Euskal AEko esportazioen rankina, herrialdeka, metatuta urterokoa (milaka euro) (p). Azaroa 2018

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 HerrialdeaMila euroEstaldura-tasa
 ESPORTAZIO GUZTIEN23.737.344126,5
1Alemania3.643.222133,3
2Frantzia3.607.788204,0
3Estatu Batuak1.950.840448,2
4Erresuma Batua1.633.455226,9
5Italia1.170.522125,9
6Portugal993.210225,3
7Herbehereak932.156158,9
8Belgika898.456217,7
9Mexiko583.52770,8
10Polonia510.188222,8
11Txinako Herri Errepublika436.94640,7
12Txekiar Errepublika361.885177,6
13Australia341.84310.801,3
14Turkia339.002184,0
15Brasil312.06249,2
16Suedia280.457105,6
17Austria258.247126,5
18Errusiar Federakundea239.42063,7
19Suitza226.068210,9
20Danimarka209.006323,0
21Maroko205.615469,8
22Irango Errepublika Islamiarra198.0372.517,2
23Txile188.645576,5
24Hegoafrikar Errepublika174.598423,1
25Hungaria172.548134,7

(p)Behinbehineko datuak

Estaldura-tasa = herrialde baten esportazioen eta inportazioen artean dagoen erlazioa neurtzen du

Data 2019ko Urtarrilaren 22a

Iturria: EUSTAT. Kanpo Merkataritzaren Estatistikak

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko esportazioen rankina, herrialdeka, metatuta urterokoa (milaka euro) (p). Azaroa 2018

Eragiketa : 
Kanpo-merkataritzaren estatistika (KAMEE)
Eragiketa kodea : 
143101
Periodikotasuna : 
Hiru hilekoa
Denbora arloa : 
Noviembre 2018
Eguneratze data : 
2019/01/22
Hurrengo eguneratzea : 
2019/02/21
Eragiketa mota : 
Beste batzuk
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0015260_e.html
Erakunde arduraduna : 

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali