Ikasleak ez diren 10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta egindako ikasketak aintzat hartuta. 2011

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 GuztiraAnalfabetoakIkasketarik gabeakEskolaurrea eta lehen mailakoakLanbide-heziketakoakBigarren mailakoakErdi-/goi-mailakoakGoi-mailakoak
         
Euskal AE1.679.3869.53552.455655.396291.219297.319138.883234.579
         
Lurralde historikoak        
Araba / Álava246.3399326.33998.14142.86146.89620.61830.552
Gipuzkoa537.4133.10516.385209.691100.44392.32743.97371.489
Bizkaia895.6345.49829.731347.564147.915158.09674.292132.538
         
Eskualdeak        
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses4.79619882.1451.067728316433
Arabako Lautada / Llanada Alavesa196.3877095.14975.79533.03639.10417.10925.485
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa2.6905341.473474356149199
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervion18.1811044067.5933.7282.8191.4952.036
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa57.7913321.27422.17611.11111.2164.6137.069
Bilbo Handia / Gran Bilbao681.3694.34723.920259.469107.949124.02356.543105.118
Deba Beherea / Bajo Deba42.8033301.54918.6338.7576.1573.1054.272
Debagoiena / Alto Deba47.8153141.30919.72210.0127.2163.7505.492
Donostialdea / Donostia-San Sebastian248.1421.2757.23588.27943.62946.31121.73339.680
Durangaldea / Duranguesado74.5485642.46832.57414.82610.8005.5167.800
Enkartazioak / Encartaciones25.17312635511.5855.3283.9351.6782.166
Errioxa Arabarra9.042382024.7841.3671.409574668
Gernika-Bermeo35.7261501.00914.9825.7685.8233.1634.831
Goierri51.0894032.46021.72510.0397.7083.8534.901
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea6.519191362.2961.4141.021647986
Kantauri Arabarra / Cantabrica Alavesa26.90514273011.6485.5034.2781.8232.781
Markina-Ondarroa20.5431096969.5603.5403.0231.5452.070
Plentzia-Mungia40.0949887711.8016.7767.6734.3528.517
Tolosaldea / Tolosa35.4291831.09916.0527.0174.9152.6433.520
UrolaKostaldea / Urola Costa54.3442681.45923.1049.8788.8044.2766.555
         
Udalerriak        
Abadiño5.590371212.4871.263827371484
Abaltzisketa2351113542251021
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena7.490981963.2471.7791.055476639
Aduna320-2811771462137
Aia1.4451319657721320387156
Aizarnazabal546233262125583234
Ajangiz342-113580383652
Albiztur219-407640251523
Alegia1.3205665924919792112
Alegría-Dulantzi2.120436768473382193264
Alkiza2551412351341824
Alonsotegi2.26019331.118397343161189
Altzaga113-14920131713
Altzo2391-9962262229
Amezketa73513486107553647
Amorebieta-Etxano13.699874875.5642.7472.1371.0541.623
Amoroto306--17549352423
Amurrio7.916541943.4141.6551.226600773
Andoain11.5141034884.9132.3991.8407581.013
Anoeta1.34544264129515696111
Antzuola1.6501530586409274161175
Añana148168730969
Arakaldo92-1362313109
Arama145-64540191520
Aramaio1.14218466294122130121
Arantzazu278-110269433033
Areatza8998238118214280104
Aretxabaleta5.155391391.8871.158877446609
Armiñon151-163383289
Arraia-Maeztu608-4301125883159
Arrankudiaga727-229913910969109
Arrasate/Mondragon17.1591284507.3273.5052.6051.2751.869
Arratzu306-413458382844
Arratzua-Ubarrundia76923326318412557105
Arrieta41211417471503369
Arrigorriaga9.133564503.5961.6611.5837131.074
Artea570131901171096882
Artzentales5841082441181124250
Artziniega1.36122447029429488189
Asparrena1.32612606502521738099
Asteasu1.0656195572101185699
Astigarraga3.57119991.248808635309453
Ataun1.25029604264136107128
Atxondo1.1066305602131417680
Aulesti526233233115584045
Ayala/Aiara2.121553825488322150278
Azkoitia8.710914294.1491.5051.087605844
Azpeitia10.831512985.2431.7551.6048041.076
Bakio1.982-73565279364235466
Baliarrain95-150139814
Balmaseda6.00023862.8791.161968390493
Baños de Ebro/Mañueta25711116223351312
Barakaldo79.3748643.65335.01713.97412.7855.2547.827
Barrika1.1261013286166217143291
Barrundia694-3271167876898
Basauri33.7512391.43115.1014.3525.9503.9822.696
Beasain10.2641112434.3262.1501.4508461.138
Bedia7596183441441025788
Beizama108-3581712810
Belauntza23111511945251412
Berango4.973321971.3027669874981.191
Berantevilla3835817771473441
Berastegi7732146298134934357
Bergara11.313676114.2602.5461.6758901.264
Bermeo13.158835955.9352.2442.1058901.306
Bernedo4871827489553525
Berriatua9888524711431468682
Berriz3.71135491.768749529276305
Berrobi43841723571513426
Bidania-Goiatz39512518368603028
Bilbao274.9631.58910.96097.18138.51154.12123.12149.480
Busturia1.383612564224219137221
Campezo/Kanpezu9193145021461295669
Deba4.068111331.600864599355506
Derio4.49817791.976943697272514
Dima1.01747413229121109134
Donostia / San Sebastian139.9263902.56942.67921.27528.28714.72530.001
Durango21.3511044447.9964.4083.3311.9933.075
Ea707172851019969145
Eibar21.5411598779.2434.2623.2331.5982.169
Elantxobe352--14375533843
Elburgo/Burgelu466-7132118863984
Elciego859-124421171526373
Elduain172-4904012917
Elgeta8413235818812455111
Elgoibar8.7791062923.7552.0051.139625857
Elorrio5.592762542.4131.086739456568
Elvillar/ Bilar283-419028361213
Erandio18.9441283209.1633.4223.2331.0401.638
Ereño2262227942172935
Ermua12.8601238036.7572.1891.669581738
Errenteria30.7973471.37913.3056.4205.3341.6772.335
Errezil4714-33040581920
Erriberagoitia/Ribera Alta7013192941541024980
Errigoiti435-519582653454
Eskoriatza3.11821281.417704463209276
Etxebarri7.593742693.0161.4491.240633912
Etxebarria551212151011464541
Ezkio-Itsaso46729204104662260
Forua7614113131511256988
Fruiz3811315462623564
Gabiria37231215573572943
Gaintza94-27231810511
Galdakao22.3571235139.3894.0933.6891.8782.672
Galdames70415290189994773
Gamiz-Fika1.028428373180156100187
Garai249-19650383133
Gatika1.206311332236313100211
Gautegiz Arteaga683-1019811112694144
Gaztelu131130531710812
Gernika-Lumo12.601432955.2661.8342.0461.2601.857
Getaria2.013330949355275186215
Getxo60.0488552311.9537.72513.3557.55118.856
Gizaburuaga1481-6528221616
Gordexola1.34887552263217112189
Gorliz4.0675401.001715814514978
Güeñes4.97721842.301985795334457
Harana/Valle de Arana261-61773428412
Hernani14.623981.1035.3083.0692.4691.0711.505
Hernialde2712813140362034
Hondarribia12.181551014.1352.0972.4601.2722.061
Ibarra3.195172051.482671342219259
Ibarrangelu51022162717470129
Idiazabal1.7361015771360272147161
Igorre3.21119611.422694458249308
Ikaztegieta34331112776782721
Irun45.6102771.17318.0419.0148.7563.3415.008
Iruña Oka/Iruña de Oca2.280427984458432157218
Irura1.108210352303190101150
Iruraiz-Gauna43912205106542249
Ispaster552-125394775374
Itsasondo490860182101673834
Iurreta3.029291101.532541414167236
Izurtza2232-9152312423
Karrantza Harana/Valle de Carranza2.319781.35936034693146
Kortezubi331--13068483055
Kripan151-1882915513
Kuartango2902813156501429
Labastida/Bastida1.1416365552091807283
Lagran167-21002718911
Laguardia1.27523763516923910192
Lanciego/Lantziego5562433272783236
Lanestosa2369713031321314
Lantaron7813193731941024149
Lapuebla de Labarca69418394951054942
Larrabetzu1.434435480225251171268
Larraul173--8530211027
Lasarte-Oria14.226784556.6532.8052.0489021.285
Laudio/Llodio14.617774236.5852.8532.2929301.457
Laukiz8441420411616990260
Lazkao3.941393321.566848505306345
Leaburu284-201554834918
Legazpi6.687301693.1941.1411.083465605
Legorreta1.163198848724913878104
Legutio1.338614562261225104166
Leintz-Gatzaga2042156462281023
Leioa22.577764907.2063.8624.4162.1184.409
Lekeitio5.68514902.488976821539757
Lemoa2.68631791.116617387202254
Lemoiz81411723814915989161
Leza187-59237251414
Lezama1.810510690310302186307
Lezo4.565271931.8971.033821249345
Lizartza4964431766482433
Loiu1.810633599266334191381
Mallabia922334721821176976
Mañaria4061720480542733
Markina-Xemein3.76117841.781758504274343
Maruri Jatabe69513018612211477165
Mendaro1.439122659734122398142
Mendata2991810765423244
Mendexa335-512677562249
Meñaka56424222127745085
Moreda de Alava/Moreda Araba232-612539251522
Morga330-713660642142
Mundaka1.520515510201326155308
Mungia12.165393924.2072.0122.1031.2022.210
Munitibar -Arbatzegi Gerrikaitz-3531-15878522242
Murueta215-35947402541
Muskiz5.74725702.2961.456988410502
Mutiloa174--8435241219
Mutriku3.88921881.889741524254372
Muxika1.13021250718419599131
Nabarniz178--7433341819
Navaridas182121093220711
Oiartzun7.387481752.9971.4371.320591819
Okondo8904363542131445584
Olaberria760248358159865156
Ondarroa6.970583893.4551.0371.063399569
Oñati8.37539343.8231.4401.1707041.165
Ordizia7.027737202.3181.4311.192551742
Orendain133--6424201411
Orexa81--41141466
Orio3.98513341.745779732269413
Ormaiztegi9864283672351936792
Orozko1.9191372756364301176237
Ortuella6.644823072.9271.5271.009359433
Otxandio1.00010944020912594113
Oyón-Oion2.45123371.232418384140217
Pasaia12.5911103845.6992.4372.262756943
Peñacerrada-Urizaharra2481-11953381423
Plentzia3.229823803503681406805
Portugalete38.1882291.29017.1717.0145.5612.6794.244
Ribera Baja/Erribera Beitia1.04821339825520179100
Salvatierra/Agurain3.77435911.854708591225270
Samaniego2511713145431311
San Millan/Donemiliaga573-29286111732945
Santurtzi36.9922941.35517.2196.6725.7062.3353.411
Segura1.095124745622913198122
Sestao22.9342111.29811.1553.9243.4991.2531.594
Sondika3.3708371.330585616286508
Sopelana8.828131472.1161.5101.9491.0182.075
Sopuerta2.0471514847542288150191
Soraluze-Placencia de las Armas3.087211331.549544439175226
Sukarrieta2591-5037692973
Tolosaldea13.735592065.6732.6552.2081.2261.708
Trucios-Turtzioz46071822390612734
Ubide150-184536221019
Ugao-Miraballes3.19521711.485559550201308
Urduliz2.753978940528448260490
Urduña/Orduña3.28320961.333693594227320
Urkabustaiz9886836020718288137
Urnieta4.442301831.7261.038634349482
Urretxu5.191262542.2081.026758423496
Usurbil4.500252071.854908661346499
Valdegovia/Gaubea942384531881335899
Valle de Trapaga-Trapagaran9.537562494.2562.0591.477614826
Villabona4.310271272.085916578266311
Villabuena de Alava/Eskuernaga276-2516024321718
Vitoria-Gasteiz183.7966514.86170.32830.41937.07916.22924.229
Yecora/Iekora2471713730402111
Zaldibar2.36524621.174505284132184
Zaldibia1.15971723992581606796
Zalduondo150--5440221024
Zalla6.498251182.7601.5891.017470519
Zambrana352-616981522717
Zamudio2.50410671.042479434182290
Zaratamo1.296145260023318986122
Zarautz16.523363465.5923.0443.2271.5222.756
Zeanuri1.021339344249123114149
Zeberio81952434716510958111
Zegama1.2054485052472437979
Zerain205-277140261427
Zestoa2.75021341.359498388208242
Zierbena1.1423343926520394135
Zigoitia1.306214417310194145224
Ziortza-Bolibar36864114084432529
Zizurkil2.16922391.132410266131169
Zuia1.745492491342298180338
Zumaia6.96234562.8401.5471.160536789
Zumarraga7.728702333.8401.2601.217494614

Data 2013ko Abenduaren 11

Iturria: Eustat. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Zentsuak. 2011

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Ikasleak ez diren 10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta egindako ikasketak aintzat hartuta. 2011

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen zentsuak
Eragiketa kodea : 
010152
Periodikotasuna : 
Hamar urtekoa
Denbora arloa : 
Eguneratze data : 
2013/12/11
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0011168_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali