Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Ekaina 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2019/062018/06D%2019/062018/06D%
EUSKAL AE101,5596,125,6576,6171,437,25
       
ARABA/ALAVA77,8876,042,4251,0850,990,18
Vitoria-Gasteiz69,3365,665,5948,2848,32-0,08
Errioxa Arabarra150,93156,17-3,3692,7995,52-2,86
Arabako gainerako eskualdeak57,9755,354,7329,6324,3021,93
       
BIZKAIA92,9786,457,5469,2665,146,32
Bilbao106,1696,769,7184,8879,806,37
Metropolialdea(*)67,8869,79-2,7449,4152,10-5,16
Bizkaiko kostaldea78,8972,628,6354,9345,7520,07
Bizkaiko barrualdea66,6064,453,3436,1635,940,61
       
GIPUZKOA118,04114,333,2494,5286,589,17
Donostia / San Sebastian153,84147,934,00136,89127,297,54
Metropolialdea(*)59,1357,013,7240,5034,9116,01
Gipuzkoako kostaldea(*)78,3677,141,5862,1656,2910,43
Gipuzkoako barrualdea58,2353,438,9835,4630,1517,61

(*)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

Data 2019ko Uztailaren 22a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Ekaina 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Junio 2019
Eguneratze data : 
2019/07/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/08/22
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014096_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali