Euskal AEko familia etxebizitza nagusiak, lurralde-eremuaren eta egoiliar kopuruaren arabera. 2016/11/01

Facebooken zabal ezazu Twitterren zabal ezazu Helbide elektronikoan zabal ezazu xls csv Erabili erdialdeko eremua Erabili zabalera guztia Produktuen zerrenda
 Guztira123-56-9>=10Bertako kopuru ertaina
        
Euskal AE890.758247.743264.131363.83414.5744762,4
        
Lurralde historikoak       
Araba / Álava136.02641.34540.55551.6932.371622,4
Bizkaia464.636124.307138.753193.9217.4392162,5
Gipuzkoa290.09682.09184.823118.2204.7641982,5
        
Eskualdeak       
Arabako Ibarrak / Valles Alaveses2.3548126218427092,4
Arabako Lautada / Llanada Alavesa110.40233.84033.32641.3131.882412,4
Arabako Mendialdea / Montaña Alavesa1.41561836041522-2,1
Arratia Nerbioi / Arratia-Nervión9.5312.6402.6074.11216842,5
Bidasoa Beherea / Bajo Bidasoa31.0978.1929.25512.914699372,5
Bilbo Handia / Gran Bilbao352.72094.821107.693144.7035.3521512,4
Debabarrena / Bajo Deba23.1836.9486.8749.020328132,4
Debagoiena / Alto Deba25.7657.5627.56110.35128652,4
Donostialdea / Donostia-San Sebastián134.77238.82740.43453.3582.057962,4
Durangaldea / Duranguesado38.5229.31611.18417.398603212,5
Enkartazioak / Encartaciones12.7883.5023.5905.42526472,5
Errioxa Arabarra4.5711.4481.1801.81312642,5
Gernika-Bermeo18.9335.6555.2717.65634382,4
Goierri27.0267.3257.83611.391457172,5
Gorbeia Inguruak / Estribac. del Gorbea3.3549328621.4817542,6
Kantauri Arabarra / Cantábrica Alavesa13.9303.6954.2065.82919642,5
Markina-Ondarroa10.2882.8312.8254.42720142,5
Plentzia-Mungia21.8545.5425.58310.200508212,6
Tolosaldea / Tolosa19.3085.3995.3358.20635992,5
Urola-Kostaldea / Urola Costa28.9457.8387.52812.980578212,6
        
Udalerriak       
Abadiño2.9346798571.36533-2,6
Abaltzisketa1122226595-2,9
Abanto y Ciervana-Abanto Zierbena3.7839001.0651.77840-2,5
Aduna1764250813-2,7
Agurain/Salvatierra2.0186215497846222,5
Aia7161711583473912,9
Aizarnazabal27461651399-2,8
Ajangiz1684241796-2,8
Albiztur1153023566-2,8
Alegia67518815931018-2,6
Alegría-Dulantzi1.0862562775262522,6
Alkiza1312932673-2,8
Alonsotegi1.23136936647521-2,4
Altzaga571114293-3,0
Altzo1544231774-2,7
Amezketa3531018515116-2,6
Amorebieta-Etxano7.4131.8132.1123.38610112,5
Amoroto1452636794-2,9
Amurrio4.1011.0861.1891.7566822,5
Andoain5.9561.5901.7782.5186642,5
Anoeta8081962413656-2,5
Antzuola8672552243799-2,5
Añana804021181-1,9
Arakaldo601417263-2,7
Arama701216402-3,0
Aramaio5401341182681822,8
Arantzazu1453040705-2,8
Areatza4921471372035-2,4
Aretxabaleta2.8568237951.2023422,5
Armiñon95282638212,6
Arraia-Maeztu328138681175-2,2
Arrankudiaga35474891829-2,8
Arrasate/Mondragon9.1832.7342.8233.53492-2,4
Arratzu149423463822,7
Arratzua-Ubarrundia360919516311-2,6
Arrieta21663491004-2,6
Arrigorriaga4.7521.1101.3042.2944312,6
Artea284717912410-2,6
Artzentales2788779991212,5
Artziniega72520021030510-2,5
Asparrena7232721692757-2,3
Asteasu54014410527516-2,8
Astigarraga2.3395766251.10731-2,6
Ataun6351911442762222,6
Atxondo50210712225914-2,7
Aulesti253726011011-2,6
Ayala/Aiara1.0712622315512612,7
Azkoitia4.4751.2111.1652.0138332,6
Azpeitia5.6171.5451.4742.48211332,6
Bakio1.219497303409912,2
Baliarrain50147272-2,8
Balmaseda3.0628188571.3068012,5
Baños de Ebro/Mañueta1193229544-2,6
Barakaldo41.49410.89013.18216.915492152,4
Barrika5191311212392622,8
Barrundia355110851528-2,5
Basauri17.1954.4525.7566.83215232,4
Beasain5.4251.3891.5662.35910472,6
Bedia406941261833-2,5
Beizama61219301-2,7
Belauntza1043629372-2,4
Berango2.4264056121.3238332,9
Berantevilla179435082312,6
Berastegi3951108319111-2,7
Bergara6.0301.7191.8072.4396322,4
Bermeo7.0412.0372.0472.8629322,4
Bernedo25212561606-2,0
Berriatua42790982191912,9
Berriz1.7874205028234112,6
Berrobi22553591094-2,6
--Bidania-Goiatz179423794512,9
Bilbao144.59343.37744.00554.7032.440682,4
Busturia7012341962656-2,3
Campezo/Kanpezu4871971301528-2,2
Deba2.2086925499204522,5
Derio2.5296327491.13018-2,5
Dima54314513224818-2,7
Donostia / San Sebastian76.93323.42422.95829.2391.254582,4
Durango11.3232.7853.1745.147205122,6
Ea388168921235-2,1
Eibar11.6563.5573.6304.32114352,3
Elantxobe1991064845--1,8
Elburgo/Burgelu22035711086-2,7
Elciego42812711817112-2,5
Elduain912323441-2,6
Elgeta4721461291925-2,4
Elgoibar4.7121.3271.4161.9076022,4
Elorrio2.8016937771.2745522,6
Elvillar/Bilar1403347573-2,6
Erandio9.5932.3392.8644.23115632,5
Ereño1033621433-2,5
Ermua6.4881.4902.1482.8074122,5
Errenteria16.3254.4875.1626.47719452,4
Errezil18732449912-3,1
Erriberagoitia/Ribera Alta32011684110912,4
Errigoiti2006548798-2,6
Eskoriatza1.67848548468227-2,4
Etxebarri4.2318421.1952.1573522,6
Etxebarria29477841258-2,6
Ezkio-Itsaso23351721019-2,7
Forua358949815412-2,6
Fruiz2126150947-2,6
Gabiria1632638945-3,0
Gaintza481411212-2,6
Galdakao11.7562.7083.5835.39273-2,5
Galdames367145941244-2,2
Gamiz-Fika448908525122-3,0
Garai1022119557-3,0
Gatika5711271262902712,9
Gautegiz Arteaga350122801399-2,4
Gaztelu591714235-2,8
Gernika-Lumo6.7481.8541.9342.82912742,5
Getaria1.0963112874752032,6
Getxo29.4176.7758.38413.328890402,7
Gizaburuaga751912404-2,8
Gordexola66119215929713-2,5
Gorliz2.2876686109584922,5
Güeñes2.7217058251.16427-2,4
Harana/Valle de Arana1164836311-2,0
Hernani8.1312.3092.3413.37110282,5
Hernialde1141932594-2,8
Hondarribia6.6451.8491.8662.720193172,6
Ibarra1.6774784846852912,5
Ibarrangelu31113588835-2,1
Idiazabal87623722739418-2,6
Igorre1.63939342378736-2,6
Ikaztegieta1602547826-2,9
Irun24.4526.3437.38910.194506202,5
Iruña Oka/Iruña de Oca1.22630731857328-2,6
Irura68817217832612-2,6
Iruraiz-Gauna1974455917-2,7
Ispaster268865111813-2,6
Itsasondo25367661137-2,6
Iurreta1.4273414416083612,6
Izurtza852319376-2,8
Karrantza Harana/Valle de Carranza1.1053912734093112,4
Kortezubi1583838775-2,8
Kripan711918322-2,6
Kuartango1817546591-2,1
Labastida/Bastida5932031552082522,5
Lagran904723182-1,8
Laguardia6482311582471112,3
Lanciego/Lantziego28293761085-2,4
Lanestosa100392331612,4
Lantaron354119991142022,5
Lapuebla de Labarca355111881488-2,4
Larrabetzu8062262013709-2,5
Larraul801616444-3,1
Lasarte-Oria7.3211.8112.3843.00910982,5
Laudio/Llodio7.5772.0292.4523.01284-2,4
Laukiz40697931912412,9
Lazkao2.1475576029473922,6
Leaburu1383833634-2,7
Legazpi3.5431.0521.0631.39830-2,4
Legorreta564146166243812,5
Legutio74123620228914-2,4
Leintz-Gatzaga94282540-12,5
Leioa11.8752.6563.4045.636179-2,6
Lekeitio3.0669718821.18132-2,4
Lemoa1.4313963996112412,5
Lemoiz5542151292028-2,3
Leza923628253-2,3
Lezama85516522443927-2,8
Lezo2.4126186991.0692422,5
Lizartza2396966977-2,5
Loiu81821917639726-2,7
Mallabia4289311720117-2,7
Mañaria189582993812,8
Markina-Xemein1.9044765418394712,6
Maruri-Jatabe34575861721112,8
Mendaro77119819536216-2,6
Mendata13837316010-2,8
Mendexa1734947707-2,6
Meñaka249486612015-2,9
Moreda de Álava/Moreda Araba1034026361-2,2
Morga1684944723-2,5
Mundaka8583502102917-2,1
Mungia6.4201.4501.6993.11515242,7
MunitibarArbatzegi Gerrikaitz-1786435754-2,4
Murueta1093121498-2,9
Muskiz2.9207137911.3555652,6
Mutiloa1002734381-2,6
Mutriku2.1386205848933742,5
Muxika51312112224723-2,8
Nabarniz1053625404-2,5
Navaridas812820312-2,5
Oiartzun3.8198861.0851.73510942,7
Okondo456118124205812,6
Olaberria38210411615210-2,5
Ondarroa3.3438519451.4994622,5
Oñati4.5851.3721.2741.88356-2,4
Ordizia3.9691.1431.1691.5678642,5
Orendain66141630513,1
Orexa44912212-2,9
Orio2.2395685951.0264732,6
Ormaiztegi5181431492179-2,5
Orozko1.0523042714552112,5
Ortuella3.4528451.1031.47727-2,4
Otxandio535175130220912,4
Oyón-Oion1.30737832556341-2,6
Pasaia6.8742.0622.0952.6209522,4
Peñacerrada-Urizaharra142634237--1,9
Plentzia1.7195034067644512,6
Portugalete19.3705.0056.4437.77514342,4
Ribera Baja/Erribera Beitia4991131292342122,8
Samaniego1234526493-2,3
San Millan/Donemiliaga28486781146-2,5
Santurtzi18.8224.7795.8417.99520432,4
Segura5481271482658-2,7
Sestao11.6793.1223.7914.654112-2,4
Sondika1.76345850077827-2,5
Sopela5.0651.1421.3042.5288472,7
Sopuerta1.0333112724272212,4
Soraluze-Placencia de las Armas1.69855450061727-2,3
Sukarrieta1685853561-2,2
Tolosaldea7.9422.4282.3103.11391-2,4
Trucios-Turtzioz2127754756-2,3
Ubide812927241-2,1
Ugao-Miraballes1.7134575347091122,4
Urduliz1.6243754567672512,6
Urduña/Orduña1.70852148968117-2,4
Urkabustaiz5261521422201112,5
Urnieta2.2944596421.1504032,7
Urretxu2.6706697681.20033-2,5
Usurbil2.3686056651.0633322,6
Valdegovia/Gaubea4842281231221012,0
Valle de Trapaga-Trapagaran4.9291.2461.4882.16233-2,4
Villabona2.30460765499053-2,6
Villabuena de Alava/Eskuernaga1263838482-2,4
Vitoria-Gasteiz103.85531.99331.61038.4961.719372,4
Yécora/Iekora103342836412,6
Zaldibar1.20630334254912-2,5
Zaldibia6041531772551812,6
Zalduondo782519313-2,5
Zalla3.2497379541.4936322,6
Zambrana162504365312,5
Zamudio1.2403053375633322,6
Zaratamo63215417528914-2,6
Zarautz9.0942.6052.3653.95916052,5
Zeanuri50215612421210-2,5
Zeberio42312411517113-2,5
Zegama5971721502631112,6
Zerain941933411-2,7
Zestoa1.4213993686153632,6
Zierbena5591291542551922,7
Zigoitia6821761903031212,6
Ziortza-Bolibar1625034726-2,6
Zizurkil1.1252893174872752,6
Zuia86523421040120-2,6
Zumaia3.7659149981.79558-2,6
Zumarraga4.0941.1611.2731.62139-2,4

Data 2018ko Urriaren 5a

Iturria: EUSTAT. Biztanleriaren eta Etxebizitzen Estatistika

Euskera
Produktuaren datuak
Produktuaren datuak

Euskal AEko familia etxebizitza nagusiak, lurralde-eremuaren eta egoiliar kopuruaren arabera. 2016/11/01

Eragiketa : 
Biztanleriaren eta etxebizitzen estatistika
Eragiketa kodea : 
010123
Periodikotasuna : 
Bost urtekoa
Denbora arloa : 
01/11/2016
Eguneratze data : 
2018/10/05
Hurrengo eguneratzea : 
Eragiketa mota : 
Zentsua
Formatu erabilgarriak : 
Xls formatuanCsv formatuan
Lizentzia : 
Creative Commons
Permalink : 
http://eu.eustat.eus/elementos/tbl0015625_e.html
Erakunde arduraduna : 

Beste produktu estatistikoak

Zure feedback-a.  Lagun iezaguzu gure weba zure beharretara egokitzen

Nola baloratzen duzu orri honen Informazioa?
Oso baliagarria
Baliagarria
Ez oso baliagarria
Ez da inondik ere baliagarria
Baduzu iradokizunik?
Bai, badut
Bidali