Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Martxoa 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
  ADR (euros)RevPAR (euros)
 2019/032018/03D%2019/032018/03D%
EUSKAL AE73,4576,57-4,0744,3745,08-1,57
Lau eta bost izar92,9098,52-5,7061,6563,45-2,84
Hiru izar61,3464,96-5,5739,0339,83-2,01
Bi izar61,6865,17-5,3633,5235,08-4,45
Izar bat59,0062,13-5,0428,0830,20-7,02
Ostatuak49,1648,351,6826,6925,853,25
       
ARABA/ALAVA61,5469,84-11,8835,0737,75-7,10
Hiru izar eta gehiago67,8780,78-15,9840,6745,17-9,96
Izar bat eta bikoak eta ostatuak50,5150,98-0,9226,5326,061,80
       
BIZKAIA73,9074,84-1,2646,6645,512,53
Hiru izar eta gehiago82,7084,80-2,4855,4454,910,97
Izar bat eta bikoak eta ostatuak52,9253,23-0,5829,3528,592,66
       
GIPUZKOA77,0081,12-5,0844,8647,26-5,08
Hiru izar eta gehiago88,9395,30-6,6858,1161,54-5,57
Izar bat eta bikoak eta ostatuak59,0561,56-4,0829,5931,60-6,36

Data 2019ko Apirilaren 17a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta

Euskera
Productuaren datuak
Productuaren datuak

Hileko batez besteko tarifa (ADR) eta eguneko diru-sarrerak gela eskuragarriko (RevPar) Euskal AEko hotel-establezimenduetan, lurralde eta kategoriaren arabera (euroetan). Martxoa 2019

Eragiketa : 
Establezimendu turistiko hartzaileen inkesta
Eragiketa kodea : 
132680
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Marzo 2019
Eguneratze data : 
2019/04/17
Hurrengo eguneratzea : 
2019/04/25
Eragiketa mota : 
Laginketa bidezko inkesta
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014094_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali