Euskal AEko Zerbitzuen Koiunturako Indizea. Laburpena. Datu zuzenduak. Uneko prezioak. 2019/II

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Indizeat / t-4At / A(t-4)
INDIZE OROKORRA116,92,22,4
    
MERKATARITZA115,91,52,7
Ibilgailu motordunen salmenta eta konponketa132,8-1,8-0,8
Handizkako merkataritza117,62,64,0
Txikizkako merkataritza110,51,42,2
    
BESTE ZERBITZUAK117,42,11,8
Garraioa eta biltegiratzea117,14,73,8
Ostalaritza130,54,33,0
Informazioa eta komunikazioak110,2-2,9-2,3
Jarduera profesionalak, zientifikoak eta teknikoak110,21,83,0
Administrazio jarduerak eta zerbitzu lagungarriak117,9-2,9-3,4
    
    
ARABA/ALAVA   
Indize orokorra122,71,53,0
Merkataritza122,31,83,8
Bestelako zerbitzuak123,60,81,3
    
BIZKAIA   
Indize orokorra116,71,82,0
Merkataritza115,11,22,5
Bestelako zerbitzuak117,10,61,2
    
GIPUZKOA   
Indize orokorra114,63,12,9
Merkataritza114,11,82,6
Bestelako zerbitzuak115,55,53,3

Oinarria 2015

(p)Behinbehineko datuak

t/t4 Behatutako azken hiruhilekoko (t) urte arteko aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (t-4) aldean

At/A(t4) Lehen hiruhilekotik behatutako azkenekora arte metatutako aldiko urte arteko tasa (At) aurreko urtean metatutako aldi beraren aldean

Data 2019ko Irailaren 13a

Iturria: EUSTAT. Zerbitzuen kountura-indizea

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko Zerbitzuen Koiunturako Indizea. Laburpena. Datu zuzenduak. Uneko prezioak. 2019/II

Eragiketa : 
Zerbitzuen koiuntura-indizea
Eragiketa kodea : 
132903
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
II/2019
Eguneratze data : 
2019/09/13
Hurrengo eguneratzea : 
2019/11/19
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0009016_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali