Euskal AEko biztanleria, lurralde-eremuen arabera, jarduerarekiko erlazioari jarraiki. 2011

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 GuztiraBiztanleria aktiboaBiztanleria ez-aktiboa
  GuztiraBiztanleria landunaBiztanleria langabea 
    GuztiraLehen enpleguaLanik egin dutenak 
        
Euskal AE2.179.8151.054.797897.767157.03016.419140.6111.125.018
        
Lurralde historikoak       
Araba/Álava321.254162.011137.98924.0222.49021.532159.243
Gipuzkoa705.210339.496294.76844.7284.52240.206365.714
Bizkaia1.153.351553.290465.01088.2809.40778.873600.061
        
Eskualdeak       
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses6.0012.9902.548442374053.011
Arabako Lautada / Llanada Alavesa256.868130.684111.24619.4382.06617.372126.184
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa3.2311.5691.392177111661.662
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervion23.65111.64010.0861.5541461.40812.011
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa76.19136.91031.1335.7775575.22039.281
Bilbo Handia / Gran Bilbao872.540416.490348.07468.4167.35861.058456.050
Deba Beherea / Bajo Deba54.96625.66722.1703.4973963.10129.299
Debagoiena / Alto Deba62.09529.99426.4913.5033603.14332.101
Donostialdea / Donostia-San Sebastian323.357157.224136.42920.7952.00118.794166.133
Durangaldea / Duranguesado97.95347.86541.0556.8106806.13050.088
Enkartazioak / Encartaciones32.01315.31612.7502.5662622.30416.697
Errioxa Arabarra11.7105.4804.4431.0371199186.230
Gernika-Bermeo46.17221.67318.3803.2933952.89824.499
Goierri67.63431.53627.6623.8744463.42836.098
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea8.8524.5944.103491524394.258
Kantauri Arabarra / Cantabrica Alavesa34.59216.69414.2572.4372052.23217.898
Markina-Ondarroa26.41712.25110.4211.8301741.65614.166
Plentzia-Mungia54.60528.05524.2443.8113923.41926.550
Tolosaldea / Tolosa47.51722.88020.1312.7492812.46824.637
UrolaKostaldea / Urola Costa73.45035.28530.7524.5334814.05238.165
        
Udalerriak       
Abadiño7.3863.6963.228468374313.690
Abaltzisketa316141133826175
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena9.7724.8694.003866598074.903
Aduna44624022416-16206
Aia2.004981883985931.023
Aizarnazabal73837732057552361
Ajangiz45023920930327211
Albiztur29313712611-11156
Alegia1.79085974511412102931
Alegría-Dulantzi2.9881.6741.451223202031.314
Alkiza35217115615114181
Alonsotegi2.8611.3511.113238312071.510
Altzaga162726751490
Altzo35417915920218175
Amezketa95143939247443512
Amorebieta-Etxano18.1468.9947.8351.1591121.0479.152
Amoroto40119717621120204
Amurrio10.1454.9744.276698596395.171
Andoain14.8507.1786.239939868537.672
Anoeta1.8369027851178109934
Antzuola2.1901.08698210412921.104
Añana172826814-1490
Arakaldo125665610-1059
Arama1999789817102
Aramaio1.53575869662656777
Arantzazu35918216220-20177
Areatza1.21859850989980620
Aretxabaleta6.8233.4313.022409563533.392
Armiñon2041029012-12102
Arraia-Maeztu74139235438137349
Arrankudiaga97748743849346490
Arrasate/Mondragon21.85010.4299.0371.3921311.26111.421
Arratzu38219118110-10191
Arrazua-Ubarrundia99453648749445458
Arrieta54528425529227261
Arrigorriaga12.3346.2165.2719451008456.118
Artea76337331855352390
Artzentales753338282561244415
Artziniega1.87892378613715122955
Asparrena1.70984571712813115864
Asteasu1.49574266874371753
Astigarraga4.9282.6982.398300192812.230
Ataun1.67975769166363922
Atxondo1.42170862385778713
Aulesti66630226537235364
Ayala/Aiara2.8461.4591.277182121701.387
Azkoitia11.6815.4774.7557221026206.204
Azpeitia14.5406.8946.0658291037267.646
Bakio2.6021.4171.205212181941.185
Baliarrain125625842263
Balmaseda7.6723.6322.985647665814.040
Baños de Ebro/Mañueta32014212616-16178
Barakaldo99.52648.19840.0358.1638397.32451.328
Barrika1.530759658101992771
Barrundia93650546837235431
Basauri41.98719.34616.2023.1443122.83222.641
Beasain13.7556.6535.840813957187.102
Bedia97647740968662499
Beizama1406857112972
Belauntza29815313716115145
Berango6.9703.5003.028472474253.470
Berantevilla47922618739138253
Berastegi1.04251046446739532
Bergara14.7696.9766.204772866867.793
Bermeo16.9867.8616.4451.4161571.2599.125
Bernedo58828626125223302
Berriatua1.25864254795986616
Berriz4.8972.3852.035350393112.512
Berrobi57827422648642304
Bidegoian53425923425223275
Bilbao350.558165.884137.38628.4983.47525.023184.674
Busturia1.7458217141071196924
Campezo/Kanpezu1.13354246478771591
Deba5.3842.6062.299307272802.778
Derio5.9342.9232.575348303183.011
Dima1.36167861365659683
Donostia / San Sebastian181.78888.25276.63511.6171.22810.38993.536
Durango28.89314.10412.1181.9862121.77414.789
Ea87241336746145459
Eibar27.28112.50010.7161.7842031.58114.781
Elantxobe40916214220218247
Elburgo/Burgelu64537634432329269
Elciego1.07950040694886579
Elduain2331091036-6124
Elgeta1.10159353261754508
Elgoibar11.3105.3114.629682796035.999
Elorrio7.3053.4162.966450424083.889
Elvillar/Bilar35615313518414203
Erandio24.17511.8069.8361.9701771.79312.369
Ereño27113511817314136
Ermua16.2627.7886.4651.3231191.2048.474
Errenteria39.58318.92416.2442.6802292.45120.659
Errezil61629725245639319
Erriberagoitia/Ribera Alta87646341647938413
Errigoiti53425321340139281
Eskoriatza4.0682.0251.770255122432.043
Etxebarri10.2845.5884.880708546544.696
Etxebarria73735031832527387
Ezkio-Itsaso61230728324123305
Forua97246440262755508
Fruiz51826024020119258
Gabiria50623521223221271
Gaintza125574982668
Galdakao29.07814.61712.6821.9351601.77514.461
Galdames85139134150347460
Gamiz-Fika1.346671581901080675
Garai34217416014212168
Gatika1.62381872197790805
Gautegiz Arteaga90543237557849473
Gaztelu171857312-1286
Gernika-Lumo16.5567.7546.6021.1521729808.802
Getaria2.6571.2971.135162151471.360
Getxo79.81537.73732.3665.3716364.73542.078
Gizaburuaga2059586936110
Gordexola1.733834731103796899
Gorliz5.5122.8232.426397473502.689
Güeñes6.4313.1302.646484584263.301
Harana/Valle de Arana29012310815-15167
Hernani19.4809.4878.2791.2081051.1039.993
Hernialde35318716918-18166
Hondarribia16.3887.9176.8231.094921.0028.471
Ibarra4.2291.9971.732265182472.232
Ibarrangelu63731327538434324
Idiazabal2.3061.076962114121021.230
Igorre4.1852.0881.773315402752.097
Ikaztegieta46721018030327257
Irun59.80328.99324.3104.6834654.21830.810
Iruña Oka/Iruña de Oca3.1251.7381.529209271821.387
Irura1.61089279894886718
Iruraiz-Gauna57330227824123271
Ispaster70033329043241367
Itsasondo68031828434232362
Iurreta3.8291.8261.520306302762.003
Izurtza28715412034430133
Karrantza Harana/Valle de Carranza2.8011.2601.023237222151.541
Kortezubi42420818226224216
Kripan1977672413121
Kuartango34218116912111161
Labastida/Bastida1.52171256814418126809
Lagran18576733-3109
Laguardia1.59682771111612104769
Lanciego/Lantziego70430024159851404
Lanestosa2731239330426150
Lantaron93644637175372490
Lapuebla de Labarca86340533273568458
Larrabetzu1.98098991079772991
Larraul24913111813112118
Lasarte-Oria18.2088.7237.5461.1771161.0619.485
Laudio/Llodio18.5648.7117.3701.3411151.2269.853
Laukiz1.154552479731360602
Lazkao5.3392.5142.212302352672.825
Leaburu38317415222220209
Legazpi8.5973.9063.444462454174.691
Legorreta1.516746655911873770
Legutio1.72895682513116115772
Leintz-Gatzaga26413712512210127
Leioa30.44715.43013.3362.0942211.87315.017
Lekeitio7.4083.2762.771505564494.132
Lemoa3.4681.8051.543262322301.663
Lemoiz1.08154046773568541
Leza22710798936120
Lezama2.4461.2231.10911461081.223
Lezo6.0433.1772.772405283772.866
Lizartza64930125546244348
Loiu2.4241.1571.034123171061.267
Mallabia1.18658351667859603
Mañaria51425121734331263
Markina-Xemein4.9062.4452.135310322782.461
Maruri-Jatabe95849044644341468
Mendaro1.9699758681074103994
Mendata38618617115114200
Mendexa45721218329128245
Meñaka73435331241437381
Moreda de Alava/Moreda Araba2831229824420161
Morga40520117328226204
Mundaka1.924913789124111131.011
Mungia16.7748.4477.2681.1791381.0418.327
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz-43820718720119231
Murueta28716114714212126
Muskiz7.4493.6853.061624525723.764
Mutiloa2431079512-12136
Mutriku5.0682.4572.135322412812.611
Muxika1.45969962574866760
Nabarniz2291151123-3114
Navaridas2351068422220129
Oiartzun10.0675.0464.496550415095.021
Okondo1.15962754879475532
Olaberria93641937544638517
Ondarroa8.7943.9763.276700586424.818
Oñati11.0305.3174.819498544445.713
Ordizia9.5094.3683.745623815425.141
Orendain17786842-291
Orexa11457543-357
Orio5.3722.6712.333338313072.701
Ormaiztegi1.311637562751065674
Orozko2.5521.2111.062149181311.341
Ortuella8.4174.0703.361709566534.347
Otxandio1.29866358479574635
Oyón-Oion3.3741.5711.186385463391.803
Pasaia16.1607.5756.3721.2031021.1018.585
Peñacerrada-Urizaharra29415013218117144
Plentzia4.4072.2251.911314452692.182
Portugalete47.63121.75018.0543.6963103.38625.881
Ribera Baja/Erribera Beitia1.43675061913116115686
Salvatierra/Agurain5.0192.6502.206444513932.369
Samaniego32416114021219163
San Millan/Donemiliaga73937533837235364
Santurtzi46.94822.08018.0104.0703873.68324.868
Segura1.48069362865560787
Sestao28.54813.08110.4002.6812502.43115.467
Sondika4.4942.1321.911221202012.362
Sopelana12.1916.5095.633876708065.682
Sopuerta2.5751.2441.046198161821.331
Soraluze-Placencia de las Armas3.9541.8181.523295422532.136
Sukarrieta33915213814-14187
Tolosaldea18.3528.6977.6481.0491259249.655
Trucios-Turtzioz54526421252349281
Ubide187101861511486
Ugao-Miraballes4.0461.9951.733262212412.051
Urduliz3.6301.9071.642265202451.723
Urduña/Orduña4.2052.0131.697316272892.192
Urkabustaiz1.3797266231031588653
Urnieta6.1433.1322.752380263543.011
Urretxu6.9403.2182.831387523353.722
Usurbil6.1073.0322.696336213153.075
Valdegovia/Gaubea1.11952946564559590
Valle de Trapaga-Trapagaran12.1265.6264.726900748266.500
Villabona5.7822.7892.434355383172.993
Villabuena de Alava/Eskuernaga33415213220218182
Vitoria-Gasteiz239.949121.580103.33618.2441.94216.302118.369
Yecora/Iekora29714611432428151
Zaldibar3.0411.5041.300204271771.537
Zaldibia1.510711629821666799
Zalduondo191103921111088
Zalla8.3794.1003.391709716384.279
Zambrana43721116348246226
Zamudio3.2141.5941.408186201661.620
Zaratamo1.66282568913610126837
Zarautz22.55210.9219.4791.4421481.29411.631
Zeanuri1.31668561867661631
Zeberio1.05950043763756559
Zegama1.5517556541011487796
Zerain26312310914113140
Zestoa3.6551.7531.512241242171.902
Zierbena1.4608136881258117647
Zigoitia1.75891283874173846
Ziortza-Bolibar44721618729425231
Zizurkil2.8221.3511.169182161661.471
Zuia2.4521.2421.121121141071.210
Zumaia9.4954.5493.961588405484.946
Zumarraga9.9314.5133.901612625505.418

Data 2014ko Urtarrilaren 31a

Iturria: Eustat. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Zentsuak. 2011

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko biztanleria, lurralde-eremuen arabera, jarduerarekiko erlazioari jarraiki. 2011

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen zentsuak
Eragiketa kodea : 
010152
Periodikotasuna : 
Hamar urtekoa
Denbora arloa : 
2011
Eguneratze data : 
2014/01/31
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0011348_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali