Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Abendua 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2018/122017/12D%2018/122017/12D%
EUSKAL AE75,5474,121,9239,2036,826,46
Lau eta bost izar98,1994,853,5253,5450,845,31
Hiru izar63,7864,58-1,2434,9433,324,86
Bi izar58,5859,24-1,1128,2927,751,95
Izar bat59,8359,98-0,2527,5426,533,81
Ostatuak46,8346,680,3222,5620,4810,16
       
ARABA/ALAVA64,8365,38-0,8432,0130,485,02
Hiru izar eta gehiago74,1674,23-0,0937,7635,496,40
Izar bat eta bikoak eta ostatuak49,5351,06-3,0023,2922,871,84
       
BIZKAIA72,9071,671,7239,3037,624,47
Hiru izar eta gehiago83,4881,452,4946,0344,593,23
Izar bat eta bikoak eta ostatuak50,3750,80-0,8525,9424,515,83
       
GIPUZKOA83,3581,252,5841,9338,409,19
Hiru izar eta gehiago100,8798,332,5855,8951,708,10
Izar bat eta bikoak eta ostatuak57,8857,95-0,1225,6824,076,69

Data 2019ko Urtarrilaren 22a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Abendua 2018

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Diciembre 2018
Eguneratze data : 
2019/01/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/02/21
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014094_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali