Euskal AEko eraikuntza-sektorearen lehengaien prezioaren indizea, hilabeteka. Martxoa 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraEraikinakObra zibila
 Indizeam / m-1m / m-12m / abenduaIndizeam / m-1m / m-12m / abenduaIndizeam / m-1m / m-12m / abendua
2018            
Martxoa101,91,11,41,8102,01,01,41,6101,31,61,62,8
Apirila102,10,20,62,0102,10,10,61,7102,00,70,53,5
Maiatza102,50,42,12,4102,40,21,71,9103,01,04,04,5
Ekaina103,51,04,53,5103,30,93,72,9104,51,58,16,1
Uztaila103,60,13,63,5103,40,13,03,0104,50,06,36,1
Abuztua104,20,63,94,2103,80,43,23,4105,81,27,27,4
Iraila104,30,13,44,3103,90,02,83,5106,20,46,37,8
Urria103,4-0,92,53,4103,1-0,72,02,7104,7-1,44,76,3
Azaroa103,50,03,03,4103,20,12,52,8104,4-0,35,06,0
Abendua102,7-0,72,62,6102,7-0,52,32,3102,7-1,74,24,2
2019(p)            
Urtarrila103,40,71,40,7103,40,71,40,7103,20,51,10,5
Otsaila104,30,93,61,6104,30,83,21,5104,71,55,02,0
Martxoa104,60,22,61,8104,40,22,31,7105,30,53,92,6
             
Urteko batez bestekoa            
2015100,0 - 100,0 - 100,0 - 
201698,7 -1,3 99,0 -1,0 97,5 -2,5 
2017100,5 1,8 100,7 1,7 99,5 2,0 
2018102,9 2,4 102,8 2,0 103,4 4,0 

Oinarria 2015 = 100

(p)Behinbehineko datuak

m / m-1 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko hilaren (m-1) aldean

m/m12 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (m-12) aldean

m/abendua Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko abenduaren aldean

Data 2019ko Apirilaren 25a

Iturria: EUSTAT. Eraikuntzaren Kostuen Indizea

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko eraikuntza-sektorearen lehengaien prezioaren indizea, hilabeteka. Martxoa 2019

Eragiketa : 
Eraikuntzaren kostuen indizea
Eragiketa kodea : 
182480
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Marzo 2019
Eguneratze data : 
2019/04/25
Hurrengo eguneratzea : 
2019/05/28
Eragiketa mota : 
Sintesia
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0010250_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Txostenak

Mikrodatuak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali