Euskal AEko 2 urteko eta gehiagoko biztanleria, lurralde-eremuaren eta euskara-maila orokorraren arabera. 2016

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Produktuen zerrenda
 GuztiraEuskaldunakIa-euskaldunakErdaldunak
  GuztiraAlfabetatuakErdizka alfabetatuakAlfabetatugabeakGuztiraAlfabetatuakAlfabetatugabeakPasiboak 
           
Euskal AE / C.A. de Euskadi2.122.895895.942771.37587.02337.544391.897263.21055.37673.311835.056
           
Lurralde historikoak          
Araba / Álava314.74489.82377.8797.9703.97461.93043.0538.03910.838162.991
Bizkaia1.113.955407.859351.94537.42718.487219.598152.05127.45040.097486.498
Gipuzkoa694.196398.260341.55141.62615.083110.36968.10619.88722.376185.567
           
Eskualdeak          
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses5.8261.151964114731.1697911442343.506
Arabako Lautada / Llanada Alavesa252.60669.97960.4596.3903.13049.78734.4486.4568.883132.840
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa2.928734645543548534161831.709
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión23.09613.48211.5931.3875023.6652.5754586325.949
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa75.09234.37229.7043.2051.46314.1718.7992.4302.94226.549
Bilbo Handia / Gran Bilbao838.614252.607218.26321.56312.781173.692120.46521.36731.860412.315
Debabarrena / Bajo Deba53.80133.23128.0013.8751.3558.0064.8771.5951.53412.564
Debagoiena / Alto Deba61.17940.53434.5174.5001.5177.9694.9841.4891.49612.676
Donostialdea / Donostia-San Sebastián317.836156.382135.69914.6256.05859.64736.89410.54512.208101.807
Durangaldea / Duranguesado95.87050.08943.4824.6221.98517.82812.1092.5033.21627.953
Enkartazioak / Encartaciones31.2498.9777.7157585046.2544.3248151.11516.018
Errioxa Arabarra11.1732.5252.1432321502.2001.5372733906.448
Gernika-Bermeo44.57032.80227.9643.9049344.7343.1135301.0917.034
Goierri65.64541.62935.6724.3711.5869.1945.5061.6542.03414.822
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea8.5884.0063.5922901241.5531.1232242063.029
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa33.62311.42810.0768904626.7364.8138811.04215.459
Markina-Ondarroa25.44520.55617.6952.3055562.0211.5152572492.868
Plentzia-Mungia55.11129.34625.2332.8881.22511.4047.9501.5201.93414.361
Tolosaldea / Tolosa47.28534.90529.5494.2111.1454.7442.9311.0457687.636
Urola-Kostaldea / Urola Costa73.35857.20748.4096.8391.9596.6384.1151.1291.3949.513
           
Udalerriak          
Abadiño7.3144.0933.4954031951.2968851912201.925
Abaltzisketa309292245416530212
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena9.3612.8512.4922161432.0441.3982424044.466
Aduna45141233757181682623
Agurain/Salvatierra4.9931.6561.410167799776551391832.360
Aia1.9881.7461.53614664119802415123
Aizarnazabal71759951058315331101265
Ajangiz45441635750918132320
Albiztur28926520745131333711
Alegia1.7361.3631.18912450131871628242
Alegría-Dulantzi2.9331.0819419446652476751011.200
Alkiza339301270181317134021
Alonsotegi2.8158407137750623423781221.352
Altzaga168149127193128137
Altzo355313266361117112425
Amezketa8918086561371532283151
Amorebieta-Etxano18.09210.1608.8309583723.1832.1515015314.749
Amoroto405368312441218124219
Amurrio10.0083.3722.9712641371.9671.3482833364.669
Andoain14.4668.1486.9458613422.5581.6014624953.760
Anoeta1.9541.4221.214160481931105033339
Antzuola2.1291.6571.381198781871165120285
Añana168342941271656107
Arakaldo168947513636264638
Arama21017514524617113318
Aramaio1.4941.2191.1226928122921713153
Arantzazu392302254341436271854
Areatza1.15174766557251591122522245
Aretxabaleta6.8194.5443.8735091629196141481571.356
Armiñon2215441945034412117
Arraia-Maeztu7061981691613122851621386
Arrankudiaga97756648565161951282641216
Arrasate/Mondragon21.41312.22710.5031.2924323.3602.0086417115.826
Arratzu38935030042817142122
Arratzua-Ubarrundia1.00334530922141811262530477
Arrieta54841235349109269101344
Arrigorriaga11.7494.5203.9873511822.4851.7773103984.744
Artea7195654895224644351690
Artzentales7161861581513135912123395
Artziniega1.79160351357333752636250813
Asparrena1.61360953548262791824750725
Asteasu1.4531.2121.0809735121653422120
Astigarraga5.7893.7483.2453331709246431551261.117
Ataun1.6221.4141.11622573100562123108
Atxondo1.33788677586252031451840248
Aulesti636563484651440334333
Ayala/Aiara2.8161.077940875061146281681.128
Azkoitia11.4788.8287.2211.3102971.0576521572481.593
Azpeitia14.40712.0579.7421.8924239765061633071.374
Bakio2.5511.6801.456151733752546358496
Baliarrain1311199715742118
Balmaseda7.4722.0751.7571921261.4691.0012072613.928
Baños de Ebro/Mañueta3046259125842214184
Barakaldo96.23524.30720.4242.2881.59520.17414.1052.3503.71951.754
Barrika1.53571159889243832654771441
Barrundia92033931115131731302023408
Basauri40.07011.2989.8549095357.8275.2739631.59120.945
Beasain13.3967.9106.8147393572.1761.3064054653.310
Bedia1.01158951950201931372828229
Beizama1201078717375206
Belauntza25421518624512110127
Berango7.0022.9502.5232871401.6271.1801832642.425
Berantevilla4636954787353713321
Berastegi1.031942841821947357542
Bergara14.53610.0158.6391.0423341.8931.2302973662.628
Bermeo16.32411.97210.1531.5043151.7301.1551853902.622
Bernedo5081069410296641022306
Berriatua1.213961826108279271615160
Berriz4.5712.6172.2472621087695311121261.185
Berrobi591476387622744329371
--Bidania-Goiatz498425368421523146350
Bilbao335.73297.28784.5838.1144.59067.00445.9808.29112.733171.441
Busturia1.6291.113955123352021232851314
Campezo/Kanpezu1.03131928518161811322821531
Deba5.3214.0963.43250615845928111860766
Derio6.4622.5982.1942401641.3841.0121612112.480
Dima1.4121.1731.0071254111684248123
Donostia / San Sebastian176.63781.27470.7877.3533.13434.82521.6526.0307.14360.538
Durango28.71015.19113.2981.3675265.6573.7948411.0227.862
Ea823659560801966543998
Eibar26.46014.38612.1121.6286464.6652.8019509147.409
Elantxobe35030925447819132422
Elburgo/Burgelu613189168147121882013303
Elciego1.02420516824131991402831620
Elduain234214182248129218
Elgeta1.077854729943196691314127
Elgoibar11.1326.9325.9027652651.6931.0812703422.507
Elorrio7.1644.4333.8753991591.0596281742571.672
Elvillar/Bilar341696063392928233
Erandio23.2057.2026.0776974284.7763.25466286011.227
Ereño2522241952451291216
Ermua15.5435.2144.6113612423.3282.3893396007.001
Errenteria38.94916.71414.4721.5486947.7494.6981.3961.65514.486
Errezil57454042496201692518
Erriberagoitia/Ribera Alta81620317516121641083026449
Errigoiti47938432750743383252
Eskoriatza4.0062.5072.13727892555344107104944
Etxebarri10.6473.7643.1223742682.4261.7642813814.457
Etxebarria670583503592139343248
Ezkio-Itsaso611516457372240258755
Forua91070059287219064521120
Fruiz5364013364322704761765
Gabiria500454408331326129520
Gaintza12511410011343017
Galdakao28.59112.33510.7321.0415625.8564.11481792510.400
Galdames8032031771881711241730429
Gamiz-Fika1.350979841114241571152022214
Garai297247206311025184325
Gatika1.6321.105961113313352623835192
Gautegiz Arteaga82666258257238751142277
Gaztelu159144111267104335
Gernika-Lumo16.16711.3009.6251.3193561.8751.2001844912.992
Getaria2.6942.2722.041162691571032529265
Getxo75.86225.24621.9182.1481.18017.49912.4262.1612.91233.117
Gizaburuaga2061811512371290313
Gordexola1.65550143245243552494660799
Gorliz5.5492.5312.217215991.3459171912371.673
Güeñes6.4701.9611.6771681161.3579441852283.152
Harana/Valle de Arana239363051201415183
Hernani19.76612.11810.4241.2454493.1421.9615696124.506
Hernialde31126223327222154327
Hondarribia16.77710.6899.2021.1383492.6751.7403955403.413
Ibarra4.0312.7802.429257944752999185776
Ibarrangelu63750344156659438875
Idiazabal2.2631.9181.66117186141832929204
Igorre4.0322.7952.386323865153883790722
Ikaztegieta460360277767543671146
Irun58.31523.68320.5022.0671.11411.4967.0592.0352.40223.136
Iruña Oka/Iruña de Oca3.2339357939844782569941191.516
Irura1.6941.2581.056137651691134115267
Iruraiz-Gauna545167153122113821417265
Ispaster7025844926329674911751
Itsasondo634487404749523315495
Iurreta3.5451.7721.505190776774391071311.096
Izurtza249190173107261221233
Karrantza Harana/Valle de Carranza2.665636551533245831561821.571
Kortezubi418370318381425185223
Kripan187403820352546112
Kuartango35690795674381917192
Labastida/Bastida1.45347941838232952084938679
Lagran168201622241815124
Laguardia1.50638034124152952103649831
Lanciego/Lantziego66913811513101621101636369
Lanestosa2785951624024511179
Lantaron9081311111010128762230649
Lapuebla de Labarca83719016514112031243247444
Larrabetzu1.9721.5011.279177452381832233233
Larraul24822018628615122113
Lasarte-Oria18.0478.1887.1257283353.2901.9865757296.569
Laudio/Llodio17.8825.9755.3024482253.5392.5514275618.368
Laukiz1.17362754161252581854825288
Lazkao5.3073.4322.8424801107073821222031.168
Leaburu35529725436728234130
Legazpi8.1964.9814.2855151811.2087102022962.007
Legorreta1.4351.037907100301631042930235
Legutio1.72276365078353132234446646
Leintz Gatzaga23518815229725187022
Leioa30.21810.7909.3338945636.9014.9568231.12212.527
Lekeitio7.0645.7724.9936271525153807461777
Lemoa3.4291.9381.61419812664843997112843
Lemoiz1.21873263074282351514242251
Leza2065137864735210108
Lezama2.3021.5451.366132473232344544434
Lezo5.9213.5703.0943561201.0506092162251.301
Lizartza624524442602242336358
Loiu2.2321.106945127344823336980644
Mallabia1.14580568684351711262025169
Mañaria504394331451846345764
Markina-Xemein4.7593.7603.1934511163702644957629
Maruri-Jatabe93258049468181871352329165
Mendaro1.9551.3821.172151592311562748342
Mendata391328272451139285624
Mendexa45837632146949405433
Meñaka7125474656121776331188
Moreda de Álava/Moreda Araba258403811423327176
Morga41735430542721180342
Mundaka1.8131.2721.103135342271295048314
Mungia16.6799.3507.9909703903.0332.1264035044.296
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz462403342481323163436
Murueta291247207301018142226
Muskiz7.2492.2041.8941861241.6141.1791822533.431
Mutiloa23620117022917123218
Mutriku5.2074.2223.50557813938523410249600
Muxika1.3951.1881.0291273210081118107
Nabarniz248216186237259887
Navaridas252443941292270179
Oiartzun9.9927.6196.6447672081.1177292191691.256
Okondo1.12640135034172441892827481
Olaberria9245364705115132802131256
Ondarroa8.4326.6205.75472414276558096891.047
Oñati10.9648.5427.1031.0583819345852251241.488
Ordizia9.2805.6384.9015531841.3688582422682.274
Orendain1941721501571173111
Orexa1121068912542112
Orio5.7374.3993.66853719452633312568812
Ormaiztegi1.2629327939841137843617193
Orozko2.6141.6091.382159684363175366569
Ortuella8.1912.3041.9981861201.7881.2162523204.099
Otxandio1.23988775799311531071432199
Oyón-Oion3.291634499815463546670992.022
Pasaia16.2357.0086.0536353203.2982.0076096825.929
Peñacerrada-Urizaharra276555131422859179
Plentzia4.3251.8611.628151829656641231781.499
Portugalete45.43011.81510.3038946189.2146.2441.1351.83524.401
Ribera Baja/Erribera Beitia1.47230224142194263093582744
Samaniego2818172456842719132
San Millan/Donemiliaga718228203196109751618381
Santurtzi44.53911.66010.0159816649.5376.5791.1171.84123.342
Segura1.4331.1991.05710042109701821125
Sestao26.6086.4715.5615523585.3673.6716521.04414.770
Sondika4.3381.8981.641179789216471251491.519
Sopelana12.3185.7694.9615362722.9712.0374075273.578
Sopuerta2.545743643544654639560911.256
Soraluze-Placencia de las Armas3.7262.2131.87824788573324128121940
Sukarrieta3572352032576139121061
Tolosaldea18.70713.27111.1851.6584282.0371.1445763173.399
Trucios-Turtzioz50510786129108701919290
Ubide1741149713424212136
Ugao-Miraballes3.9751.7251.499153738125311301511.438
Urduliz4.0532.0611.762193106921660961651.071
Urduña/Orduña3.9931.1711.01190708866151061651.936
Urkabustaiz1.30849543437242732073630540
Urnieta6.0313.6423.1723211491.0265731982551.363
Urretxu6.7104.0243.5013721511.1346712122511.552
Usurbil6.0034.3533.738478137668435116117982
Valdegovia/Gaubea1.0241981761571721181737654
Valle de Trapaga-Trapagaran11.6613.4523.0282541702.3321.5982904445.877
Villabona5.6003.7903.1165511237134921031181.097
Villabuena de Alava/Eskuernaga30071617351271113178
Vitoria-Gasteiz235.83964.34755.5565.9002.89146.36432.0435.9978.324125.128
Yécora/Iekora2644133534224513181
Zaldibar2.9591.5601.3171786554738164102852
Zaldibia1.5241.2311.00317850119752420174
Zalduondo19683801236229577
Zalla8.1402.5062.1831951281.6151.1111943104.019
Zambrana3987058665539511273
Zamudio3.0781.5131.297161556344598590931
Zaratamo1.59669259561363102323642594
Zarautz22.50116.68314.5121.6475242.4681.5843864983.350
Zeanuri1.2109728451052210178149137
Zeberio1.0407626419922132981717146
Zegama1.4751.2281.0161634993611814154
Zerain243226171478106227
Zestoa3.6012.9342.623225862511714436416
Zierbena1.46945838937323062283543705
Zigoitia1.74864056957143692516058739
Ziortza-Bolibar438385324471431272222
Zizurkil2.8391.9051.589264523142163662620
Zuia2.31688981749234763506759951
Zumaia9.5417.0426.0457492481.0086411911761.491
Zumarraga9.5264.8644.2314591741.5929602633693.070

Data 2018ko Martxoaren 20a

Iturria: EUSTAT. Biztanleria eta etxebizitza estatistika 2016

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko 2 urteko eta gehiagoko biztanleria, lurralde-eremuaren eta euskara-maila orokorraren arabera. 2016

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen estatistika
Eragiketa kodea : 
010123
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
2016
Eguneratze data : 
2018/03/20
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0014687_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Mikrodatuak

Kode eta izendegiak

Grafiko interaktiboak

Kalitate-fitxak

Egutegia

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali