131320182138259140119
Tolosaldea / Tolosa789411378761393368712368344
Urola-Kostaldea / Urola Costa1.062570492993538455978548430
          
Hiriburuak         
Bilbao6.4613.4453.0166.1623.2382.9245.9583.1492.809
Donostialdea3.3651.6901.6753.2401.6331.6073.1291.6181.511
Vitoria-Gasteiz6.3883.2593.1295.7983.0162.7826.1783.2212.957

Data 2019ko Martxoaren 15a

Iturria: Eustat. Eskola-jardueraren estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Unibertsitatetik kanpoko araubide orokorreko irakaskuntzetan matrikulatutako ikasle atzerrian jaioak, Euskal AEn, lurralde arloaren arabera, sexuari jarraiki. 16/18-2015/2017

Eragiketa : 
Eskola-jardueraren estatistika
Eragiketa kodea : 
040601
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
2017/18-2015/16
Eguneratze data : 
2019/03/15
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0007270_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali