Euskal AEko 6 urte eta gehiagoko biztanleria klub eta elkarte jardunaldietan borondate laguntzarern motaren arabera, urteari eta sexuari jarraiki

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 200420092014
 GizonezkoakEmakumezkoakGizonezkoakEmakumezkoakGizonezkoakEmakumezkoak
 mila%mila%mila%mila%mila%mila%
BIZTANLERIA OSOA968,7100,01.022,6100,0997,8100,01.044,8100,0976,5100,01.047,1100,0
Borondate laguntza ematen du(*)            
Gazte-elkarteak3,50,43,30,37,70,85,20,58,60,99,90,9
Kirol-elkarteak31,03,25,50,545,44,610,81,055,45,724,62,3
Erlijio-kontzesioak10,11,016,41,611,71,216,71,66,60,718,11,7
Politika-,,sindikatu-,lanbide-elkarteak22,12,33,70,412,51,35,00,520,72,112,91,2
Garapenerako lankidetzako elkarteak4,30,43,30,36,60,75,00,55,40,611,51,1
Gizarteasistentziako elkarteak9,61,011,61,15,00,514,71,410,71,118,81,8
Ingurumen-elkarteak3,50,42,80,33,40,33,10,35,80,63,10,3
Gizaeskubideen elkarteak6,30,73,80,43,70,48,30,87,00,76,10,6
Auzoen elkarteak7,90,87,20,73,90,45,40,515,91,68,10,8
Arte, folklore- eta jolas-elkarteak13,81,418,11,89,30,99,70,916,51,712,71,2
Irakaskuntzako elkarteak4,50,55,70,66,20,66,80,76,30,67,90,8
Beste elkarte batzuk8,40,914,61,421,42,120,11,914,71,520,01,9

(*)Erantzun anizkuna

Data 2015eko Ekainaren 2a

Iturria: EUSTAT. Bizi Kondizioen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 6 urte eta gehiagoko biztanleria klub eta elkarte jardunaldietan borondate laguntzarern motaren arabera, urteari eta sexuari jarraiki

Eragiketa : 
Bizi-baldintzen inkesta
Eragiketa kodea : 
010901
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
de Euskadi que presta ayuda voluntaria en sociedades y asociaciones por tipo según año y sexo
Eguneratze data : 
2015/06/02
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0013415_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Datuak

Grafiko interaktiboak

Metadatuak

Kode eta izendegiak

Informazio gehigarri

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali