Euskal AEko Zerbitzuen Koiunturako Indizea. Laburpena. Datu gordinak. Uneko prezioak. 2019/I

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Indizeat / t-4At / A(t-4)
INDIZE OROKORRA110,13,23,2
    
MERKATARITZA110,94,14,1
Ibilgailu motordunen salmenta eta konponketa120,91,61,6
Handizkako merkataritza113,85,65,6
Txikizkako merkataritza105,23,03,0
    
BESTE ZERBITZUAK108,71,41,4
Garraioa eta biltegiratzea112,04,34,3
Ostalaritza112,01,61,6
Informazioa eta komunikazioak109,6-2,0-2,0
Jarduera profesionalak, zientifikoak eta teknikoak103,52,12,1
Administrazio jarduerak eta zerbitzu lagungarriak104,4-3,7-3,7
    
    
ARABA/ALAVA   
Indize orokorra118,74,94,9
Merkataritza119,86,26,2
Bestelako zerbitzuak116,11,81,8
    
BIZKAIA   
Indize orokorra111,12,72,7
Merkataritza112,23,83,8
Bestelako zerbitzuak109,41,11,1
    
GIPUZKOA   
Indize orokorra104,63,03,0
Merkataritza104,73,63,6
Bestelako zerbitzuak104,52,12,1

Oinarria 2015

(p)Behinbehineko datuak

t/t4 Behatutako azken hiruhilekoko (t) urte arteko aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (t-4) aldean

At/A(t4) Lehen hiruhilekotik behatutako azkenekora arte metatutako aldiko urte arteko tasa (At) aurreko urtean metatutako aldi beraren aldean

Data 2019ko Maiatzaren 17a

Iturria: EUSTAT. Zerbitzuen kountura-indizea

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko Zerbitzuen Koiunturako Indizea. Laburpena. Datu gordinak. Uneko prezioak. 2019/I

Eragiketa : 
Zerbitzuen koiuntura-indizea
Eragiketa kodea : 
132903
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
I/2019
Eguneratze data : 
2019/05/17
Hurrengo eguneratzea : 
2019/09/13
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0009015_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali