Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Abendua 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2018/122017/12D%2018/122017/12D%
EUSKAL AE75,5474,121,9239,2036,826,46
       
ARABA/ALAVA64,8365,38-0,8432,0130,485,02
Vitoria-Gasteiz56,9456,630,5530,5228,746,19
Errioxa Arabarra129,56126,832,1552,7852,181,15
Arabako gainerako eskualdeak58,4857,930,9520,9118,8410,99
       
BIZKAIA72,9071,671,7239,3037,624,47
Bilbao78,7076,333,1046,5645,073,31
Metropolialdea(*)57,5960,94-5,5028,3527,662,49
Bizkaiko kostaldea69,5267,353,2233,3328,6316,42
Bizkaiko barrualdea63,5260,025,8325,5323,687,81
       
GIPUZKOA83,3581,252,5841,9338,409,19
Donostia / San Sebastian101,4497,034,5453,7750,047,45
Metropolialdea(*)49,5550,20-1,2924,0415,6353,81
Gipuzkoako kostaldea(*)64,9462,673,6231,2329,774,90
Gipuzkoako barrualdea54,5057,84-5,7724,0625,21-4,56

(*)Ez da/dira sartzen hiriburua(k)

Data 2019ko Urtarrilaren 22a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak hileko gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta zona geografikoaren arabera (euroetan). Abendua 2018

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Diciembre 2018
Eguneratze data : 
2019/01/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/02/21
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014096_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali