Euskal AEko 16 urte eta gehiagoko biztanleak, Lanbide-ren erregistroan langabetu gisa izen-ematearen egoeraren arabera, jarduerarekiko harremanari jarraiki (milaka eta %) (p). 2019/II

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 GuztiraOkupatuakLangabeaEz-aktiboa
 MilaMila %Mila %Mila %
Guztira1.847,3947,951,3100,35,4799,143,3
        
Erregistro informaziorik gabe16,39,960,81,37,95,131,4
Langabe gisa erregistratu gabeak1.696,5911,353,734,92,1750,244,2
Izen-emate altak23,97,631,78,033,78,334,6
Izen-emate bajak29,312,041,09,833,67,525,5
Erregistratu iraunkor eta etenduna81,37,28,846,256,728,034,5
        
Zenbatetsitako izen-emateak, batez beste99,27,27,264,064,528,028,2

(p)Behinbehineko datuak

Data 2019ko Uztailaren 19a

Iturria: EUSTAT. Biztanleria Jardueraren Arabera sailkatzeko Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 16 urte eta gehiagoko biztanleak, Lanbide-ren erregistroan langabetu gisa izen-ematearen egoeraren arabera, jarduerarekiko harremanari jarraiki (milaka eta %) (p). 2019/II

Eragiketa : 
Biztanleria jardueraren arabera sailkatzeko inkesta
Eragiketa kodea : 
050403
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
II/2019
Eguneratze data : 
2019/07/19
Hurrengo eguneratzea : 
2019/10/18
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0012707_e.html
Erakunde arduraduna : 
Beste erakundeak : 
Enplegua eta Gizarte Politikak Saila, Ogasuna eta Ekonomia Saila

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali