Euskal AEko 6 urte eta gehiagoko biztanleria elkarte kidea motaren arabera, urteari eta sexuari jarraiki

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 200420092014
 GizonezkoakEmakumezkoakGizonezkoakEmakumezkoakGizonezkoakEmakumezkoak
 mila%mila%mila%mila%mila%mila%
BIZTANLERIA OSOA968,7100,01.022,6100,0997,8100,01.044,8100,0976,5100,01.047,1100,0
Elkarte kide da(*)            
Gazte-elkarteak11,61,27,60,714,21,410,81,012,21,216,71,6
Kirol-elkarteak135,113,941,44,0181,418,277,77,4150,715,473,57,0
Erlijio-kontzesioak43,64,566,46,527,72,836,03,419,92,030,52,9
Politika-,,sindikatu-,lanbide-elkarteak66,26,826,62,657,35,739,03,765,96,746,34,4
Garapenerako lankidetzako elkarteak11,51,218,31,820,52,122,82,220,02,028,62,7
Gizarteasistentziako elkarteak17,71,823,92,327,62,838,03,629,83,139,33,8
Ingurumen-elkarteak7,20,76,60,610,51,17,30,712,31,38,80,8
Gizaeskubideen elkarteak9,31,09,70,910,71,115,11,413,41,414,81,4
Auzoen elkarteak20,62,124,02,316,91,716,91,623,82,419,21,8
Arte, folklore- eta jolas-elkarteak61,76,464,66,337,43,733,43,235,13,642,24,0
Irakaskuntzako elkarteak8,00,812,21,214,51,515,21,58,20,814,11,3
Beste elkarte batzuk41,04,249,84,980,38,065,16,247,34,847,54,5

(*)Erantzun anizkuna

Data 2015eko Ekainaren 2a

Iturria: EUSTAT. Bizi Kondizioen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 6 urte eta gehiagoko biztanleria elkarte kidea motaren arabera, urteari eta sexuari jarraiki

Eragiketa : 
Bizi-baldintzen inkesta
Eragiketa kodea : 
010901
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
de Euskadi que pertenece a sociedades y asociaciones por tipo según año y sexo
Eguneratze data : 
2015/06/02
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0013410_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali