HomeGaiakEraikuntzako kostuen indizea (EEKI)Estatistika Euskal AEko eraikuntza-sektorearen...

Euskal AEko eraikuntza-sektorearen lehengaien prezioaren indizea, hilabeteka. Urtarrila 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraEraikinakObra zibila
 Indizeam / m-1m / m-12m / abenduaIndizeam / m-1m / m-12m / abenduaIndizeam / m-1m / m-12m / abendua
2018            
Urtarrila101,60,90,50,9101,70,80,50,8101,41,01,01,0
Otsaila101,5-0,20,30,7101,5-0,10,30,7101,0-0,40,50,6
Martxoa101,70,20,90,9101,70,20,80,9101,20,31,50,9
Apirila101,90,21,91,1101,90,21,71,1101,90,62,61,5
Maiatza102,00,12,61,3102,00,12,31,1102,50,64,22,1
Ekaina102,70,63,61,9102,60,63,21,8103,20,75,62,8
Uztaila103,30,63,42,5103,20,63,12,4103,80,65,73,5
Abuztua103,90,53,53,1103,80,53,12,9104,40,55,64,0
Iraila103,90,12,33,1103,80,02,02,9104,80,44,54,4
Urria103,6-0,32,42,8103,4-0,32,12,6104,6-0,24,44,2
Azaroa103,3-0,32,12,5103,2-0,22,02,3103,7-0,83,13,3
Abendua102,9-0,32,12,1103,0-0,22,22,2102,4-1,32,02,0
2019(p)            
Urtarrila104,11,12,41,1104,11,12,41,1103,61,22,11,2
             
Urteko batez bestekoa            
2010100,0 - 100,0 - 100,0 - 
2011102,6 2,6 102,2 2,2 104,8 4,8 
2012103,3 0,8 102,8 0,6 106,2 1,4 
2013103,2 -0,2 102,8 0,0 105,1 -1,1 
2014101,6 -1,6 101,3 -1,4 102,8 -2,2 
2015100,8 -0,7 101,0 -0,4 99,8 -2,9 
2016100,2 -0,6 100,7 -0,3 97,6 -2,2 
2017100,5 0,3 100,7 0,1 99,5 1,9 
2018102,7 2,1 102,7 1,9 102,9 3,4 

Oinarria 2010 = 100

(p)Behinbehineko datuak

m / m-1 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko hilaren (m-1) aldean

m/m12 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (m-12) aldean

m/abendua Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko abenduaren aldean

Data 2019ko Otsailaren 26a

Iturria: EUSTAT. Eraikuntzaren Kostuen Indizea

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Euskal AEko eraikuntza-sektorearen lehengaien prezioaren indizea, hilabeteka. Urtarrila 2019

Eragiketa : 
Eraikuntzaren kostuen indizea
Eragiketa kodea : 
182480
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Enero 2019
Eguneratze data : 
2019/02/26
Hurrengo eguneratzea : 
2019/03/26
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0010250_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Txostenak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali