Euskal AEko azalera handietako eta elikadura kate handietako merkataritzaren indizea produktu motaren eta hilaren arabera. Datu gordinak. Prezio konstanteak. Ekaina 2019

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 OrokorraJanariakGainerako produktuak
 Indizeam / m-12Am/Am-12Indizeam / m-12Am/Am-12Indizeam / m-12Am/Am-12
2018         
Ekaina106,12,72,7106,22,03,1104,52,60,9
Uztaila105,31,42,598,91,22,8115,01,21,0
Abuztua100,3-0,22,298,7-0,42,4100,6-0,40,8
Iraila101,7-3,01,6101,8-1,72,099,1-6,30,0
Urria108,99,22,3110,06,92,5105,813,31,2
Azaroa107,01,92,3106,82,12,4107,20,61,2
Abendua134,8-0,22,0136,80,12,2130,9-1,10,9
2019(p)         
Urtarrila115,34,04,0107,32,62,6127,06,36,3
Otsaila96,81,62,999,01,31,988,51,04,1
Martxoa106,30,82,2111,00,41,494,11,53,3
Apirila100,53,02,4105,24,22,191,00,92,7
Maiatza106,73,82,6110,84,72,698,42,32,7
Ekaina104,4-1,61,9105,3-0,82,0101,7-2,71,7
          
2015100,0--100,0--100,0--
2016102,32,32,3102,32,32,3101,81,81,8
2017104,31,91,9104,32,02,0103,21,41,4
2018106,42,02,0106,62,22,2104,10,90,9

Oinarria 2015

(p)Behinbehineko datuak

m/m12 Azken hileko (m) aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren (m-12) aldean

Am/Am12 Urtarriletik behatutako azken hilera arte metatutako aldiko urte arteko tasa (A(m-12)) aurreko urtean metatutako aldi beraren aldean

Data 2019ko Uztailaren 26a

Iturria: Eustat. Merkataritza indizea azalera handietan eta elikadura kate handietan (AHEK)

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko azalera handietako eta elikadura kate handietako merkataritzaren indizea produktu motaren eta hilaren arabera. Datu gordinak. Prezio konstanteak. Ekaina 2019

Eragiketa : 
Merkataritza Indizea azalera handietan eta elikadura kate handietan
Eragiketa kodea : 
142533
Periodikotasuna : 
Hilekoa
Denbora arloa : 
Junio 2019
Eguneratze data : 
2019/07/26
Hurrengo eguneratzea : 
2019/09/06
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014184_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali