10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta ikasketa-maila aintzat hartuta. 2011

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 GuztiraAnalfabetoakIkasketarik gabeakEskolaurrea eta lehen mailakoakLanbide-heziketakoakBigarren mailakoakErdi-/goi-mailakoakGoi-mailakoak
         
Euskal AE1.975.6979.53552.455699.192325.794413.123163.208312.390
         
Lurralde historikoak        
Araba / Álava289.9949326.339104.67347.84464.30924.47441.423
Gipuzkoa635.4413.10516.385224.447111.802131.71051.74796.245
Bizkaia1.050.2625.49829.731370.072166.148217.10486.987174.722
         
Eskualdeak        
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses5.44219882.2561.1341.014381550
Arabako Lautada / Llanada Alavesa231.8887095.14981.01837.01153.17120.26034.570
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa2.9855341.515520491173247
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervion21.2741044068.1124.1484.0111.7472.746
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa68.4393321.27423.79512.39615.6485.4709.524
Bilbo Handia / Gran Bilbao797.4164.34723.920276.096121.456168.13765.741137.719
Deba Beherea / Bajo Deba49.6753301.54919.7029.5708.8343.7005.990
Debagoiena / Alto Deba56.1703141.30920.95511.21710.4934.3467.536
Donostialdea / Donostia-San Sebastian293.6161.2757.23594.87248.46964.30725.38252.076
Durangaldea / Duranguesado88.0375642.46834.67616.55616.0286.74411.001
Enkartazioak / Encartaciones29.08012635512.1605.9435.4662.0642.966
Errioxa Arabarra10.452382025.0751.4842.088668897
Gernika-Bermeo41.8901501.00915.8936.4818.1783.7626.417
Goierri60.2874032.46023.14811.20111.5414.6046.930
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea7.795191362.5111.5411.5607501.278
Kantauri Arabarra / Cantabrica Alavesa31.43214273012.2986.1545.9852.2423.881
Markina-Ondarroa24.06210969610.0814.0194.3681.8662.923
Plentzia-Mungia48.5039887713.0547.54510.9165.06310.950
Tolosaldea / Tolosa42.1341831.09917.1667.9127.6113.1375.026
UrolaKostaldea / Urola Costa65.1202681.45924.80911.03713.2765.1089.163
         
Udalerriak        
Abadiño6.517371212.6361.3961.157481689
Abaltzisketa2761114645451127
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena8.839981963.4752.0021.607578883
Aduna378-2812782722544
Aia1.75013196625249336113218
Aizarnazabal627233279138874048
Ajangiz406-114485604373
Albiztur254-408047401730
Alegia1.57156706291295115153
Alegría-Dulantzi2.509436859509543222336
Alkiza2871412958442229
Alonsotegi2.57819331.161441470192262
Altzaga134-15220251818
Altzo3041-11068572543
Amezketa842135051271043963
Amorebieta-Etxano16.279874875.9243.0843.2051.2922.200
Amoroto363--18354642735
Amurrio9.298541943.5991.8561.7537371.105
Andoain13.2971034885.1872.6382.5509281.403
Anoeta1.613442683335271110168
Antzuola1.9131530631439376178244
Añana16216903116612
Arakaldo105-13924201011
Arama175-65042341627
Aramaio1.36418509315209145177
Arantzazu320-111177553442
Areatza1.0788241320520691153
Aretxabaleta6.061391392.0321.2841.216522829
Armiñon174-16539371220
Arraia-Maeztu674-43101371113973
Arrankudiaga862-231815016683143
Arrasate/Mondragon19.9681284507.6783.9653.6851.4732.589
Arratzu349-414161523358
Arratzua-Ubarrundia91623329419818968132
Arrieta49511418480864189
Arrigorriaga10.987564503.8751.8872.3578621.500
Artea6781320712515280110
Artzentales6971082601361654771
Artziniega1.651224507341397120260
Asparrena1.529126068527926490139
Asteasu1.27861960824619374132
Astigarraga4.24619991.374900880370604
Ataun1.45329632290221125174
Atxondo1.29763058824221588128
Aulesti609233245122944667
Ayala/Aiara2.462553887532457175353
Azkoitia10.288914294.4101.6961.7687131.181
Azpeitia12.906512985.5821.9832.4769561.560
Bakio2.302-73605308476262578
Baliarrain106-15114151015
Balmaseda6.97323863.0291.3061.348488693
Baños de Ebro/Mañueta29911117325551519
Barakaldo90.9118643.65336.77015.63517.1076.28610.596
Barrika1.3701013321195305157369
Barrundia831-329718314674128
Basauri38.6792391.43115.8814.9597.8904.5023.777
Beasain12.1681112434.6242.3972.2009911.602
Bedia88461836616514163125
Beizama128-3641820914
Belauntza26511512449371524
Berango6.037321971.4748731.3425711.548
Berantevilla4375818075773854
Berastegi91321463251531575179
Bergara13.414676114.5682.8522.5451.0411.730
Bermeo15.389835956.3132.5532.9721.0881.785
Bernedo5411828495833832
Berriatua1.117852492158195101111
Berriz4.29535491.863826758315449
Berrobi51741724984823942
Bidania-Goiatz46412519977893637
Bilbao321.9081.58910.960103.70943.36871.98526.65863.639
Busturia1.585612598247293153276
Campezo/Kanpezu1.0383145221661866483
Deba4.862111331.724933907430724
Derio5.25917792.1121.050987328686
Dima1.22047441261202129176
Donostia / San Sebastian166.6703902.56946.23523.68138.42216.85638.517
Durango25.8451044448.7024.9144.9982.4104.273
Ea8141729811513679178
Eibar24.9131598779.7424.6454.5501.9093.031
Elantxobe388--14878634554
Elburgo/Burgelu569-71511231365399
Elciego973-1246812219970102
Elduain195-49643231118
Elgeta9943238020917767156
Elgoibar10.1251062923.9682.1731.6697331.184
Elorrio6.598762542.5681.2391.109555797
Elvillar/ Bilar323-419931561518
Erandio21.7891283209.6263.8564.3191.2692.271
Ereño2552228545273044
Ermua14.9011238037.1212.4352.5237451.151
Errenteria35.6493471.37914.1467.0507.4932.0473.187
Errezil5464-34850882234
Erriberagoitia/Ribera Alta7783193071671325991
Errigoiti496-520586864074
Eskoriatza3.65121281.538765664248387
Etxebarri8.863742693.2391.6171.7067571.201
Etxebarria675212291202005370
Ezkio-Itsaso55729217118973183
Forua89141133415818181122
Fruiz4541317170853688
Gabiria45231216979903960
Gaintza110-27262015715
Galdakao26.6551235139.9604.6895.3292.2313.810
Galdames787153022031305690
Gamiz-Fika1.246428400195253117249
Garai294-110552553546
Gatika1.430311371250409122264
Gautegiz Arteaga830-10208127191103191
Gaztelu157130602316918
Gernika-Lumo14.949432955.5812.0852.9431.4942.508
Getaria2.4123301.012395460218294
Getxo73.1868552313.4838.67417.9618.52623.934
Gizaburuaga1811-7234312023
Gordexola1.56587583282305133247
Gorliz4.9005401.1247881.1415871.215
Güeñes5.75021842.4311.0901.098414612
Harana/Valle de Arana275-61773536615
Hernani17.496981.1035.7463.4493.6731.3032.124
Hernialde3052813642482247
Hondarribia14.664551014.4912.3423.4711.4682.736
Ibarra3.780172051.565755569273396
Ibarrangelu589221707810278157
Idiazabal2.0161015815384376180236
Igorre3.74619611.500788629305444
Ikaztegieta412311136801073342
Irun53.7752771.17319.30410.05412.1774.0026.788
Iruña Oka/Iruña de Oca2.6874271.056508616189287
Irura1.325210381335278128191
Iruraiz-Gauna51812220119902759
Ispaster616-12651001006288
Itsasondo5768601961071064554
Iurreta3.494291101.604609586205351
Izurtza2672-9262512832
Karrantza Harana/Valle de Carranza2.618781.403416463117204
Kortezubi383--13871723963
Kripan174-1923129615
Kuartango3242813862621636
Labastida/Bastida1.34063659522927889107
Lagran181-210030251014
Laguardia1.459237667185322112134
Lanciego/Lantziego63424346761233647
Lanestosa2609713337431318
Lantaron8673193832051425263
Lapuebla de Labarca793184071011655556
Larrabetzu1.721435523254341198366
Larraul203--8835411029
Lasarte-Oria16.442784556.9963.1092.9291.1091.766
Laudio/Llodio17.003774236.9313.1983.1831.1452.046
Laukiz1.03414238130255100306
Lazkao4.705393321.686948838368494
Leaburu332-2016151561232
Legazpi7.795301693.3451.2831.554564850
Legorreta1.361198852027621795146
Legutio1.524614585290301121207
Leintz-Gatzaga2362156868431228
Leioa27.286764907.9004.3066.2322.4915.791
Lekeitio6.72614902.6511.0991.1996291.044
Lemoa3.09431791.184676540244340
Lemoiz95811726316420998206
Leza210-510138341517
Lezama2.187510751347445210419
Lezo5.433271932.0271.1681.187313518
Lizartza5824433478803448
Loiu2.187633651295495216491
Mallabia1.0763349020118685108
Mañaria4671721191743350
Markina-Xemein4.42317841.876865742349490
Maruri Jatabe85313020813915691228
Mendaro1.6691226650363314114190
Mendata3421811673543753
Mendexa412-513881832778
Meñaka6502423313610261112
Moreda de Alava/Moreda Araba274-612942501631
Morga378-714367773054
Mundaka1.762515541228422186365
Mungia14.828393924.6492.2433.1731.4312.901
Munitibar -Arbatzegi Gerrikaitz-4061-17081762454
Murueta261-36648603153
Muskiz6.68625702.4411.6111.363476700
Mutiloa206--9338391224
Mutriku4.53221881.992834759308530
Muxika1.304212530200262116182
Nabarniz207--7837441929
Navaridas213121163530920
Oiartzun8.962481753.2371.5861.9607191.237
Okondo1.01843637422719565117
Olaberria8492483741711215875
Ondarroa8.123583893.6161.2151.524497824
Oñati9.93339344.0601.6351.7878051.573
Ordizia8.481737202.5301.6091.8156661.068
Orendain152--6726291416
Orexa92--44171768
Orio4.70213341.8568821.026324567
Ormaiztegi1.15042839825326076131
Orozko2.2671372828399462194299
Ortuella7.715823073.1071.7021.448437632
Otxandio1.148109461232180106150
Oyón-Oion2.86423371.327459581171266
Pasaia14.6871103846.0392.7263.1319001.397
Peñacerrada-Urizaharra2761-12257501630
Plentzia3.9608239065719604601.032
Portugalete44.0262291.29018.0177.8217.7693.1525.748
Ribera Baja/Erribera Beitia1.25921344527230097130
Salvatierra/Agurain4.42935911.980807856277383
Samaniego2991713851641622
San Millan/Donemiliaga667-293021201134063
Santurtzi42.8792941.35518.1227.5767.9842.8004.748
Segura1.2961247480253217115172
Sestao26.2512111.29811.6994.4634.8891.5072.184
Sondika4.0078371.437658880328659
Sopelana10.770131472.3661.6952.6681.2062.675
Sopuerta2.3391514884595399185247
Soraluze-Placencia de las Armas3.574211331.626622635206331
Sukarrieta3121-5639813798
Tolosaldea16.507592066.0962.9893.2761.4382.443
Trucios-Turtzioz513718232103803142
Ubide173-184739331422
Ugao-Miraballes3.70221711.581632747242408
Urduliz3.2539781.015581638294638
Urduña/Orduña3.82620961.420774805270441
Urkabustaiz1.17968381235265101183
Urnieta5.413301831.9041.1631.085410638
Urretxu6.170262542.3841.1401.181501684
Usurbil5.321252071.981999997427685
Valdegovia/Gaubea1.0443847119417969120
Valle de Trapaga-Trapagaran11.043562494.4772.2812.1197341.127
Villabona5.121271272.2311.023926315472
Villabuena de Alava/Eskuernaga320-2516926522028
Vitoria-Gasteiz217.0616514.86175.11534.12550.18819.20932.912
Yecora/Iekora2771714833502315
Zaldibar2.72924621.222564430165262
Zaldibia1.367717242228425691135
Zalduondo172--5940301132
Zalla7.578251182.9031.7751.435580742
Zambrana397-617789693224
Zamudio2.86110671.102531556216379
Zaratamo1.5181452643259279101170
Zarautz20.185363466.1373.3664.7261.8113.763
Zeanuri1.189339377266188124192
Zeberio96052436917616665155
Zegama1.37944853128230491119
Zerain238-277541361643
Zestoa3.21021341.441564546255349
Zierbena1.35833461301277115198
Zigoitia1.569214460331302176284
Ziortza-Bolibar41164114490603139
Zizurkil2.54222391.209463427148234
Zuia2.159492576370483207427
Zumaia8.36634563.0551.6961.7436471.135
Zumarraga9.01070233404914421756594866

Data 2013ko Abenduaren 11

Iturria: Eustat. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Zentsuak. 2011

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta ikasketa-maila aintzat hartuta. 2011

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen zentsuak
Eragiketa kodea : 
010152
Periodikotasuna : 
Hamar urtekoa
Denbora arloa : 
Eguneratze data : 
2013/12/11
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0011164_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali