Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Martxoa 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2019/032018/03D%2019/032018/03D%
EUSKAL AE73,4576,57-4,0744,3745,08-1,57
       
ARABA/ALAVA61,5469,84-11,8835,0737,75-7,10
Vitoria-Gasteiz59,5158,881,0737,1934,537,70
Errioxa Arabarra90,39152,70-40,8144,8479,18-43,37
Arabako gainerako eskualdeak53,1256,95-6,7319,9120,32-2,02
       
BIZKAIA73,9074,84-1,2646,6645,512,53
Bilbao79,9481,51-1,9357,8154,386,31
Metropolialdea(*)60,1962,50-3,7033,5036,95-9,34
Bizkaiko kostaldea66,7865,242,3633,8433,93-0,27
Bizkaiko barrualdea57,4763,73-9,8222,8927,94-18,07
       
GIPUZKOA77,0081,12-5,0844,8647,26-5,08
Donostia / San Sebastian92,3299,09-6,8360,1163,34-5,10
Metropolialdea(*)51,8454,80-5,4025,3326,36-3,91
Gipuzkoako kostaldea(*)59,4163,78-6,8532,9734,73-5,07
Gipuzkoako barrualdea53,0452,790,4724,8827,63-9,95

(*)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

Data 2019ko Martxoaren 21a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Martxoa 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Marzo 2019
Eguneratze data : 
2019/04/17
Hurrengo eguneratzea : 
2019/04/25
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014096_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali