HomeGaiakHezkuntzaEstatistika taulak 10 urteko eta gehiagoko...

10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta titulazio-maila aintzat hartuta. 2018/01/01

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraTitulurik gabekoakLehen mailakoaLanbide-heziketakoakBigarren mailakoakErdi-nagusiakGoi-mailakoak
        
Euskal AE1.980.217214.657626.016331.655400.860139.590267.439
        
Lurralde historikoak       
Araba/Álava292.39531.67695.48049.62961.12720.59833.885
Bizkaia1.041.361111.030330.201166.782208.07075.348149.930
Gipuzkoa646.46171.951200.335115.244131.66343.64483.624
        
Eskualdeak       
Arabako Ibarrak/Valles Alaveses5.5815742.1641.110965336432
Arabako Lautada/Llanada Alavesa234.36325.68573.93338.88450.28717.11628.458
Arabako Mendialdea/Montaña Alavesa2.7762281.252508444163181
Arratia-Nerbioi/Arratia-Nervion21.3432.2097.0394.1444.0351.5432.373
Bidasoa Behea/Bajo Bidasoa69.6507.80421.58912.47615.5294.5267.726
Bilbo Handia/Gran Bilbao785.86883.598247.160120.647159.89156.798117.774
Deba Behea/Bajo Deba50.0915.59117.38110.1128.6973.1195.191
Debagoiena/Alto Deba56.9816.12218.56711.30810.6373.7706.577
Donostialdea/DonostiaSan Sebastian297.44731.47085.25849.87664.33921.20645.298
Durangaldea/Duranguesado89.44010.25531.37717.23515.1865.8119.576
Enkartazioak/Encartaciones28.8482.78110.6435.8425.3541.7062.522
Errioxa Arabarra/Rioja Alavesa10.2981.2964.3601.4012.036515690
Gernika-Bermeo/Gernika-Bermeo41.5624.23013.9706.6667.9553.2855.456
Goierri/Goierri60.9327.93620.43811.19611.5533.7776.032
Gorbeia Inguruak/Estribaciones del Gorbea7.9408362.3091.5631.5756081.049
Kantauri Arabarra/Cantabrica Alavesa31.4373.05711.4626.1635.8201.8603.075
Markina-Ondarroa/Markina-Ondarroa23.8362.6508.6964.1894.2591.5932.449
Plentzia-Mungia/Plentzia-Mungia50.4645.30711.3168.05911.3904.6129.780
Tolosaldea/Tolosa43.7435.47315.2478.2067.7012.7394.377
UrolaKostaldea/Urola Costa67.6177.55521.85512.07013.2074.5078.423
        
Udalerriak       
Abadiño6.7757632.5561.4131.055398590
Abaltzisketa2863512246481025
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena8.7919573.1611.8991.584484706
Aduna4056712494632037
Agurain/Salvatierra4.5405761.889794772214295
Aia1.74229656626533690189
Aizarnazabal635100261126773239
Ajangiz4153712688704648
Albiztur258568641451317
Alegia1.56617862928626985119
Alegría-Dulantzi2.659378813534504169261
Alkiza297689060391822
Alonsotegi2.5682421.029450448165234
Altzaga159255225291513
Altzo3254510562572135
Amezketa833904401181103540
Amorebieta-Etxano16.9381.9375.5033.2703.0861.1551.987
Amoroto3843417863601930
Amurrio9.2338493.2591.9411.681600903
Andoain13.4201.6244.7692.6072.5037521.165
Anoeta1.743189633375287103156
Antzuola1.948200559444392143210
Añana17013903118414
Arakaldo140163730271119
Arama186263744371131
Aramaio1.376129443311210121162
Arantzazu327288980573538
Areatza1.10511233920322791133
Aretxabaleta6.2197501.8571.2421.209465696
Armiñon19223703935916
Arraia-Maeztu637432771191024254
Arrankudiaga9158228317117770132
Arrasate/Mondragon20.2222.0656.9803.9463.7001.2742.257
Arratzu3602511972523458
Arratzua-Ubarrundia95111725721618957115
Arrieta50955138881014681
Arrigorriaga10.8951.3893.4081.8882.1867521.272
Artea651531521371437690
Artzentales648532331371334250
Artziniega1.68718054332936197177
Asparrena1.48018259528523678104
Asteasu1.37127344724822656121
Astigarraga5.0766181.3231.064998384689
Ataun1.498156557292218114161
Atxondo1.30412454326619073108
Aulesti60876236103934258
Ayala/Aiara2.554305826530461155277
Azkoitia10.4681.4583.7651.8051.6786441.118
Azpeitia13.2511.5074.9272.1122.4558081.442
Bakio2.322245539316505239478
Baliarrain12117422321513
Balmaseda6.8346492.6831.2751.280391556
Baños de Ebro/Mañueta2972714934601215
Barakaldo89.10210.15136.53615.41613.3665.1518.482
Barrika1.389132281210332135299
Barrundia8616526519515274110
Basauri37.9424.11814.3584.9907.5903.8823.004
Beasain12.4331.5014.0782.3422.3158121.385
Bedia9539834817515962111
Beizama1147531619514
Belauntza236379042441112
Berango6.3478291.3359001.3885481.347
Berantevilla4434217878783136
Berastegi9602133291661374669
Bergara13.5921.7953.8982.9022.5999041.494
Bermeo15.3401.8165.8122.5132.7909211.488
Bernedo4954022890723926
Berriatua1.1262133741791829583
Berriz4.2665131.669829644256355
Berrobi5407522993743237
Bidania-Goiatz4746418277902833
Bilbao315.84334.77388.91243.07869.89323.26555.922
Busturia1.493128490249289125212
Campezo/Kanpezu977774461611814963
Deba4.9294951.513991903379648
Derio5.6405551.9021.0581.102339684
Dima1.286117375280221130163
Donostia / San Sebastian166.34815.31040.18624.42838.82714.09333.504
Durango26.5022.9147.5615.1384.9932.1253.771
Ea7985125713613760157
Eibar24.6292.6478.4144.8574.4831.6082.620
Elantxobe3421312976583234
Elburgo/Burgelu573491571211274871
Elciego944924031212114770
Elduain211535543291219
Elgeta1.00810431121717861137
Elgoibar10.3021.2263.5512.2581.6356251.007
Elorrio6.6847712.2851.3061.135472715
Elvillar/Bilar3403318735581413
Erandio21.9202.2638.9253.7564.1331.0421.801
Ereño238236649402634
Ermua14.7391.9586.5392.5042.203594941
Errenteria36.4384.58713.1887.0477.2911.6712.654
Errezil5586329366842329
Erriberagoitia/Ribera Alta750762881601174663
Errigoiti4473016783703463
Eskoriatza3.6983581.392774644204326
Etxebarri9.5211.2713.1691.6411.6397341.067
Etxebarria667572091321753757
Ezkio-Itsaso570541971251002965
Forua8617529316316164105
Fruiz48251130941053567
Gabiria45755140861003541
Gaintza10731162118516
Galdakao26.8422.4259.0694.8055.2911.9873.265
Galdames749442562001315167
Gamiz-Fika1.270103374214253104222
Garai282297563522439
Gatika1.488141336257422107225
Gautegiz Arteaga7916316314318193148
Gaztelu1453150262459
Gernika-Lumo14.9631.5014.7382.2042.9931.3302.197
Getaria2.526220888467466195290
Getxo71.1555.57311.5778.75617.6787.43920.132
Gizaburuaga186175741311921
Gordexola1.557141466282322116230
Gorliz5.1485061.0008141.1625271.139
Güeñes5.8886362.1621.0861.113357534
Harana/Valle de Arana23919142373047
Hernani18.0282.7075.1903.5543.5571.0941.926
Hernialde2995311245431630
Hondarribia15.5731.5584.0742.5383.7021.3472.354
Ibarra3.8155631.323775609231314
Ibarrangelu584411288810781139
Idiazabal2.083212739395374150213
Igorre3.6573701.311743613253367
Ikaztegieta4406017670672641
Irun54.0776.24617.5159.93811.8273.1795.372
Iruña Oka/Iruña de Oca3.0023821.090603579142206
Irura1.524190403366300103162
Iruraiz-Gauna49736180113882951
Ispaster640702321131034478
Itsasondo6201181901121063856
Iurreta3.3163701.375626508166271
Izurtza269478052352629
Karrantza Harana/Valle de Carranza2.5491821.22643544693167
Kortezubi3802713071653453
Kripan17417853227310
Kuartango3352413463681630
Labastida/Bastida1.3161745082242377796
Lagran1583833421107
Laguardia1.43215554519033894110
Lanciego/Lantziego62355290841342535
Lanestosa2552912031411024
Lantaron889893582041315354
Lapuebla de Labarca78588391881284446
Larrabetzu1.799196451257384189322
Larraul224367840341224
Lasarte-Oria17.0051.8926.6353.2262.8369231.493
Laudio/Llodio16.9211.6006.4613.1453.1449471.624
Laukiz1.04811818812225693271
Lazkao4.8327161.557915875305464
Leaburu3336613657401222
Legazpi7.6897362.9511.3401.492458712
Legorreta1.33120248125020465129
Legutio1.57115457730027398169
Leintz Gatzaga224523949471027
Leioa27.7982.6547.1394.4226.2382.1995.146
Lekeitio6.6246502.1801.1581.225550861
Lemoa3.1883631.076718525216290
Lemoiz1.097108236188256102207
Leza18816863928811
Lezama2.154207611346433196361
Lezo5.4736231.8871.1891.089262423
Lizartza5706029874672843
Loiu2.119266497313465191387
Mallabia1.0667147421013967105
Mañaria4452717892613651
Markina-Xemein4.3554601.540899731302423
Maruri-Jatabe8399316512617984192
Mendaro1.849258627389311100164
Mendata3663712477513443
Mendexa44837134871002862
Meñaka637651961281045787
Moreda de Álava/Moreda Araba2701711047561624
Morga3823313062862447
Mundaka1.664115454234378164319
Mungia15.2951.8263.9062.4403.3291.2242.570
Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz4162517784612346
Murueta271265959622837
Muskiz6.7976692.2981.5771.278386589
Mutiloa221248744351021
Mutriku4.8125351.859923767252476
Muxika1.325151457213252105147
Nabarniz219167240372232
Navaridas19419892744510
Oiartzun9.3269602.9471.7032.0075881.121
Okondo1.0421233732181736194
Olaberria826933221741343766
Ondarroa7.9689633.2381.2311.435413688
Oñati10.0707983.5311.7341.8687091.430
Ordizia8.6581.4942.2511.6221.771564956
Orendain168195232321815
Orexa971936151755
Orio5.2625761.7361.0171.033343557
Ormaiztegi1.16913834325127558104
Orozko2.347312667407484182295
Ortuella7.6788912.9021.6261.394345520
Otxandio1.15210842921019097118
Oyón-Oion2.9965141.184394563136205
Pasaia15.1401.6915.5052.7693.2217641.190
Peñacerrada-Urizaharra270467667381924
Plentzia4.0233927345841.059387867
Portugalete43.0194.20716.0427.8157.5182.6994.738
Ribera Baja/Erribera Beitia1.40018348027526296104
Samaniego22129923249613
San Millan/Donemiliaga66768271140963260
Santurtzi41.9184.62816.2487.4527.2972.3793.914
Segura1.30315341426922688153
Sestao25.1603.11710.3424.2174.5281.1861.770
Sondika4.0644171.200669930268580
Sopela11.2881.1362.1551.8322.6231.1262.416
Sopuerta2.270217732566383170202
Soraluze-Placencia de las Armas3.5704301.417694598155276
Sukarrieta323225646762895
Tolosaldea17.1751.7335.3573.1923.3701.3322.191
Trucios-Turtzioz48945206108792427
Ubide17221573432919
Ugao-Miraballes3.6933501.402626750199366
Urduliz3.629336938646704346659
Urduña/Orduña3.8124421.312767756210325
Urkabustaiz1.22312235724726784146
Urnieta5.6117351.7521.2061.067319532
Urretxu6.1638792.0021.0961.176397613
Usurbil5.5827231.8761.083943356601
Valdegovia/Gaubea1.011864221791745991
Valle de Trapaga-Trapagaran10.9471.1384.0492.1912.036600933
Villabona5.3316762.032998944259422
Villabuena de Alava/Eskuernaga2823213228521325
Vitoria-Gasteiz218.95423.81668.36735.84247.50716.26027.162
Yécora/Iekora236281092651157
Zaldibar2.7132701.115573401141213
Zaldibia1.42828937929626178125
Zalduondo179164941371323
Zalla7.6097852.5591.7221.426452665
Zambrana3913814481822224
Zamudio2.9833461.041559551179307
Zaratamo1.509205543257265103136
Zarautz21.0652.1445.3283.7304.8241.5993.440
Zeanuri1.135115296267187106164
Zeberio9518329018917174144
Zegama1.3142353682602937088
Zerain225386241371433
Zestoa3.3903551.322612578216307
Zierbena1.35711141630927690155
Zigoitia1.567143415330318142219
Ziortza-Bolibar4144814199632142
Zizurkil2.6653051.110492411132215
Zuia2.203288517375507163353
Zumaia8.6068292.7161.8541.657552998
Zumarraga8.9919633.6961.4461.681489716

Data 2019ko Irailaren 19a

Iturria: EUSTAT. Hezkuntzaren udal estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

10 urteko eta gehiagoko Euskal AEko biztanleak, lurralde-eremua eta titulazio-maila aintzat hartuta. 2018/01/01

Eragiketa : 
Hezkuntzaren udal estatistika
Eragiketa kodea : 
040606
Periodikotasuna : 
Urtekoa
Denbora arloa : 
01/01/2018
Eguneratze data : 
2019/09/19
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0012387_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Mikrodatuak

Metadatuak

Galdesortak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali