Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Abuztua 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2019/082018/08D%2019/082018/08D%
EUSKAL AE117,62110,086,8599,8094,455,66
       
ARABA/ALAVA79,9278,112,3263,3862,082,09
Vitoria-Gasteiz72,8469,215,2457,6456,651,75
Errioxa Arabarra141,37144,03-1,85111,09111,72-0,56
Arabako gainerako eskualdeak61,5960,491,8249,6542,7116,25
       
BIZKAIA97,6791,566,6781,6978,054,66
Bilbao110,10101,928,0395,3890,425,49
Metropolialdea(*)73,6469,975,2558,4658,49-0,05
Bizkaiko kostaldea90,5290,70-0,2075,8374,971,15
Bizkaiko barrualdea71,7470,381,9353,5152,042,82
       
GIPUZKOA152,32141,957,31134,44126,026,68
Donostia / San Sebastian196,71181,248,54183,84171,297,33
Metropolialdea(*)92,7690,562,4377,6273,925,01
Gipuzkoako kostaldea(*)111,76112,25-0,44102,59102,340,24
Gipuzkoako barrualdea66,6964,163,9446,6146,550,13

(*)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

Data 2019ko Irailaren 23a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Abuztua 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Agosto 2019
Eguneratze data : 
2019/09/23
Hurrengo eguneratzea : 
2019/10/22
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014096_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali