Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Ekaina 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2019/062018/06D%2019/062018/06D%
EUSKAL AE101,5596,125,6576,6171,437,25
Lau eta bost izar137,10129,525,85114,09107,386,25
Hiru izar77,9777,500,6161,1659,572,67
Bi izar76,4672,116,0351,2446,649,86
Izar bat74,0766,5611,2845,4439,5115,01
Ostatuak61,9258,865,2042,3239,906,07
       
ARABA/ALAVA77,8876,042,4251,0850,990,18
Hiru izar eta gehiago90,1087,373,1265,2764,411,34
Izar bat eta bikoak eta ostatuak54,1853,870,5830,0230,71-2,25
       
BIZKAIA92,9786,457,5469,2665,146,32
Hiru izar eta gehiago105,6899,586,1384,9980,695,33
Izar bat eta bikoak eta ostatuak60,9356,727,4238,2936,893,80
       
GIPUZKOA118,04114,333,2494,5286,589,17
Hiru izar eta gehiago147,93143,213,30129,37120,087,74
Izar bat eta bikoak eta ostatuak78,7974,186,2156,7949,5114,70

Data 2019ko Uztailaren 22a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Ekaina 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Junio 2019
Eguneratze data : 
2019/07/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/08/22
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014094_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali